Paylaş
İçindekiler

Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız?

Snapchat uygulamasında herkese, özel Snap gruplarına veya kişilere Snap atabilirsiniz. Peki Snapchat’te Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız? Snapchat, kullanıcıların yalnızca birkaç saniye süren fotoğraflar ve videolar yayınlamak da dahil olmak üzere kişilerine çeşitli şekillerde mesaj göndermesine olanak tanır. Uygulamayı normal metin mesajları veya sesli notlar göndermek için de kullanabilirsiniz.

İnsanlar yalnızca Snapchat ilk başladığında birbirlerine anlık görüntüler gönderebilirdi. Bu da spam ile sonuçlandı çünkü o sırada ne yaptığınızı yayınlayacak hiçbir yer yoktu – yalnızca izlemekten başka seçeneği olmayan tüm arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Hikâye kavramının ilk ortaya çıktığı dönemdir. Hikayelerle, şu anda ne yaptığınızın bir fotoğrafını veya videosunu çekebilir ve ilgilenen herkesle paylaşabilirsiniz. Peki Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız?

Daha Fazla Oku: Snapchat Beni Engelleyenleri Görme

Snapchat Özel Snap

Bir makale yayınladığınızda, onu kimlerin görebileceği üzerinde tam kontrole sahipsiniz. İlk yöntem, hikayenizi görmek istemediğiniz ve anlatamayacakları kişileri seçerek özel bir liste oluşturmaktır. Başka bir seçenek de, özel bir hikayeye dahil edilecek kişileri seçmektir (özel hikaye olarak da bilinir). Bu, hikayenizi kimin göreceğini seçmenize olanak tanır ve onu gören kişi sayısını sınırlar. Seçtiğiniz özel bir grup olarak düşünün.

Bir listeyi değiştirerek insanları engellemekle onları bir hikayeye eklemek arasındaki fark, bir hikayeye eklemeyi seçtiğiniz kişilerin, gönderdiğiniz hikayeyi görüntüledikten sonra onları dahil ettiğinizi bilmeleridir.

Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız?

İki şekilde anlayabilirsiniz:

  • Eğer biliyorsanız grup hikayelerinin adına bakın. İşte arkadaşımın sahip olduğu özel bir hikaye örneği. Keşfet sayfanızda tüm arkadaşlarınızın enstantanelerini gördüğünüzde, başlığın üst kısmı genellikle kişinin adı olmaz.
Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız
Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız
  • Arkadaşının ismine bak. Adınızı ararsanız, grup hikayeleri de dahil olmak üzere o kişiyle olan tüm ilişkilerinizi gösterir.
Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız
Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız

Akışınızda özel bir hikaye gördüğünüzde, ona eklendiğinizi anlamanın tek yolu budur. Özel hikayeler grup olmadığı için Snapchat, onlara eklendiklerinde kullanıcıları bilgilendirmez. Bunun yerine, birilerinin yarattığı ve onu görebilecek kişiler listesine sizi dahil etmek için seçtiği bir hikayedir. Bu, özel bir hikayeye eklenir eklenmez onu görebileceğiniz anlamına gelir.

Hikayenin altında asma kilit simgesi görünerek bunun özel bir hikaye olduğunu gösterir. Standart bir hikayede, hikayeyi çevreleyen yalnızca bir ana hat vardır, özel hikayelerde ise alt kısmında küçük bir asma kilit bulunan bir ana hat bulunur.

Özel Snap Atıldığını Nasıl Anlarız ile ilgili makalemiz bu kısım ile sonlanmıştır.

İlginizi Çekebilir