Ana SayfaOyunValorantValorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü (Çözüm)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü (Çözüm)

Son zamanlarda gelen güncellemelerden sonra birçok kullanıcı Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Siz de bu sorunu yaşıyorsanız eğer eminiz ki çok can sıkıcı bir durum içerisindesinizdir. Oyunun en önemli yerinde bu hatayı verip oyundan atması oldukça sıkıntılıdır. Çünkü eğlencenin en önemli dakikalarında oyundan atmakta ve tekrar bağlanma çabası içerisine girmeniz gerekmektedir.

Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü problemi farklı farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda ise tüm sebeplere değinerek olası çözüm yolunu sizlere aktaracağız. Sizler de bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ederseniz eğer sıkıntıyı giderebilirsiniz. O halde gelin bu sorun nasıl çözülürmüş görelim.

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü

Valorant oynarken aniden ekran kartı sürücüsü çöktü hatası karşınıza geldiğinde aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle ekran kartı sürücünüzün güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu işlem için masaüstünde bilgisayara sağ tıklayarak yönet kısmında aygıt yöneticisini seçmelisiniz. Burada görüntü bağdaştırıcılarını seçerek güncelleme işlemi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Ayrıca Windows Update içerisinden de herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Oyun içerisinde yer alan grafiklerde düşürme işlemine gidebilirsiniz. Bilgisayarınızı zorlayan ayarlarda oynuyorsanız eğer bu sorun oluşabilir.
  • RAM ya da ekran kartı depolamasını zorlamadığından, darboğaz yapmadığından emin olmalısınız.
  • DirectX sürücünüzün güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncel değilse güncellemelisiniz.
  • Riot istemcisinin güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • MalwareBytes gibi programlar aracılığı ile cihazınızda virüs olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yukarıda yer alan adımlar ile siz de Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası aldığınız takdirde nasıl çözülebileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu adımları sorununuzu çözmede yeterli gelmediyse eğer Valorant destek ekibine danışarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Valorant Ekran Kartı Sürücüsü Çöktü

Ekran Kartı Sürücüsü Neden Çöker?

Ekran kartı sürücüsü, bilgisayar yoğun işlem altındayken çöker. Yani oyun oynarken grafikleriniz üst düzeyde açık ise ve bilgisayarınız bu donanımları çalıştırırken zorlanıyorsanız ekran kartı sürücüsü çökebilir. Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü hatası da genellikle bu sebepten dolayı oluşmaktadır.

Ekran kartı darboğaz olduğu vakitte de bu sorun karşınıza çıkabilir. Yani işlemciniz oldukça iyi ama ekran kartınız işlemcinize oranla daha alt bir model ise ekran kartı sürücüsü çökebilir. Aynı zamanda bu durumun tersinde de yine aynı problem ile karşı karşıya kalınabilir.

Valorant Oturum Kapatılmıyor Hatası hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.