Ana SayfaOyunRobloxRoblox Nasıl Açılır (Bilgisayar ve Telefon)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Roblox Nasıl Açılır (Bilgisayar ve Telefon)

Oyun dünyasında büyük bir kitleye sahip olan oyunlardan birisi Roblox’tur. Siz de Roblox nasıl açılır sorusunu soruyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Çünkü bu yazımızda hem bilgisayar hem de telefon için Roblox nasıl açılır sorusunu yanıtlayacağız.  Böylelikle bilgisayardan ve telefondan Roblox platformuna nasıl erişeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Farklı platformlarda olması Roblox’un tercih edilebilir bir oyun olmasını sağlamaktadır. Zaman zaman evde iken bilgisayardan büyük ekrandan oynamak tercih edilirken evinizden uzakta iken telefondan oynamak size daha fazla eğlence verebilir. O halde gelin şimdi sizlerle birlikte önce bilgisayar sonra da telefondan nasıl açıldığını görelim.

Roblox Nasıl Açılır? (Bilgisayar)

Bilgisayar üzerinde Roblox nasıl açılır sorusunu soruyorsanız eğer aşağıda yer alan adımları takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

  • Öncelikle bilgisayarınızda yer alan Windows Store uygulamasına girmelisiniz.
  • Uygulama açıldığında üst kısımda yer alan arama çubuğunu kullanmalısınız. Burada Roblox araması yapmalısınız.
  • Karşınıza gelen ekrandaki ilk seçenek Roblox oyunudur. Tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.
  • İnternet hızınıza göre belirli bir sürede oyun inecektir. Yaklaşık olarak 130 MB’lik indirme yapacaktır.
  • İndirme işlemi tamamlandığında oyuna giriniz. Önceden hesabınız var ise tekrardan hesap açmanıza gerek yoktur. O bilgileri kullanabilirsiniz.
  • Ancak ilk defa giriyorsanız yeni bir hesap açmanız gerekir. İstenilen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra oyunun eğlencesine dahil olabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları takip ederseniz Roblox nasıl açılır işleminin bilgisayar sürümünü öğrenebilirsiniz. Bu işlemlerin benzer halini telefondan da yapabilirsiniz. O halde telefondan nasıl yapacağınızı gösterelim.

Roblox Nasıl Açılır

Roblox Nasıl Açılır? (Telefon)

Cep telefonunuzu kullanarak Roblox dünyasının sonsuz eğlencesinin yakalayabilirsiniz. Birçok oyun modunu her an cebinizde taşımak güzel bir deneyim yaşatacaktır. Telefondan nasıl açılır sorusuna gelecek olursak aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Android ya da iOS cihazınızda yer alan uygulama marketine girin. Android için Google Play Store, iOS cihazlar için App Store uygulamasını kullanmalısınız.
  • Roblox araması yaparak karşınıza çıkan uygulamayı indirmelisiniz. Yapımcısının Roblox Corporation olduğundan emin olmalısınız.
  • İndirdikten sonra önceki hesabınızı kullanarak oturum açabilirsiniz. Eğer ki ilk defa Roblox oynamak için indirdiyseniz yeni hesap açabilirsiniz.

Bu adımlar ile siz de Roblox’u telefondan nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu adımları tabletiniz için de uygulayabilirsiniz. İşleyiş olarak hemen hemen aynıdır.

Roblox Robux Hilesi 2022 yazımızı okumak isterseniz sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.