Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTikTok Tekrar Paylaşma Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir?

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir diye soruyorsanız şu şekilde açılayabiliriz. Twitter’ın retweet’inin kendi sürümünü, kullanıcıların platformdaki videoları kendi takipçileriyle paylaşarak güçlendirmelerine olanak tanıyan yeni bir “Tekrar Paylaşma” düğmesinin eklenmesiyle test ediyor. Tekrar Paylaş düğmesi, videoyu başka bir yerde mesajlar, metinler veya sosyal medya gönderileri aracılığıyla arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz “Paylaş” menüsünde bulunur. Videoyu doğrudan arkadaşlarınızla paylaşmak yerine, Tekrar Paylaş düğmesi videoyu TikTok’taki arkadaşlarınıza tanıtır.

Ancak bir Twitter retweetinden farklı olarak, yeniden yayınlanan video kendi TikTok profilinizde gösterilmez. Videoyu yalnızca arkadaşlarınızın sizin için yayınlarına gönderir.

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir?

TikTok Tekrar Paylaşma Nedir sorusuna Twitter örneği ile cevapladık. Ama bu özellik bütün videolar için kullanımda değil. Örneğin, Keşfet sayfasından veya TikTok gelen kutunuzda bir arkadaşınızın paylaşımından bir video bulursanız, orada Tekrar Paylaş düğmesini görmezsiniz. Yalnızca uygulamada “Sizin İçin” yayınınıza göz atarken karşılaştığınız videolarda görünür, onayladık. Başka bir deyişle, zaten algoritmik olarak önerdiğiniz ve artık daha fazla kişinin görmesini istediğiniz videonun görünürlüğünü artırmanın bir yolu.

TikTok Tekrar Paylaşma Ne İşe Yarar?

Bununla birlikte, kullanıcıların bugün diğerlerinin videolarını yeniden paylaşma yöntemi olan orijinal içerikle birleştirerek veya düello yaparak, bunu gerçekleştirmek için kullanıcıların kendi videolarını oluşturmalarını gerektirmemektedir. Bu, kullanıcıların TikTok videolarıyla etkileşim kurmaları ve bunları yeniden paylaşmaları için oldukça kolay bir yol sağlar ve daha pasif kullanıcıları platforma katılmaya teşvik edebilir.

Bu özellik aynı zamanda bir TikTok öncüsüne geri dönüyor: Twitter tarafından satın alınan ve yıllar önce kapatılan Vine olarak bilinen kısa biçimli video platformu.

Yeniden Yayınlama ve Vine

Vine ayrıca bir zamanlar, kullanıcıların daha fazla görünürlük için bir videoyu yeniden yayınlamasına izin veren bir tekrar paylaşma özelliği sunmuştu. Ancak, bazı içerik oluşturucular “4 revine” sunarak özelliği kötüye kullanacağından, yani tüm grup üyelerinin videolarını “yeniden gözden geçirmeyi” kabul ederek birbirlerinin içeriğini tanıtan gruplar olduğundan, Vine’ın düğmesi karışık bir tepki aldı.

Instagram da benzer bir sorunla karşı karşıya. Ürkütücü derecede doğru, son derece kişiselleştirilmiş Keşfet beslemesiyle tanınan TikTok bu özellik sayesinde algoritmanın şaşırtmasına sebebiyet verecek mi hep birlikte göreceğiz. TikTok Tekrar Paylaşma Nedir makalemiz burada son buluyor.

Daha Fazla Oku: TikTok Profile Bakanları Görme