Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Konum Ekleme 2022
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Konum Ekleme 2022

Popüler sosyal medya platformu olan Snapchat’in merak konusu olan bir özelliği Snapchat konum ekleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde snaplerinizde nerede olduğunuzu kolaylıkla belirtebileceğiniz konum etiketi ekleyebilirsiniz. Bu özellikten faydalanabilmeniz için takip etmeniz gereken belli başlı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları takip ettiğinizde kolay bir şekilde konum özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Snapchat Konum Ekleme

Snapchat konum ekleme özelliği ile snaplerinizi şekillendirebilir ve daha efektif bir hale getirebilirsiniz. Kullandığınız bu özellik için mutlaka bulunduğunuz bölgeyi işaretlemenize gerek yoktur. Evinizde olsanız bile daha önceden hiç gitmediğiniz bir konumu snapinizde kullanabilirsiniz. Snapchat konum ekleme için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Snapchat uygulamasına girmeden önce cihazınızın konumunu açık hale getirmelisiniz.
 • Ardından uygulamaya girdikten sonra paylaşmak istediğiniz snapi çekmelisiniz.
 • Çektikten sonra sağ üstte yer alan sekmelerden 3. olana tıklamalısınız.
 • Burada etiket ve birtakım gifler kullanarak snapinizi özelleştirebilirsiniz.
 • Bu ekranda üst kısımda yer alan sarı simgelerden 3. sırada olana tılklayarak konum girişi yapabilirsiniz.
 • Konum özelliğine tıkladığınızda snapinizde yer alacak olan konumu araştırmanız istenmektedir.
 • Önerilen konumlar arasında şehriniz ve bulunduğunuz bölge karşınıza çıkacaktır. Bunları kullanarak kolayca konum seçebilirsiniz.
 • Bu konumlar dışında farklı bir konum seçmek istiyorsanız eğer arama butonuna seçmek istediğiniz konumu yazmalısınız.

Yukarıda yer alan adımları uyguladıktan sonra sizler de Snapchat konum ekleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gezip gördüğünüz yerleri başka insanlara aktarırken bu konum özelliğini kullanmak faydalı olabilir. Bu sayede gezdiğiniz yerin neresi olduğunu sormalarına gerek kalmayacaktır. Snapchat konum ekleme özelliğine benzer olan bulunduğunuz konumun hava sıcaklığını snapinize eklemek isterseniz aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Snapchat Derece Ekleme

Snapchat konum ekleme özelliği gibi Snapchat derece ekleme özelliği de sıklıkla araştırılmaktadır. Bulunduğunuz konumun hava sıcaklığını snaplerinize eklemek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Havanın aşırı soğuk ya da aşırı sıcak olduğunu bazen fotoğraflar anlatmaya yetmeyebilir. Böylesine durumlarda hava derecesini eklemek faydalı olabilir. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz size yardımcı olacaktır.

 • Snapchat uygulamasına girmeden önce cihazınızın konumunu açık hale getirmelisiniz.
 • Ardından uygulamaya girdikten sonra paylaşmak istediğiniz snapi çekmelisiniz.
 • Çektikten sonra sağ üstte yer alan sekmelerden 3. olana tıklamalısınız.
 • Bu ekranda üst kısımda yer alan sarı simgelerden 3. sırada olana tılklayarak konum girişi yapabilirsiniz.
 • Burada etiketlerin hemen üstünde saatin yanında hava sıcaklığı etiketi yer alacaktır. Eğer ki göremiyorsanız cihazınızda konum ayarları kapalı olabilir.
 • Aynı şekilde derece ekleme ayarının hemen yanında bulunduğunuz rakımı da görebilirsiniz. Eklemek isterseniz eğer rakım değeri de snapinizi zenginleştirebilir.

Yukarıda yer alan adımları takip ettiğiniz sürece Snapchat konum ekleme özelliği gibi olan Snapchat derece ekleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Rakım değerini de eklemek isterseniz bu adımları takip ederek yapabilirsiniz. Benzer bir içeriğimiz olan “Snapchat Grup Kurma Nasıl Yapılır 2022” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.