Ana SayfaSosyal MedyaTelegramTelegram Son Görülme Kapatma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Telegram Son Görülme Kapatma

Uygulama içerisinde gizliliğinizi artırmak amacıyla Telegram son görülme kapatma hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Sizler de eğer ki son görülmenizi kapatmak istiyorsanız çeşitli ayarlar sayesinde başka kişilerin son görülmenizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Son görülme, kişinin Telegram’a en son ne zaman girdiğini gösteren değerdir. Böylelikle karşıdaki kişinin mesajınıza görüldü atıp atmadığını öğrenebilirsiniz. Son görülme tarihi mesaj attığınız tarihten sonra ise sohbetinizi görüp cevap vermemiş anlamına gelir. Başkalarının sizi bu durumda görmesini istemiyorsanız, Telegram son görülme kapatma hakkında birkaç bilgi sahibi olmanız işinize yarayabilir. O halde nasıl kapatılır gelin birlikte görelim.

Telegram Son Görülme Kapatma

Telegram son görülme kapatma işlemleri çok basittir. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan adımları takip etmek olacaktır.

  • Telekom uygulamasına girin.
  • Sol üstte yer alan 3 çizgiye tıklayın.
  • Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Açılan ekranda gizlilik ve güvenlik butonuna tıklayın.
  • Gizlilik sekmesi adı altında son görülme ve çevrimiçi bilgisi yer almaktadır.

Bu kısma tıklayarak son görülme zamanınızı kimler görebilir sorusunun yanıtını hiç kimse yapmalısınız.

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde Telegram son görülme kapatma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sayede artık kimse sizlerin en son ne zaman girdiğini öğrenemeyecektir.

Eğer ki herkese son görülmeyi kapatıp sadece birkaç kişiye açmak istiyorsanız ayrıcalık ekleme şansınız bulunmaktadır. Yani ayrıcalık tanıdığınız kişiler sizin son görülmenizi görebilirken başka kimse göremez. Peki bu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız gelin birlikte görelim.

Telegram Son Görülmeyi Sadece Birine Açma

Telegram son görülmeyi sadece birine açma işlemi sayesinde son görünmenizi sadece ayrıcalık verdiğiniz kişi görebilir. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz size fayda sağlayacaktır.

  • Telegram ayarlarına girerek gizlilik ve güvenlik sekmesine tıklamalısınız.
  • Açılan ekranda son görülme ve çevrimiçi bölmesine girmelisiniz.
  • Sayfanın alt kısmında yer alan ayrıcalık ekle butonuna tıklayarak ayrıcalık eklemek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.
  • Ekledikten sonra sayfanın sağ altında yer alan tik işaretine tıklayarak kaydedebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde sizler de son görülmenizi ayrıcalıklı olarak bazı kişilere gösterebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz kişilerin görmesini sağlayarak gizliliğinizi daha üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Bu ayarları mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Telegram Kullanıcı Adı Ile Kişi Ekleme Nasıl Yapılır? yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içerikler göz atarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.