Ana SayfaOyunValorantValorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası

Bazı kullanıcılar zaman zaman Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası alabilmektedirler. Siz de bu hatayı alıyorsanız eğer yapmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Böylelikle de aldığınız hatayı giderebilir ve sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Zaman zaman böyle hatalar ile karşılaşılabilmektedir. Bunlar yazılım kaynaklı olabileceği gibi aynı zamanda donanımsal olarak da karşımıza çıkabilmektedir.

Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası aldığınızda endişe etmemelisiniz. Çünkü şu anda doğru yerdesiniz. Yazımızın devamında yer alan adımları uygulayarak aldığınız hatayı gidermeniz mümkün hale gelecektir. Böylelikle de sorun ortadan kalkacaktır. O halde bu hata ile karşı karşıya kaldığınızda neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız gelin birlikte görelim.

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık

Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası alırsanız eğer aşağıdaki listede yer alan adımları dikkatli bir şekilde uygulamalısınız. Bu adımları uygularken dikkatli bir şekilde uyguladığınızdan emin olmalısınız.

  • Öncelikle Vanguard sisteminde bir problem olabileceğinden dolayı bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz.
  • Bu adım işe yaramazsa eğer Vanguard’ı tamamen bilgisayarınızdan kaldırıp tekrardan kurmalısınız. Böylelikle Valorant’ın temel güvenlik sistemi yeniden yapılandırılacaktır.
  • Bu adım da sorununuzu çözmezse eğer Valorant ile beraber Riot istemcisini yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz.

Yukarıda yer alan adımları uyguladığınızda Valorant gerekli bir programı kuramadık probleminiz ortadan kalkacaktır. Ancak kesin olarak çözüm bu adımlar ile olacak diyemeyiz. Sorun güncel olarak devam ediyorsa Valorant destek ekibini kullanarak sorununuzu yetkili isimlere aktarabilirsiniz. Cihazınızda yer alan problemler için gerekli en yetkili desteği onlar verecektir.

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık

Valorant Gerekli bir Programı Kuramadık Windows 11

Valorant oynamak istediğinizde aldığınız hatalar can sıkabilir. Genellikle de yeni çıkan Windows sürümü Windows 11’de bu hatalar sıklıkla meydana gelebilmektedir. Gerekli bir programı kuramadık hatası da Windows 11 üzerinde oldukça yaygın bir hatadır. Genellikle çeşitli programların Vanguard ile çakışması sonucu meydana gelmektedir.

Bilgisayarınızda yer alan programları dikkatlice incelemelisiniz. Hangi programı yükledikten sonra bu hatayı aldığınızı öğrenmeli ve ondan sonra o program ile Valorant arasında bir seçim yapmalısınız. Böylece siz de aldığınız hatayı giderebilirsiniz.

Eğer ki sorunu çözmede bir türlü ilerleme kaydedemediyseniz bilgisayarınızın donanımlarından kaynaklı problem olabilir. Oldukça düşük bir ihtimal olsa da gözden geçirilmelidir. Eğer ki önemli verileriniz yok ise format atarak sorunun olup olmadığını görebilirsiniz. HDD’de yer alan sorunlar böyle bir hata ile karşılaşmanızı sağlayabilir.

Valorant PBE Nasıl Girilir hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.