Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Türkçe Yapma (PC ve Telefon)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Türkçe Yapma (PC ve Telefon)

Severek kullanılan iletişim programlarında zaman zaman meydana gelen sıkıntılardan dolayı Telegram Türkçe yapma konusu hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Çünkü ilk kurulum esnasında uygulama dili İngilizce olarak bizi karşılayabilmektedir.

Telegram Türkçe yapma hakkında merak ettiğiniz sorular bulunuyorsa bu işlemlerin çok basit bir şekilde yapıldığını söylememiz gerekiyor. Bu adımlar telefonda ve bilgisayarda benzer şekillerde yapılabilmektedir. Nasıl yapıldığını merak ediyorsunuz eğer gelin birlikte görelim.

Telegram Türkçe Yapma

Telegram Türkçe yapma adımları bilgisayarda ve telefonda benzer şekillerde yapılsa da detaylıca öğrenebilmek için aşağıda yer alan maddeleri okumanız yeterli olacaktır. Sizler için mobil ve PC adına başlıkları ayrı ayrı vererek nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylıca açıkladık. Gelin birlikte neler yapabilirsiniz onları görelim.

Telefondan Telegram Türkçe Yapma

Telefon üzerinden Telegram’ı Türkçe yapma adımları çok basittir. Yaklaşık 1 dakika içerisinde uygulamanın dilini Türkçe yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımlara göz atmanız yeterli olacaktır.

 • Telegram uygulamasını giriniz.
 • Sol üstte yer alan 3 çizgiye tıklayınız.
 • Settings butonuna basınız.
 • Sayfayı aşağıya kaydırarak Language sekmesine tıklayınız.
 • Açılan ekranda Türkçe butonunu bularak uygulamanın dilini Türkçeye çevirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları takip ettiğinizde telefondan uygulamanın Türkçe yapma adımlarını Başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Şimdi ise gelin birlikte PC üzerinden nasıl yapılır bunu görelim.

PC Telegram Türkçe Yapma

PC Telegram Türkçe yapma adımları Telegram web için geçerlidir. QR kod ile oturum açtıktan sonra web sitenin dili İngilizce olarak karşımıza çıkabilir. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip ederek sitenin dilini Türkçe yapabilirsiniz.

 • Öncelikle Telegram’da oturum açmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında sol üstte yer alan üç çizgiye basmalısınız.
 • Karşınıza çıkan sekmelerde settings butonunu bulmalısınız.
 • Sonrasında ise Mobil cihazdaki gibi profiliniz karşınıza çıkacaktır.
 • Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak Language butonunu bulmalısınız.
 • Açılan ekranda dili Türkçe yaparak sorununuzu çözebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde sizlerle PC’de Telegram’ı Türkçe yapma işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu adımlar dışında başka herhangi bir işleme gerek yoktur. Gördüğünüz üzere bu adımlarda mobildeki işlemlere aşırı benzemektedir. Yani herhangi birini daha önce yaptıysanız diğerini ve kolaylıkla yapabilirsiniz.

Telegram Son Görülme Kapatma hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklerimizi göz atabilirsiniz.