Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Konum Kapatma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Konum Kapatma

Snapchat konum kapatma son dönemlerde oldukça merak edilen konulardan birisidir. Çünkü başka kişilerin nerede olduğunu bilmesini sağlayan bu özellik, çeşitli gizlilik problemleri oluşturabilmektedir. Eğer ki nerede olduğunuzu kimsenin bilmesini istemiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Yazımızda yer alan bilgiler doğrultusunda siz de Snapchat konum kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

Snapchat haritası sayesinde başka kişilerin nerede olduğunu görebilirsiniz. Böylelikle yakınlarınızdaki kişiler ile iletişime geçmeniz daha kolay hale gelebilmektedir. Ancak bu özelliği kullandığınız zaman başka kişiler de sizin nerede olduğunuzu görebilir. Bu özelliği çeşitli adımlar ile kapatabilirsiniz. Üstelik sizin nerede olduğunuz gözükmese bile sizler başkasının nerede olduğunu görmeye devam edebileceksiniz. Gelin o halde nasıl yapılır birlikte görelim.

Snapchat Konum Kapatma Nasıl Yapılır?

Snapchat konum kapatma işlemleri oldukça basittir. Ancak telefondan telefona bu özellik değişkenlik gösterebilmektedir. Öncelikle bilmeniz gereken şey, konumunuzu bir defa sisteme dahil ettiğiniz zaman sonrasında girmeseniz bile son konumunuz 10 dk önce, 30 dk önce gibi ibarelerle gösterilmektedir. 24 saate kadar da devam etmektedir.

  • Öncelikle konumunu açarak Snapchat haritası kısmına geliniz.
  • Bu ekranda sağ üstte yer alan çark simgesine tıklayarak ayarlara geliniz.
  • Açılan ekranda en üstte yer alan Hayalet Modu özelliğini aktif ediniz.
Snapchat Konum Kapatma
  • Sonrasında da 3 Saat – 24 Saat – Kapatılana kadar seçeneklerinden birisini seçerek bu modun ne kadar süre açık kalması gerektiğine karar veriniz.
  • Eğer ki sadece belli kişilere açmak istiyorsanız, hayalet modunun hemen altında yer alan seçenekler ile konumunuzun kimler tarafından gözükeceğine karar verebilirsiniz.
Snapchat Konum Kapatma

Bu adımlar ile siz de Snapchat konum kapatma işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Yine de endişeleniyorsanız yapabileceğiniz bir adım daha bulunmaktadır. Bunun için de Snapchat uygulamasının komum izinlerine erişmesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle isteseniz dahi Snapchat içerisinden başka kişilerin konumunuzu görmesini önleyebilirsiniz.

Snapchat Hayalet Modu Ne İşe Yarar?

Hayalet modu, Snapchat konum kapatma işleminin en basit hali denilebilir. Başka kişilerin konumunuzu görmesini engelleyebilir ve gizliliğinizi korumaya yardım eder. Böylelikle kimsenin bilmesini istemediğiniz bir yere gittiğiniz zaman nerede olduğunuzu takip edemezler. Oluşabilecek problemlerin önüne basit bir şekilde geçmenizi sağlar.

Bu özelliği aktif etmeniz durumunda her ne kadar başkası sizin konumunuzu göremese de sizler başkasının nerede olduğunu görmeye devam edebilirsiniz. Kısacası sadece sizin konumunuz gizlenir. Oldukça işlevsel olan bu özelliğin nasıl aktif edileceğini merak ediyorsanız bir üst başlığa bakabilirsiniz.

Snapchat My AI Nasıl Türkçe Yapılır hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.