Ana SayfaOyunValorantVALORANT Val 39 Hatası ve Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

VALORANT Val 39 Hatası ve Çözümü

Hemen her oyunda oyuncular birçok farklı hatayla yüzleşmek zorunda kalabiliyor. VALORANT Val 39 Hatası da bu hatalardan biri. Güncellemeler geldikçe bu hataların bazıları düzeltilse de oyuncuların oyuna girerken ve hatta oyun sırasında birçok problem ile yüzleşmesine sebep olan hatalar mevcut. Bu yazımızda VALORANT’ta en çok karşılaşılan hata kodlardan biri olan VALORANT Val 39 Hatası ve Çözümü hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

VALORANT Val 39 Hatası Nedir?

Valorant’taki Hata kodu 39, platforma bağlanırken bir hata oluşmasından kaynaklanır. Başka bir deyişle sunucu ile olan bağlantınızda bir sorun olması durumunda bu hata ile karşılaşırsınız.

VALORANT Val 39 Hatası

Valorant Hata kodu 39 çoğunlukla sunucuların bakım için kapalı olması veya nadir durumlarda Valorant sunucularının çökmesi durumunda sunuculara bağlanamıyorsanız karşınıza çıkacaktır.

Yeni bir büyük güncelleme geldiğinde veya Riot Games Valorant için sunucu bakımını duyurduğunda Hata Kodu 39’un görünmesini büyük ölçüde bekleyebilirsiniz. Bu yüzden sorunun Riot Games kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için, Riot Games ve VALORANT’ın resmi sitelerini kontrol edebilirsiniz. Sorun Riot Games kaynaklı ise bunun duyurusunu bu sayfalara bakarak öğrenebilirsiniz ve bu durumda sunucu bakımının bitmesini beklemekten başka pek bir çareniz olmayacaktır.

Daha Fazla Oku: Valorant Rank Sıralaması (2021)

VALORANT Val 39 Hatası Nasıl Çözülür?

Kontrolleri yaptıktan sonra hala sunucuların açık olmasına rağmen bu hata kodunu alıyorsanız tam net çözümü olmasa da bazı seçenekler var. Çok fazla oyuncunun başında gelemse de bu hata için aşağıdaki temel çözüm yollarından birini deneyebilirsiniz.

  • Oyun istemcinizi yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
  • Modeminizi yeniden başlatın.
  • İnternet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun. Değilse servis sağlayıcınıza başvurun.
  • cmd ile Komut İstemi’ni açın ve tırnak işaretleri olmadan “ping google.com -t” yazın ve “Reply from ***” cevaplarını bekleyin. Bu cevapları almanız çok zaman alıyor ise, büyük bir ihtimalle sorun internet bağlantınızdadır.

Bahsettiğimiz çözüm yollarının tamamı başarısız olursa, sorununuzla ilgili olarak Riot Games destek ekibiyle iletişime geçmeye çalışın. Umuyoruz ki Valorant hata kodu 39 ile çok uzun süre sorun yaşamazsınız ve yaşadığınız sorunları sayfamızdaki çözüm yöntemleri ile giderebilirsiniz.


Riot Games, genellikle herhangi bir sunucu sorununu oldukça hızlı bir şekilde düzeltir ve sunucular çalışmazsa nasıl düzeltileceğine dair temel ipuçları size yardımcı olacaktır.