Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Nedir, Ne işe Yarar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Nedir, Ne işe Yarar?

Günümüzde sosyal medya platformları hayatlarımızın vazgeçilmezlerinden birisi olmuş durumdadır. Snapchat Nedir ve Snapchat ne işe yarar diye merak edenler hayatlarına yeni bir sosyal medya platformu eklemenin arefesinde olmalı diye tahmin ediyoruz. Bu uygulamalar gün içerisinde daha eğlenceli vakit geçirmemizi sağlamalarının yanı sıra birçok farklı sektörün de canlanmasını sağlamaktadır.

Özellikle sosyal medya fenomenlerin arttığı günümüzde sosyal medya platformları çok daha fazla ilgi çekmektedir. Bu uygulamalardan en çok kullanılanlarından birisi de Snapchat olmaktadır. Bizler de bu yazımızda snapchat nedir, ne işe yarar sorularının cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz.

Snapchat Nedir?

Teknolojinin getirdiklerinden birisi olan sosyal medya uygulamaları her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanmaktadır. Bu platformlardan birisi olan Snapchat ise farklı özelliği ile diğerlerinden sıyrılmaktadır.

Snapchat nedir, ne işe yarar sorusunun ilk cevabı fotoğraf, video paylaşım ve mesajlaşma uygulaması oluşturmaktadır. Kullanıcıların kendilerine özel olarak hesap oluşturdukları ve arkadaş ekleme listesi bulunan uygulamada hesap sahipleri diğer hesap sahipleri ile etkileşime geçebilmektedir. Bu etkileşim ise video ve fotoğraf paylaşımı yapılarak sağlanmaktadır.

Snapchat Uygulaması Ne Amaçla Kullanılır?

Hesap sahiplerinin sevdikleri ünlüleri ve programları takip edebileceği ya da arkadaşlarını Snapchat üzerinden takip etmelerinin yanı sıra birbirinden farklı filtre uygulamaları ile en iyi ve en eğlenceli fotoğraf ve videoların çekilmesine olanak tanımaktadır.

Tüm akıllı telefon modellerinde kullanılabilen Snapchat’i kullanmak için uygulama marketlerinden ücretsiz bir şekilde indirmeleri yeterli olmaktadır. Hesap açma işlemleri de son derece kolay olan Snapchat uygulamasını birkaç dakika içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapchat uygulamasının kullanımı da son derece kolay olmaktadır. Bu sebeple de kullanıcılar birkaç dakika içerisinde tüm özelliklerinin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgi edinebilirler.

Snapchat Ne işe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Snapchat nedir, ne işe yarar sorusunun ilk kısmına cevap verdikten sonra sıra Snapchat nasıl kullanılır sorusunun cevabına gelmektedir. Gönderi ve mesajlaşma uygulaması olan Snapchat, tüm bu özelliklerini anlık olarak sunmaktadır. Bu sebeple de Snapchat üzerinde yapılan paylaşımlar bir ile on saniye içerisinde silinmektedir.

Sahip olduğu bu özellik sebebiyle de birçok sosyal medya kullanıcısını dikkatini çekmektedir. Gönderiler gönderildikten sonra otomatik olarak kaybolması sebebiyle de uygulamanın logosunu bir hayalet oluşturmaktadır. Bu özelliği Snapchat’i diğer sosyal medya platformlarından ayıran en büyük özelliği olmakla birlikte uygulamada hikaye gönderme özelliği de yer almaktadır.

Snapchat Bilinmeyen Özellikleri

Snapchat’in en sevilen özelliklerinden birisi olan effect özelliği ise birbirinden farklı seçenekler sunarak hem gönderilerin mükemmel hem de eğlenceli olmasını sağlıyor. Ancak bu effect’lerin kullanılabilmesi için ekranda bir yüzün görünmesi gerekiyor.Snapchat’te kullanılan bu effect’ler Snapchat lenses olarak biliniyor ve hem fotoğraflarda hem de videolarda kullanılabiliniyor.

Bu effectler ile çekilen fotoğraf ve videolar Snapchat arkadaşlarına gönderilebiliniyor, diğer sosyal medya platformlarında paylaşılabiliniyor ya da hesap sahipleri bu fotoğraf ve videoları kendileri için saklayabiliyor.

Snapchat’in Zararları Nelerdir?

Snapchat’te yapılan yeni güncellemeler sayesinde belirtilen ücretin ödenmesi durumunda Snap’ler yeniden görüntülenebiliyor. Bu özelliği kullanmak için ise kişinin profiline girmek ya da ismin üzerine belirli bir süre basmak yeterli oluyor.

Snapchat’te yer alan hikaye özelliğinde yapılan paylaşımların süresi 24 saat ile sınırlı olmaktadır. Daha sonrasında ise paylaşımlar otomatik olarak silinmektedir. Hikaye özelliği Snapchat’te ki arkadaşlar tarafından görüntülenebilen bir özellik olmaktadır. Ancak kötü niyetli kişiler bunu delip snapleri tekrardan izleyebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma 2022