Ana SayfaOyunValorantValorant Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Nedir?

Bir takımın saldırdığı ve diğerinin savunduğu 5v5 çok oyunculu birinci şahıs nişancı (FPS) oyunudur. Valorant Nedir sorusunun tek cevabı bu değil tabikide. Ana oynanış, Ara ve Yok Et modudur ve CS:GO’ya çok benzemektedir. Saldıran takımın amacı bir bomba (spike denir) yerleştirip patlatmaktır, savunan takım ise bundan kaçınmaya çalışır. Sivri uç ekilip dikilmediğine bakılmaksızın, herhangi bir başka zafer koşulu yerine getirilmeden bir takım yok edilirse, rakip takım kazanır.

Valorant Hangi Platformlarda?

Valorant şu anda PC’ye özel bir oyundur. Valorant baş oyun tasarımcısı Trevor Romleski, bir Twitch akışında “şu anda PC’ye odaklanıldığını” doğruladı. Fakat Romleski, ekibin “diğer platformlar için de fırsat oluşturmaya açık” olduğunu da belirtti. Şu an için Valorant oynamanın tek yolu PC’dir.

Valorant Nedir?

Maçlar, her tur 100 saniye sürmektedir. Toplam 25 tur vardır. 13 raunt kazanan ilk takım maçı genel olarak kazanır. Turdan önce, oynanacak tur için silah ve teçhizat satın almak için 30 saniye süreniz bulunur. Tur içerisinde ölürseniz, tekrar doğmak için bir sonraki tura kadar beklemeniz gereklidir.

Valorant Nedir

Valorant’ta Yağma Kutuları Var mı?

Görünüşe göre bu tür oynaması ücretsiz nişancı oyununda sonunda ganimet kutularının eşit olmadığı bir noktaya geldik. Riot Games, Valorant’ın ganimet kutusu olmayacağını doğruladı. Oyuncular silah kozmetikleri satın alabilir ancak bunlar ganimet kutuları aracılığıyla değil bir mağaza aracılığıyla dağıtılacak.

Bir kerede bir sürü dış görünüm satın almak istiyorsanız, mağazada ayrıca dış görünümleri merkezi bir tema etrafında toplayan paketler de vardır. Valorant Nedir yazımız burada son buluyor.

Daha Fazla Oku: Valorant Terimleri ve Anlamları