Paylaş
İçindekiler

TikTok Kazanç Hesaplama

Şu anda, TikTok tartışmasız sosyal medyadaki en popülera uygulama. TikTok Kazanç Hesaplama da bu yüzden çok ilgi çekiyor. İçerik oluşturucuların dudak senkronizasyonu, dans etme, müzik yapma, komedi skeçleri yapma ve çok daha fazlasının kısa videolarını oluşturup paylaşmalarına olanak tanıyan bir platformdur.

2017 yılında ByteDance tarafından başlatılan TikTok, son yıllarda büyük bir popülerlik artışı yaşadı. Aslında, TikTok geçen yıl ABD’de en çok indirilen ve şu anda kendilerini sevgiyle ‘TikToker‘ olarak adlandıran 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Daha Fazlası İçin: TikTok İsim Önerileri – En İyi Tiktok Nickleri

Geçen yıl GlobalWebIndex tarafından yapılan bir araştırma, TikTok kullanıcılarının %41‘inin 16 ila 24 yaşları arasında olduğunu buldu. Z Kuşağının üst grubu olarak da bilinen bu nesil, içerik üzerinde yüksek katılım sağlama eğiliminde olan oldukça karlı bir kitledir. TikTok Kazanç Hesaplama sonuçlarında göreceğiniz gibi kazançları da bir hayli kabarık.

TikTok Kazanç Hesaplama

TikToker’lar Ne Kadar Kazanıyor? TikTok Kazanç Hesaplama

Bu soru çok yönlüdür, bu nedenle kesin ve kuru bir cevap yoktur. Kazançlar, içerik oluşturucuların konumuna (ülke) ve takipçilerinin konumuna büyük ölçüde değişebilir. Satın alma gücünün az olduğu ülkede o kadar fazla para kazanamayabilirsiniz.

Ancak temel bir fikir edinmek için, manzarayı değerlendirebilir ve en iyi TikTok yıldızlarının Ralph Lauren, MAC ve NARS gibi markalar da dahil olmak üzere prestijli pazarlamacılarla marka anlaşmaları yaptığını görebiliriz.

Kaynaklara göre, TikTok’un en iyi yıldızları, hizmetleri için sponsorlu bir gönderi için 20.000 ila 30.000 ABD Doları arasında değişen yüksek ücretler talep ediyor. Bunlar bazılarına astronomik rakamlar gibi gelse de, gerçekten emsalsiz değiller.

İşte ilginç bulabileceğiniz bazı ilginç istatistikler: 2017‘den 2020‘ye kadar TikTok, yaklaşık 200 milyon yeni kullanıcı artışı gördü. Ek olarak, en başarılı TikToker’lar ABD’de bulunuyor – Charli D’Amelio, Loren Gray ve Zach King en üst sıralarda yer alıyor.

En Popülerlerden Gönderi Başı TikTok Kazanç Hesaplama

1– Charli D’Amelio$41,465 – $69,152
2– Loren Gray$27,184 – $45,401
3– Zach King$27,269 – $45,622
4– Addison Rae$29,523 – $49,302
5– Riyaz Aly$25,545 – $42,904
6– Baby Ariel$20,526 – $34,501
7– Spencer Polanco Knight$22,564 – $37,341
8– Faisal Shaikh$18,932 – $31,603
9– Brent Rivera$18,341 – $30,231
10– Gilmher Croes$16,761 – $27,943


Rob Fishman, 2014 yılında Complex’e verdiği demeçte, çoğu kişinin TikTok’un manevi atası olarak gördüğü video döngü uygulaması olan Vine’daki yıldızların en parlak döneminde, reklam kampanyası başına 20.000 ila 50.000 ABD Doları arasında bir kazanç sağlayabileceğini söyledi.

Daha Fazla Oku: TikTok Ne Kadar Kazandırıyor? | 2021

TikTok, bazı içerik oluşturucuların videolarını alışveriş yapılabilir hale getirme yeteneği de dahil olmak üzere, bu marka anlaşmalarını kolaylaştırmak için çeşitli ürünlere oluşturdu. Şirket ayrıca yakın zamanda, onaylı markaların ve ajansların takipçi sayısı, konu ve diğer izleyici analiz noktalarına dayalı olarak ortak olabilecek potansiyel içerik oluşturucuları aramasını sağlayan bir merkez olan TikTok Creator Marketplace’i piyasaya sürdü.

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Kazanç Hesaplamak için başvuracağınız bazı siteler mevcut. Bu sitelerde TikTok Kazanç Hesaplaması yapacağınız kişinin kullanıcı adını girmeniz yeterli olacaktır.

TikTok Kazanç Hesaplama Siteleri

Potansiyel Kazançları Ne Belirler?

Gen-Z tüketicileri, Millennials ve Baby Boomer benzerlerinden farklıdır. Z Kuşağı, akıllı telefonların ve sosyal medyanın her türlü iletişime hükmetmeye başladığı bir dönemde büyüdükleri için benzersizdir. Öte yandan, Millennials, mobil cihazların henüz dikkatimizi tüketmediği ve başkalarıyla bağlantı kurmanın anlık olmadığı bir zamanda büyüdü. TikTok söz konusu olduğunda, Gen-Z, platformdaki en büyük aktif demografiyi oluşturuyor.

TikTok Kazanç Hesaplamayı sahip olduğunuz takipçi sayısı, Instagram gibi platformlarda olduğu gibi potansiyel kazancınızı doğrudan etkiler. Hem Instagram hem de TikTok bir etkileşim metriği ile çalışır. Instagram, elbette ‘beğeniler‘ ve takipler, TikTok da ‘kalpler‘ ve diğer çeşit hediyeler.

Ancak TikTok, kullanıcıların oluşturduğu hediye etme yeteneği nedeniyle birçok uygulamadan farklıdır. TikTok Kazanç Hesaplama o yüzden biraz daha zor

İlginizi Çekebilir: Tiktok Keşfet Saatlerini Bulma 2021 (Güncel)

içerik yapan rs. İçerik oluşturucular TikTok’ta canlı yayın yaparken, izleyiciler içeriklerini beğenirlerse onlara para hediye etme olanağına sahiptir. Kullanıcılar, madeni para satın alabilir ve onları teşekkür etmenin ve yaratıcıya desteklerini ifade etmenin bir yolu olarak hediye edebilir. Bir içerik oluşturucu yeterince jeton biriktirdiğinde, bu jetonları kullanabilir ve günde 1.000 dolara kadar gerçek parayla takas edebilir. Geniş kitlelere sahip içerik oluşturucular, yalnızca hediye edilen paralardan önemli bir gelir elde edebilir.

TikTok Kazanç Hesaplama

Viral Olma Potansiyeli

TikTok, virallikle olgunlaşmış bir platformdur. Uygulama, viral olma amacıyla oluşturulan platformda içeriğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. İçerik oluşturucuların küçük bir kısmı sıradan kullanıcılardır ve bu videoyu arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için hazırlarken birden patlarsınız. TikTok Kazanç Hesaplama tam da bu safhada devreye girer.

TikTok’un benzersiz bir özelliği, sık sık ortaya çıkan ve dünya çapındaki kullanıcılara yorumlarını sunmaları için ilham veren zorlukların olmasıdır. Yee-Yee-Haw Challenge, Haribo Challenge ve Fake Travel Challenge, meydan okumaya dayalı içeriğin sunduğu viralliğin parlayan örnekleridir.

Basitçe söylemek gerekirse, bir içerik oluşturucunun viral olacak içeriği oluşturma olasılığı ne kadar yüksekse, bir markanın onlarla çalışmak istemesi ve böylece potansiyel kazançlarını artırması o kadar olasıdır.

Yüksek Kullanıcı Etkileşimi

TikTok, yalnızca yayınlanan video içeriğiyle çalıştığı için benzersiz bir platformdur. Bunu, ara yüzünün yüksek oranda gezilebilir bir dikey zaman çizelgesi olduğu gerçeğiyle birleştirin ve yüksek düzeyde etkileşimli bir kullanıcı tabanı için tarifiniz var.

İzleyicilerin daha çok seveceği ve başkalarıyla paylaşacağı türden içerik yayınlayan içerik oluşturucuların, potansiyel kazançlarının arttığını görme olasılıkları daha yüksektir. Ancak TikTok kullanıcıları için potansiyel kazançları belirleyen etkileşim söz konusu olduğunda başka faktörler de var.

Daha Fazlası İçin: Tiktok Keşfet Saatlerini Bulma 2021 (Güncel)

Bir TikTok videosu tonlarca kalp biriktirirse ve içerik oluşturucunun büyük bir hayran kitlesi varsa, videonun diğer kullanıcılara önerilme olasılığı çok daha yüksektir. Buna karşılık, izleyiciler onu izleyecek ve potansiyel olarak hediye gönderebilecektir.

Yüksek etkileşime sahip kullanıcıların, pazarlama kampanyaları için kendileriyle ortak olmak isteyen markalara sahip olma olasılığı daha yüksektir. Yani kartopu etkisi. Bu nedenlerden dolayı hayranlar, kalpler ve görüşler arasında yüksek kullanıcı katılımı, TikTok kullanıcıları için etkileşimi ve potansiyel kazançları etkiler.

İlginizi Çekebilir