Ana SayfaKripto ParaTRY Karşılığında Bitcoin Nasıl Satabilirim?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TRY Karşılığında Bitcoin Nasıl Satabilirim?

TRY karşılığında Bitcoin satmanın ve almanın bir çok yolu var. Biz bu makalemizde komisyonsuz ve güvenilir bir şekilde Bitcoin nasıl satabilirsiniz sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu yöntemde kullanmanız gereken borsa dünya devi olan Binance. Güvenilirlik kripto piyasasında önemli olduğu için ikincil borsalara başvurmanızı önermeyiz. Binance bu konuda gerçekten güvenilirdir ve komisyon oranları bir hayli düşük. Eğer Binance üye olmadıysanız bu link üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance P2P artık 150’den fazla ödeme yöntemini ve 49 itibari para birimini destekliyor. Yerel para biriminizi kullanarak birden fazla ödeme yöntemiyle kripto para alıp satabilirsiniz!

İster telefondan Binance uygulaması üzerinden ister Binance.com’da ödeme yöntemlerinizi ekleyebilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise çok basit

P2P Ödeme Yöntemi

Eşler arası ticaret veya P2P ticareti, iki veya daha fazla kişinin doğrudan birbirinden kripto para birimi satması veya almasıdır. Satıcılar ve alıcılar, bu tür ticaret için eşler arası platform, pazar yeri veya takas olarak adlandırılan bir web sitesine kaydolur. Yakında, satın alınacak veya satılacak kripto para birimleri için belirli bir fiyat aralığı ve yer ile reklam yayınlayabilecekler.

Hepsiburada, eBay, Etsy veya Gittigidiyor’da ürün satmaya benzer, çünkü satıcı ve alıcı bir fiyat üzerinde bir anlaşmaya varmak için doğrudan birbirleriyle etkileşime girer. Ancak Ethereum veya Bitcoin gibi kripto paraları alıp satıyor olmanız bu durumu farklı kılıyor. Mahallenizdeki birinden Bitcoin almak istediğiniz durumu düşünün. P2P borsası, doğru kişiyle, doğru zamanda, doğru yerde bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir, böylece en iyi işlem fiyatını alabilir ve ikiniz için de işe yarayan bir yöntemle ödeme yapabilirsiniz.

Binance’te P2P Ticareti

P2P ticareti söz konusu olduğunda Binance harika bir alternatif çünkü çeşitli para çekme seçenekleri, ödeme yöntemleri ve işlem yürütme hızları sunuyor. Binance’in P2P, marj veya vadeli işlem platformlarına erişmek için kullanıcıların önce Müşterini Tanı (KYC) sürecini geçmesi gerekir. KYC olmadan da hesabınıza coin yatırabilirsiniz.

Bu link üzerinden Binanace BTC ve TRY transferleri için verilmiş P2P tekliflerini görebilirsiniz.

Binance Uygulama Üzerinden P2P Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir?

 • Adım 1: Uygulama ana sayfasında, P2P ticaret sayfasına girmek için “P2P Ticareti”ne tıklayın. Sağ alttaki “Profil” sekmesine girin.
 • Adım 2: “Nakit Ödeme Yöntemleri” ve “Yeni bir ödeme yöntemi ekle”ye tıklayın.
 • Adım 3: Mevcut tüm ödeme seçeneklerinden tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin ve ayrıntılı ödeme bilgilerinizi girmek için tıklayın. Ardından “Onayla”ya tıklayın.
 • Adım 4: En fazla 20 ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz. Ödeme yöntemlerinizi etkinleştirin ve Binance P2P’de işlem yapmaya başlayın.

Binance Websitesi Üzerinden P2P Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir?

Hesap kontrol panelinize gidin ve “Ödeme” sekmesine tıklayın. “+ Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğine tıklayın ve ödeme bilgilerinizi girin, ardından “Onayla” seçeneğine tıklayın.

Binance Websitesi Üzerinden P2P Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir
Binance Websitesi Üzerinden P2P Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir

Karşı Tarafla Sohbet Etmek

Sohbet başlatmak için sipariş bilgilerinin sağ üst köşesinde “İletişim” terimi bulunan sohbet simgesine dokunun. İşlem yapan karşı tarafı aramak isterseniz, telefon simgesini de seçebilirsiniz.

Dikkat:

 • Ödemenin ödendi olarak işaretlendiğini ve belirtilen süre içinde tamamlandığını doğrulayın.
 • Bir alıcı günde üç kez bir işlem emrini iptal ederse, o kişi günün geri kalanında işlem yapamaz.
 • Havale açıklamasına “BTC satın al”, “bitcoin satın al” veya “USDT satın al” terimlerini kullanmaktan kaçının.

Eğer bu işlemleri tamamladıysanız artık Bitcoin satabilirsiniz.

Binance’in P2P Ticaretinin Avantajları

Aşağıdaki özellikleri ve faydaları nedeniyle Binance P2P borsası, kripto endüstrisinde erişilebilen farklı P2P çözümleri arasında öne çıkıyor:

 1. Ücret yoktur.

Binance P2P’nin kullanımının ücretsiz olması, en cazip yönlerinden biridir. Diğer birçok P2P platformunun aksine, işlemlerinizin bir kısmını Binance P2P’ye verme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Hiçbir gizli masraf olmadığı için tam olarak ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz.

 1. Çok Çeşitli Ödeme Yöntemleri

İşlemleriniz için para göndermek ve almak için Binance P2P’de bulunan 150’den fazla ödeme yönteminden herhangi birini kullanabilirsiniz.

 1. Kullanıcıların yeterli likiditeye erişimi var

Binance P2P, ticaret hacminin ana P2P kanalıyla dünyanın en büyük borsası olarak hem alım hem de satım işlemlerinden büyük miktarlarda kaydetti. Ağda halihazırda 7 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirildi ve bu da güçlü bir likidite seviyesine işaret ediyor.

 1. Yüksek Tamamlama Oranları

Binance, satıcılar için katı kısıtlamalar uygulayarak P2P pazarının yüksek seviyede kalmasını sağlar. Platforma erişimlerini sürdürmek için bireylerin işlemleri hızlı ve tatmin edici bir şekilde tamamlamaları gerekir.

 1. Emanet Hizmetleri

Binance P2P’nin emanet hizmeti, ağdaki sayısız korumadan biri olan, bekleyen her işlemde yatırılan kripto para için bir rezerv mekanizmasına sahiptir. Bu strateji, ikinci bir güven düzeyi oluşturarak, suçluların işlemin kendi tarafını tamamlamadan paranızı veya kripto para birimlerinizi almasını engeller.

 1. İşlemler hızlı bir şekilde tamamlanır

P2P platformlarında tüccarlar işlem uzunluklarını 15 dakika ile sınırlayabilir. Bu, belirli satıcılarla 15 dakikadan daha kısa sürede güvenli ve hızlı bir P2P işlemini tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

P2P Ticaretinde Dolandırıcılık Çeşitleri

Kripto para birimleri dünyasında yeniyseniz, diğer yatırım türlerinde olduğu gibi bazı kötü niyetli kişiler sizden faydalanabilir. Aşağıda en yaygın türlerden birkaçı listelenmiştir:

Kimlik Hırsızlığı Ciddi Bir Sorun

Üçgen sahtekarlığı bunun bir başka adıdır. Bu, ticaret muhatabınızın işlemleri gerçekleştirmek için bir üçüncü taraf ödeme hesabı kullandığı bir dolandırıcılıktır. Siz kripto para birimini serbest bırakmadan önce size başka birinin adına bir hesapla ödeme yapıyorlar. Bazı kişiler size yeni ödeme hesabı bilgilerini sunmak için sohbet mesajlarını kullanabilir ve sizden o hesaba para aktarmanızı isteyebilir. Siz onları aktardıktan sonra parayı almadıklarını iddia edecekler ve bu nedenle size bitcoini vermeyi reddedecekler.

Bu sorunu önlemenin en iyi yolu, kullanıcının kimliğini doğrulamaktır. İşleme devam etmeden önce ödeme hesabı bilgilerinin kişinin kimliğiyle eşleştiğinden emin olun. Ödeme hesabı alıcılara veya satıcılara ait değilse, para göndermeyin veya kripto varlıklarınızı serbest bırakmayın.

Geri Çevrilebilir Ödemeler

Diğer bir yaygın dolandırıcılık türü, geri dönüşümlü ödemedir. Bu gibi durumlarda, bir alıcı sizi bitcoin’i teslim etmeye zorlamak için önce banka hesabınıza para gönderir. 72 saat içerisinde alıcı banka ile iletişime geçerek işlemi tamamlamadığını bildirir; sonuç olarak, banka ödemeyi iptal edecek ve sizin için maddi bir kayıpla sonuçlanacaktır.

Alıcıdan kripto para aktarmadan önce satın alma işleminin onayı olarak size aktarım kaydının bir anlık görüntüsünü vermesini istemek, kendinizi geri çevrilebilir ödemeden korumak için basit bir yaklaşımdır. Böyle bir durumda bir kullanıcının ödeme yapmadığını iddia etmesi mümkün değildir.

TRY karşılığında Bitcoin Nasıl Satabilirim

Binance P2P Alım Satımında Dolandırıcılığı Önlemek İçin Adımlar

Bu basit adımları izleyerek dolandırıcılıklardan kaçınılabilir:

Kimlik Doğrulama

Binance P2P’de işlem yapmaya başlamadan önce, genellikle KYC olarak bilinen kimlik doğrulamasını tamamlamanız gerekir. Binance, herhangi bir şüpheli davranışı araştırma hakkını saklı tutar. KYC, kullanıcıların gerçek adları altında ticaret yapmalarını sağlar.

Emanet Hizmeti

Kullanıcıların kripto varlıklarını güvence altına almak için Binance, tüm P2P işlemlerinde kripto emanet sunuyor. Reklam yerleştirildiğinde, reklamın kripto miktarı satıcının itibari para cüzdanından anında düşülür. Bu, satıcı paranızı alır ancak kriptonuzu teslim edemezse veya satıcı kriptonuzu zamanında serbest bırakmazsa, Binance’in müşteri destek ekibi varlığı satıcının cüzdanının ayrılmış fonlarından cüzdanınıza taşıyabilir.

Müşteri Servisi

Bir P2P ticaretinde sorun yaşıyorsanız ve karşı tarafınızla bir anlaşmaya varamıyorsanız, yardım için Binance’in müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri destek çalışanları, sorunları araştırmak ve çözmek için müşterilerle e-posta yoluyla iletişime geçecektir.