Ana SayfaTeknolojiEn İyi Kameralı Telefonlar 2024
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

En İyi Kameralı Telefonlar 2024

Yeni telefon alacak kişiler kaliteli fotoğraf çekmek için en iyi kameralı telefonlar hakkında araştırma yapmaktadır. Bunun için birçok alternatif bulunmakta olup kullanıcıların yüksek deneyim sahibi olması için rekabetli bir ortam vardır. Sizler de bu cihazları iyice araştırarak bütçenize uygun en performanslı telefonu almanızı tavsiye ederiz.

En iyi kameralı telefonlar arasında farklı farklı markalar olup aynı markaların farklı modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca tek kriteriniz kamera olmamalı cihazın işlemcisi ve Ram kısmı da yeterli olmalıdır. Aksi takdirde her ne kadar kamerası iyi olan bir cihaz seçseniz de tam verimli olacak şekilde kullanamazsınız. O halde satın alınabilecek en uygun cihaz görmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En İyi Kameralı Telefonlar

En iyi kameralı telefonlar için birçok kriter bulunmaktadır. Bunlar çözünürlük, megapiksel, diyafram açıklığı ve daha nice ek özelliklerdir. Örneğin görüntü sabitleyici donanımının olması video çekiminde önemli bir noktadır. Hem donanım olarak hem de yazılı olarak bulunabilecek bir özelliktir. Aşağıda yer alan listeye göz atarak hangi cihazları önerdiğimizi görebilirsiniz.

  • Honor Magic4 Ultimate
  • Huawei P50 Pro
  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • iPhone 13 Pro Max
  • Huawei Mate 40 Pro+

Yukarıda yer alan 5 model de telefonlar arasındaki en iyi kameralı telefonlar listesinde yer almayı başarmıştır. her ne kadar yüksek kaliteli fotoğraflar çekseler de fiyat olarak yüksek olmaları telefonların alım gücünü düşürmektedir. Ancak bu cihazlardan birini alırsanız eğer uzun vadeli kullanabilir ve kamera için ek olarak hiçbir donanıma gereksinim duymazsınız.

Yukarıda yer alan liste gerek yazılım gerek donanım olarak ne kadar başarılı olduklarını gösteren bir listedir. Eğer ki bütçeniz var ise en iyi kameralı telefonlar arayışını bu cihazlardan birisi ile yapabilirsiniz.

En İyi Kameralı Telefonlar

2022 En iyi Kamera Hangi Telefonda?

Özellikle uzun ömürlü ve değer kaybetmeyen bir cihaz arıyorsanız iPhone 13 Pro Max size bu konuda gerekli olan başarıyı sağlayacaktır. Ancak dediğimiz gibi günümüzde daha iyi yüksek fiyatlı olmaları herkesin alamamasına sebep olmaktadır. Her ne kadar yüksek fiyatlı bir cihaz olsa da iPhone modelleri yıllar ve kullansanız dahi değerinden çok bir şey kaybetmemektedir.

2022 en iyi kamera hangi telefonda derseniz eğer uzun vadede iPhone 13 Pro Max diyebilsek de kısa vadede Honor Magic4 Ultimate modeli daha donanımlı diyebiliriz. Ancak marka adı iPhone kadar güçlü olmadığından pek tercih edilmemektedir. İş için son derece yüksek kalitede bir şey arıyorsanız bu cihaz işinizi görecektir. Ancak kişisel kullanım içinse Apple cihazlarını tavsiye ederiz.

En İyi Açıköğretim Bölümleri 2 Yıllık Hangileridir? yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklerimize göz atabilirsiniz.

iPhone neden daha iyi fotoğraf çekiyor?

Çünkü uygulamaları ios işletim sistemi ile Androidlere göre daha optimize edilmiştir. Instagram ve Snapchat’te bu farkı görebilirsiniz.

Xiaomi nin en iyi kameralı telefonu hangisi?

Xiaomi Mi 11 Ultra, markanın en iyi kameralı cihazıdır.