Ana SayfaOyunValorantValorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır?

Valorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır sorusunun en net cevabını yazımızda vermeye çalışacağız. Valorantta başlangıçta yazılarınız sadece kendi takımınıza gitmektedir. Bunu değiştirmek için neler yapmanız gerektiğini bilmemeniz gayet normal. Valorant’ın normal yazılarınızı karşı takıma göstermemesi de gayet normal çünkü taktiklerinizi karşıya vermeniz sizin için iyi olmayacaktır.

Valorant, birinci şahıs ve takım tabanlı bir nişancı oyunudur. Beş kişilik iki takım, özel yetenekleriyle çeşitli haritalardaki yerlere saldırır ve savunur. Nasıl kazanacağınızı belirlemek için büyük ölçüde takım arkadaşlarınızla iletişimde olmanız gerekse de, ister boş konuşma ister övgü olsun, rakip takımla konuşmak da bazen ihtiyaç olabiliyor.

Bu Valorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır göstereceğiz.

Valorant Takım Sohbetinde Nasıl Konuşulur

Her şeyden önce menünüz tüm sesli iletişim ayarlarınızı içerir. Ekibinizle konuşurken yazmak yerine sesli iletişim kullanmak kriz anlarında daha verimlidir.. Bas-konuş için varsayılan tuş bağlantısı ‘V‘dir, ancak bunu menünüzden istediğiniz tuşa göre değiştirebilirsiniz.

Herhangi bir nedenle sesli iletişimi kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, bunları ayarlar kısmından tamamen devre dışı bırakabilir ve bunun yerine ekip sohbetinde yazışmayı tercih edebilirsiniz. Oyunda bir kez ‘Enter‘ tuşuna basın, ardından takım arkadaşlarınıza bir mesaj göndermek için tekrar ‘Enter’ tuşuna basın ve mesajınız takım arkadaşlarınıza gitti bile.

Valorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır?

Açık nedenlerden dolayı, karşı takımla sesli iletişim yoluyla konuşmanın bir yolu yoktur. Kimse karşı taraftan dikkat dağıtıcı bir ses duymak istemez. Bununla birlikte, herhangi bir sohbet odasında karşı takımla yazışma yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Buna yapmak için basit bir klavye kısayolu var. Yalnızca ekibinizle değil herkesle iletişim kurmak için aynı anda ‘Enter‘ ve ‘Shift‘ tuşlarına basın. Mesajınızı yazın ve lobideki 10 oyuncunun tümüne görünür kılmak için tekrar ‘Enter’a tıklayın.

Valorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır

Valorant Chatte Herkese Yazma Nasıl Yapılır sorusuyla ilgili bilmeniz gereken tek şey bu, shift tuşu. Valorant’ta yeniyseniz, herhangi bir rekabetçi oyuna geçmeden önce oyunun aim dinamiğine ve tuşlarında hakim olduğunuzdan emin olun. Cross’unuzu nasıl özelleştireceğinizi, farenizin hassasiyetini nasıl değiştireceğinizi ve metin sohbetinizin renklerini nasıl özelleştirebileceğinizi öğrenin. Poligonda biraz antrenman yaptıktan sonra gitmeye hazır olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Valorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır?