Ana SayfaKripto ParaSabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır? (5 Kolay Adım)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır? (5 Kolay Adım)

Birçok kripto para meraklısı, e-cüzdanlar veya banka havaleleri yoluyla para satın almayı tercih ediyor. Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır diye merak eden kullanıcı sayımız da bir hayli fazla. Kredi Kartı ile Sabit Coin alınabildiğini bilen kullanıcı sayısı ise bir hayli az. Ancak itibari para ödemeleri veya e-cüzdanlardan sonra kredi kartı tabanlı Bitcoin alımları hızlı ve kullanışlıdır. Kredi kartıyla kripto para satın almak basittir, tamamlanması yaklaşık 30 saniye sürer.

Binance Al ve Sat, kredi kartı kullanarak Binance’de kripto para birimi satın almak için başka bir ilgi çekici araçtır. Binance, bir VISA veya Mastercard ile kripto para birimi satın almanıza ve düzenli ücretler ödemenize olanak tanır. Kredi kartı ile kripto para satın almanın avantaj ve dezavantajlarına daha yakından bakalım. Bu linkten normal olarak sabit coin alabilirsiniz.

Not: Kredi kartı ile Sabit Coin alma işlemine başlatmadan önce kredi kartı uygunluğunu (kartı veren kuruluş ve işlem türünün başlatılmasına izin veren ödeme ağı) uygun şekilde kontrol edin ve sağlayın.

4 Çeşit Sabit Coin Vardır

 • Emtia destekli Sabit Coinler
 • Fiat Teminatlı Sabit Coin
 • Algoritmik Sabit Coin
 • Kripto para destekli Sabit Coinler

Sabit Coin’lerin Avantajları

 1. Sabit Coin‘ler değişken bir piyasada istikrar sunar
  Sabit Coin, kripto yatırımcılarına ve tüccarlarına geleneksel piyasalardaki katılımcılara fiat para birimi teklifleriyle aynı değeri sağlar – istikrar. Örneğin, geleneksel yatırımcılar, volatilite arttığında portföylerinin bir kısmını nakit veya hazine bonolarına tahsis etmeyi seçebilirken, kripto yatırımcıları fiat veya altına dayalı sabit paralara geçebilir. Diğer kripto varlıkları gibi dalgalı varlıklara dayanan teminatlı sabit paralar riskli olabilir, bu nedenle her zaman DYOR (kendi araştırmanızı yapın).
 2. Kripto tüccarlarının kripto pazarında hızlı hareket etmelerini sağlayan hızlı ve verimli bir ortam
  Kripto yatırımcıları veya tüccarları, değişken bir piyasa iklimi altında genellikle destekli sabit paralara yönelir. Sabit Coinlere yönelmek, onların kripto para piyasasında kalmalarını sağlar ve itibari paradan transfer için günler beklemeden işlemler arasında daha hızlı hareket etmelerini sağlar.
 3. Sabit Coin‘ler kripto piyasasına daha fazla likidite ve hacim getiriyor
  Fiat veya altın destekli sabit paraların istikrarlı ve verimli yapısı, kripto pazarında güven uyandırıyor. Bu, artık daha fazla insanın pazara girme konusunda daha rahat olduğu anlamına geliyor. Artan piyasa katılımı, işlem hacmini ve piyasa kapitalizasyonunu da artırdı. Bu, kripto pazarını daha verimli hale getiren daha fazla likiditeye yol açar. Artan verimlilik aynı zamanda daha doğru varlık fiyatlandırması sağlayarak daha adil varlık fiyatları, daha sıkı teklifler ve talep marjları sağlar.

Daha fazla bilgi edinmek için Binance Rehber linkini inceleyebilirsiniz.

En Popüler 3 Sabit Coinler Sıralaması

 1. 1,00 $ fiyat ve 17,970,378,466 milyon $ piyasa değeri ile Binance USD (BUSD)
 2. 1,00 $ fiyat ve 72,448,203,533 milyon $ piyasa değeri ile Tether (USDT)
 3. 0,99 $ fiyat ve 53,800,764,995 milyon $ piyasa değeri ile USD Coin (USDC)
 4. 1,15 $ fiyat ve 9,7 milyar $ piyasa değeri ile Dai (DAI)
 5. 1,00 $ fiyat ve 1.440,60 milyon $ piyasa değeri ile TrueUSD (TUSD)

Sabit Coin Alırken Kesilen Kredi Kartı Ücret Türleri Nelerdir?

Bununla kripto para satın alırken size uygulanan kredi kartı ücretleri, kişisel durumunuza göre farklılık gösterme eğilimindedir. Düzenli olarak uygulanan ücretler aşağıdaki gibidir:

İşlem ücretleri

Genel olarak kripto para borsaları, kredi veya banka kartı işlemleri için diğer ödeme türlerinden (örneğin banka havaleleri) daha büyük bir nominal ücret talep etme eğilimindedir. Binance tarafından yüzde 2’ye kadar küçük bir maliyet tahsil ediliyor, ancak banka ve kredi kartı şirketleri de ücret alıyor. Kredi Kartı ile Sabit Coin Nasıl Alınacağını belirlerken işlem maliyetleri çok önemlidir.

Nakit Avans Komisyonu

Nakit avansta, kredi kartı şirketi size (borç alan kişiye) yüzde 3 ila 5 arasında bir ücret karşılığında nakit teklif eder. Nakit avanslar, kripto para kredi kartı satın alımlarını tanımlamak için sıklıkla kullanılır. İyi haber şu ki Binance yalnızca Mastercard ve VISA aldığından, kullanıcıların bu nakit avans maliyetini ödemesi gerekmiyor.

Dış Operasyonlar Komisyonu

Türkiye’de olmayan bir platformda kredi kartı ile USD ile kripto satın almayı düşünüyorsanız, yabancı işlem ücreti (işlem tutarının %3’ü) ödersiniz. Yurtiçinde verilmiş bir kredi kartınız varsa ancak kripto para birimini itibari para ile verilmiş diğer para birimleri üzerinden satın alıyorsanız, yabancı işlem ücreti ödersiniz.

Kredi Kartı ile Sabit Coin Almanın Faydaları

Kredi kartı ile Sabit Coin Almanın bir çok faydası var. Türkiye’de TL kurunun zayıflığını da ele alırsak diğer ülkelere göre daha avantajlı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Sabit Coin’ler Hemen Cüzdanınıza Geçer

İlk kez alıcılar ve yatırımcılar için, kredi kartlarının hızlı başlatma işlevi sayesinde kripto para birimi satın almak son derece basit ve hızlıdır. Banka ve havale işlemleri normalde dört ila sekiz gün sürdüğünden (işlem tamamlanana kadar) kripto para birimleri belirsizlik içinde kalır. Bir yatırımcı olarak ayı piyasası gerilemesinden yararlanmak istiyorsanız, kredi kartıyla kripto para satın almayı düşünmelisiniz.

Nakit Kullanmadan Yatırım Yapabilirsiniz!

Elinizde gerçek nakit olmadan kripto para birimi satın almayı düşünün. Büyüleyici buluyorum, ya sen? Tercih edilen kripto para birimlerinin iniş ve çıkışlarında, ciddi alıcılar ve yatırımcılar hızlı hareket etmelidir. Aylık ödeme alan müşteriler için kredi kartı ile kripto para satın almanın önemli bir avantajı vardır.

Kripto Dünyasına Yeni Başlayanlar için Uygun

Cryptoverse’e yeni başlayanlar için kredi kartı kullanarak borsalarda bitcoin satın almak hızlı ve basittir. Kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV girişi gibi aynı (yeni başlayanlar için uygun) işlemler, kredi kartı kullanarak kripto para birimi alımları için gereklidir. Kredi kartıyla nasıl sabit jeton satın alınacağını görün.

Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır?

Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır

Adım 2: Fiat para biriminizi seçin ve satın almak istediğiniz tutarı (fiat para biriminde) girin ve alacağınız Sabit Coini seçin.

Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır
 • Adım 3:Yeni kart ekle“yi tıklayın. Kredi kartı bilgilerinizi ve fatura adresi hesabınızı girin. Ardından “Kart Ekle”yi tıklayın.
  • Not: Sadece kendi kredi kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır
 • Adım 4: Fatura bilgilerinizi (ödeme ayrıntıları) doğrulayın ve siparişi onaylayın.
Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır

NOT: Bir dakika geçtikten sonra Binance, fiyatı ve alacağınız kripto para miktarı miktarını tekrar hesaplayacaktır. Güncellenmiş piyasa fiyatını görüntülemek için “Yenile”yi tıklayın.

 • Adım 5: Bankanızın tek seferlik işlemler sayfasında ödemenizi onaylayın.
Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır

İşte bu kadar kolay! Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır sorusunun cevabın vermiş olduk. Umarım aklınızda daha fazla Sabit Coin Kredi Kartıyla Nasıl Alınır sorusu yer etmeyecektir.

Ayrıca bankadan havale yoluyla Stabil coin almak isteyenler bu linkten banka havalesi ile Binance para aktarıp stabil coin alabilirler.

Daha Fazla Oku: Binance P2P Ticareti ile Haftada 20.000 TL Kazanma