Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Günlük hayatın çok daha kişisel yönünü herkese sunan bir platform olan Snapchat hikaye gizleme nasıl yapılır? Sizlerde en özel anlarınızı paylaştığımız bu hikayelerinizi kolaylıkla gizleyebilir, istediğiniz kişilerin görmesini mümkün kılabilirsiniz. Herkesin görmemesi adına da işlemler son derece kolaydır. Sosyal medya uygulaması olmasının ötesinde eğlenceli yönü de popülerliğini olumlu yönde etkiler.

Sadece gençler değil, yetişkinler arasında da bilinmeye başlanan Snapchat artık milyonlara hitap ediyor. Her gün binlerce fotoğraf ve video görselleriyle hikayeler atılıyor. Bu durum ise kişisel riskleri ön plana çıkarıyor. Kişilerin güvenlikleri koruma adına ise yenilikler devam ediyor. Bunların başında hikayelerin gizlenmesini sağlayan özellik gelirken her kullanıcı burada seçim hakkına sahiptir. Peki, Snapchat hikaye gizleme nasıl yapılır?

Daha Fazla Oku: Snapchat Toplu Snap Atma

Madde Madde Snapchat Hikaye Gizleme

24 saat boyunca gösterilen Snapchat hikayelerinde fotoğraflar, kişisel bilgiler barındırır. Bundan dolayı her hikayenin herkese açık olması şüpheleri beraberinde getirir. Bunun önüne geçmek için ise hikaye yüklerken yapılacaklar vardır. Sol üst bölümden profil simgesi üzerinden işlemler başlatılır. Burada hayalet simgesi var olabileceği gibi kullanıcının kullandığı bitmoji yer alır. Ardından ise sağ kısmında üst bölümden ayarlar simgesine dokunarak küçük ekran açılır.

Snapchat Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır

Snapchat Hikaye Gösterimi

Söz konusu ayarlar içerisinde hikayemi göster kısmı bulunur. Buradan hikayenin kimler tarafından görülebileceği sadece kullanıcının kendisi tarafından belirlenir. Herkese açık paylaşımlar yapılabileceği gibi yalnızca arkadaşlarıma seçeneği de mevcuttur. Herkes seçeneğinde kişinin takip etmesi yeterli olacaktır. Kullanıcının tanımadığı kişilerde yine bu hikayeleri görebilir.

Snapchat Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır

Arkadaşlara Özel Snapchat Hikaye

Sadece arkadaşlar seçeneğiyle hikâyenin görünmesi düşecektir. Kişinin arkadaş listesinde bulunanlara özel olarak Snapchat hikaye paylaşımı onay alır. Kişinin hikayeyi görebilmesi için ise paylaşım öncesinde mutlaka kullanıcı tarafından takibe alınması şarttır. Sonrasında yapılan takipler geçerli kabul edilmez.

Snapchat Hikaye Gizleme Özelleştir

Son olarak ise Snapchat hikaye gizleme nasıl yapılır özelinde özelleştirme seçeneği vardır. Bu sayede hikayeyi istediğiniz kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Tek tek kullanıcıları seçerek görsün ya da görmesin demek mümkün olmaktadır. Arkadaş listesindeki kişiler arasında bulunmasına rağmen hikayeyi görmemesi istenenler için bu özelleştir en iyi özellik olur.

İlginizi Çekebilir: Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız?