Ana SayfaOyunRobloxRoblox Neden Açılmıyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Roblox Neden Açılmıyor?

Çevrimiçi oyun platformu Roblox, kullanıcıların oynaması için kendi mini oyunlarını oluşturmalarına olanak tanır. Roblox Neden Açılmıyor diye soran arkadaşlarımıza özel bütün ayrıntılı bilgileri vereceğiz. 2010’dan beri ve özellikle Covid-19 pandemisi sırasında popülerlik kazanan küçük çocuklar arasında en popüler olanıdır.

Oynaması ücretsizdir, ancak oyun içi para birimi Robux, gerçek paraya mal olur ve mini oyunlar ve öğeler satın almak için kullanılır. Kullanıcılar ayrıca oyunlarını satarak Robux kazanabilir ve kreasyonlarına harcanan Robux’un %70’ini eve götürebilir.

300 geliştirici, Roblox kullanarak yılda 100.000 dolardan fazla kazanıyor. İşte platformun neden kapalı olduğu ve ne kadar süre kapalı kalabileceği.

Roblox Neden Açılmıyor?

Twitter’daki raporlara göre, Roblox birkaç saattir kapalı ve Oyunlar ve Hesap Bilgi Servislerini etkiliyor. Birçok kullanıcı oturum açamadı ve çeşitli hizmetler kullanılamaz hale geldi. Sorunlar ortaya çıkmadan hemen önce platformda yaklaşık üç milyon insan yaşıyordu. Kesinti nedeniyle oyuncu sayısı hızla sadece 300.000 kullanıcıya düştü.

Sorunlar 28 Ekim akşamı gece yarısından hemen önce başladı ve Roblox’a bağlı olmayan bir Roblox Status Twitter hesabı tarafından kabul edildi.

Roblox, resmi şirket hizmet sayfasını 28 Ekim gece yarısı hatanın araştırıldığını söylemek için güncelledi. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi, Roblox ”Bazı şeyleri muhteşem hale getiriyoruz. Yakında döneceğiz.” açıklamasını web sitesine asmış durumda.

Daha Fazla Oku: Roblox Türkçe Şarkı ID Listesi (Bütün Müzikler)

Roblox Neden Açılmıyor
Roblox Neden Açılmıyor

Roblox Ne Zaman Düzelir?

Roblox Status, 29 Ekim Cuma günü saat 9.27‘de kesintinin nedeninin dahili bir hizmet sorunu olarak tanımlandığını bildirdi. Roblox’un bir düzeltme üzerinde çalıştığı bildiriliyor ve 29 Ekim Cuma günü saat 2.26‘dan itibaren Roblox Status, Twitter’da bazı Roblox özelliklerinin yeniden çalışabileceğini yazdı.

Roblox Neden Açılmıyor sorusunun cevabı biraz komplike. Hesap, “#Roblox sitesinin bazı yönleri beklendiği gibi çalışıyor, ancak tam olarak işlevsel olmayabilir” dedi. “Kimlik doğrulama, diğer bazı hizmetlerde olduğu gibi etkilenebilir. [Mühendisler bir düzeltme üzerinde çalışıyor].”

“İşte yedeklenebilecek hizmetlerden bazıları: Gruplar, Oyunlar Sayfası (bir tür), Küçük Resimler ve Resimler, Kimlik Doğrulama (belki).”

29 Ekim günü saat 15:21’de Roblox, şirketin “aktif olarak kurtarma üzerinde çalıştığını” ve “bazı kullanıcıların sınırlı erişime sahip olmaya başladığını” söylemek için hizmetler sayfasını güncelledi.

Roblox Kapandı Mı?

Roblox Neden Açılmıyor veya Roblox Kapandı mı soruları kafaları karıştırıyoru. Twitter’daki bazı kullanıcılar, uzun süreli kesinti ve Roblox’tan gelen iletişim eksikliği nedeniyle Roblox’un tamamen kapanıp kapanmadığını sorgulamaya başladı.

Roblox Status, bir düzeltme üzerinde çalışıldığını doğruladığından, bunun platformun kapatıldığının bir işareti olması pek olası görünmüyor.

Dahili bir hizmet sorunu, oyuncuların erişmeye çalıştığı web sunucusunda büyük olasılıkla bir hata olduğu anlamına gelir.

Birkaç ay önceki Facebook, Instagram ve WhatsApp kesintilerinden de hatırlayacağınız gibi, sunucular çevrimiçi platformlar ve sosyal ağlardaki kesintilerin en yaygın nedenlerinden biridir. Roblox Neden Açılmıyor yazımız burada sonlanıyor. Roblox twitter hesabını aşağıya bırakıyoruz. En son gelişmeler oradan yayınlanır.

İlginizi Çekebilir: Roblox Bedava Robux Kazanma Yolları (2021)