Ana SayfaTeknolojiTwitch Gözaltına Alınanlar Listesi
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Twitch Gözaltına Alınanlar Listesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan bu soruşturma kapsamında operasyon başlatıldı. Twitch Gözaltına Alınanlar Listesi de bundan dolayı çok merak edilir oldu. Operasyonun amacı ise Twitch üzerinden yapılan haksız kazançlar ve dolandırıcılık işlemleri idi. Bu konuda Twitch yayıncıları ise suça ortak olmak nedeniyle şüpheli konuma düştüler

BIT Para birimini bağış olarak alan bu yayıncıların izlenme ve gelir seviyelerine baktığımız zaman büyük bir anormallik görmek mümkün. Çok az sayıda izleyicisi olan bu yayıncılar nasıl oluyor da bu denli yüksek bağış alabiliyorlar diye soruyorduk. Meğer canım memleketimde yayıncılar bile katakulli peşindeymiş.

Bu soruşturma sonucunda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli, Balıkesir, Manisa, Muğla, Aydın, Eskişehir, ve Denizli’de aynı zamanda operasyona strart verildi. Bu baskınlar sonucunda 44 şüpheliden 40 tanesi göz altına alındı.

Çalıntı Kartlar Üzerinden Bağışlardan Komisyon Aldılar

Siber Polis ekipleri tarafından gerçekleşen bu operasyonun amaci ise kredi kartı dolandırıcılarının ”Bit” denilen twitch parasını kullanarak kara para aklama operasyonuydu. Bu operasyonu yapanlar aynı zamanda yayıncılara gönderdikleri bu paranın büyük bir kısmını kripto cüzdanlarına geri alıyorlardı. Yayıncılara ise bu miktardan komisyon kesmek kalıyordu.

Bu anlaşmaya katılan Twitch fenomenleri ve bu dolandırıcılar hakkında uzun süredir soruşturma yürütülüyordu. Geçen günlerde yapılan eş zamanlı operasyon ile ise 40 tane şüpheli göz altına alındı. 44 göz altı kararı olduğunu düşündüğümüzde bu 4 kişinin kim ve nerede olduğuna dair bir bilgi ise henüz yok. Twitch Gözaltına Alınanlar Listesi ise gerçekten merak konusu olmakta çok haklı.

Twitch Gözaltına Alınanlar Listesi

Twitch Gözaltına Alınanlar Listesi

Tam bir liste yayınlanmadı. Bundan dolayı size 44 kişilik gözaltı listesini yayınlayamayacağız. Ancak bu aşağıdaki şüpheli şahısların ismini bulabilirsiniz

Bit Scam Yapan Yayıncılar Tam Liste

Twitch Gözaltına Alınanlar Listesinde elimize kesin olarak geçen isimleri ise kesinleşmiş isim olmadığı için paylaşamıyoruz

Yukarıdaki isimlerinde bulunduğu tam 44 kişi için göz altı kararı çıkmış. Bunlardan 40 tanesi yakalanırken 4 tane firari hakkında soruşturma emniyet görevlileri tarafından yürütülüyor.

Twitch Bit Scam Dolandırıcılığı Nedir?

Şüpheliler, Twitch’te yayıncıları finansal olarak teşvik etmek için kullanılan sanal bir para birimi olan bitleri iletmek için çalıntı kredi kartlarını kullanmakla suçlanıyor. Baskınlar sırasında polis, belgeler ve dijital materyaller topladı. Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) haberine göre, bazı şüpheliler, bit ödemelerinin çalıntı kredi kartlarıyla yapıldığını bilen flamalarla birlikte çalışarak kesinti yaptı.

Bitler nakde dönüştürülemese de, dolandırıcılar, gönderdikleri büyük miktarda bit karşılığında akışlardan nakit ödeme almakla suçlanıyor. Stratejinin suç örgütleri tarafından kara para aklamak için kullanıldığı iddia ediliyor.

Jahrein isimli ünlü bir yayıncının itirafları üzerine meclisin dikkatine sunulan dolandırıcılığı Infonuz daha önce de haber yapmıştı. DHA’ya göre, sanıklardan bazıları reşit değildi. Twitch Gözaltına Alınanlar Listesi de bundan dolayı sakıncalı hale geliyor.

Daha Fazla Oku: Twitch Gelir Listesi Türkiye