Ana SayfaSpotifySpotify Öğrenci Üyeliği Yenileme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme Nasıl Yapılır?

Müzik dinlemeyi seven kullanıcıların İnternet üzerinde araştırdığı konulardan birisi de Spotify öğrenci üyeliği yenileme hakkındadır. Siz de bu işlemlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Çünkü bu işlem her sene tekrar edilmesi gerekmektedir. Böylelikle öğrenci planından yararlanabilir ve çok daha uygun fiyatlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Spotify öğrenci üyeliği yenileme işleminden yararlanabilmeniz için aktif olarak Türkiye’de yer alan üniversitelerden birisinde okuyor olmanız gerekmektedir. Böylelikle oradan edinebileceğiniz belgeler ile üyeliğinizi yenileyebilirsiniz. Peki bu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız gelin birlikte görelim.

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme

Spotify öğrenci üyeliği yenileme işlemi oldukça basittir. Bunun için birtakım evraklar gerekebilir. Detaylı bilgi edinmek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle üyeliğiniz bitmeden 1 ay öncesinden itibaren bu işlemleri yapmalısınız. Aksi takdirde sonraki ödemeniz tam üyelik olarak değerlendirilecektir.
  • Üyeliğiniz bitmeye yakın bir süre içerisinde SheerID tarafından üyeliğinizi yenilemeniz için size e-mail gönderilecektir.
  • Bunun için son 1 ay içerisinde e-mail adresinizi kontrol etmelisiniz. Burada sizlere üyeliğinizi nasıl yenileyeceğinize dair bildiri olacaktır.
  • Öğrenci belgenizi e-posta içerisinde yer alan linkteki sayfaya yüklemelisiniz.
  • Sonrasında da kısa süre içerisinde doğrulanacaktır.

Yukarıda yer alan belgeyi e-devlet üzerinden almanız durumunda sorunsuz bir şekilde onaylanacaktır. Tüm bu işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra tekrardan 1 sene boyunca Spotify Premium üyeliğinizi indirimli şekilde kullanabilirsiniz.  Ayrıca Spotify Premium üyeliğinden en fazla 4 sene faydalanabilirsiniz.

Spotify Öğrenci Üyeliği Yenileme

Spotify Öğrenci Kaç Yıl Kullanılır?

Spotify öğrenci planı en fazla 4 sene boyunca kullanılabilmektedir. Bu yüzden Diş hekimliği ya da Tıp fakültesinde okuyan öğrenciler son senelerde öğrenci planını kullanamamaktadır. Ya da sınıfta kalınması durumunda da bu gibi avantajlardan ek sene olarak faydanılamamaktadır.

Spotify Öğrenci 1 Senelik mi?

Spotify öğrenci üyeliği yenileme araştırması yapan kişilerin sıklıkla araştırdığı konulardan birisi de spotify öğrenci üyeliği 1 senelik mi sorusudur. Siz de bu konu hakkında fikir edinmek istiyorsanız eğer şu şekilde açıklayabiliriz.

Üyeliğinizi her sene yenilemek şartı ile en fazla 4 sene kullanabilirsiniz. Ancak üyeliğinizin yıldönümünde öğrenci belgeniz ile yenilemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Spotify Öğrenci Üyeliği Ne Zaman Onaylanır?

Spotify öğrenci üyeliği yenileme işleminde bu sürecin ne kadar sürdüğü merak konusudur. Ancak çok uzun bir süre olmadığını söyleyebiliriz. Eğer ki evraklarınız doğru ise anlık olarak onaylandığını söyleyebiliriz. Ancak ek inceleme gerektiren bir evrak olduğu düşünülürse bu süreç uzayabilir. Yine de çok uzun olmayacağını söyleyebiliriz.

Spotify Pie Nasıl Yapılır hakkında yazılan yazımız okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.