Paylaş

RLC Coin Nedir? RLC Coin Yorum

RLC Coin Nedir sorusunun çok sorulduğu bu dönemde RLC Coin Yorumları paylaşmaya karar verdik. RLC Coin Kripto para birimi sadece “internet parası” değildir ve RLC coinleri bunu kanıtlamaktadır. İnsanların dapp’ler için bilgi işlem gücü kiralamasına izin veren bir blok zinciri üzerinde çalışır. Her zaman bir çevrimiçi hizmet yayınlamak istediyseniz ancak paranız yoksa, iExec’in RLC’si yardımcı olabilir!

RLC Coin Nedir sorusuna ilk olarak, iExec’in nasıl olduğundan ve kripto para birimini nasıl uyguladığından bahsedeceğiz. Ardından, RLC coininin kripto alanında ve gerçek dünyada nasıl çalıştığını detaylandıracağız. Daha da önemlisi, bunları portföyünüze eklemenin iyi bir fikir olup olmadığını göreceğiz.

Kripto para trendlerini takip ederseniz, blockchain teknolojisinin sayısız kullanımını göreceksiniz. Spesifik olarak, RLC coini, insanların bilgi işlem gücünün bulut kaynaklarını paylaşmasına izin verir. Bu, ilk kez yazılım geliştiricilerin projelerini başlatmasını sağlayabilir. RLC Coin Nedir anlamak için zinciri inceleyelim.

RLC Coin Blok Zincirinden Bilgi İşlem Gücü

Günümüzde, çevrimiçi hizmetleri her zamankinden daha fazla kullanıyoruz. Gezegendeki hemen hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Daha fazlasını istiyorsanız, binlerce arasından seçim yapabilirsiniz! Telefonunuz birkaç uygulama içerir.

Güçlü bilgisayarlar bu uygulamaların çoğunu mümkün kılar. Örneğin Facebook’u ele alalım. O sitenin milyarlarca kullanıcısı var. FB, gönderilerden anlık mesajlara kadar yaptıkları her şeyi yönetmek zorunda!

Ya yararlı bir çevrimiçi hizmet için harika bir fikriniz varsa? Bu tür makinelere sahip değilseniz, şansınız kalmaz. Neyse ki, iExec bunu kriptonun gücüyle değiştirebilir.

RLC Coin Nedir RLC Coin Yorum
RLC Coin Nedir RLC Coin Yorum

Gilles Fedak ve Haiwu Şirketi 2016 yılında kurdu. Merkezini Lyon, Fransa’da bulabilirsiniz. Ardından 19 Nisan 2017‘de iExec, RLC coin satışını başlattı.

Ağı, insanların merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için bulut kaynaklarına erişmesine izin verdi. Blok zincirinden benzersiz özellikler alan normal uygulamalar gibidirler. RLC Coin Nedir cevabı biraz kompleks.

Bulut bilişim hizmetleri arasında sunucular, veritabanları, web barındırma vb. bulunur. Bunlar, RLC zincirindeki sıradan kişilerden gelir. Bu arada, dapp girişimlerinin hizmetlerini başlatmak için bunlara ihtiyacı var.

İlginizi Çekebilir: Cream Coin Nedir? Cream Coin Yorum

iExec Bulutunun neden RLC Coin’ine İhtiyacı Var?

Kripto para birimleri, insanları bir blok zincirine çeken teşviklerdir. Kripto ağının hizmetlerini etkinleştirmek için normal insanlara ihtiyacı var. Merkezi olmayan hale gelmesine yardımcı olan şey budur.

Örneğin bitcoini ele alalım. Ağı, ortalama insanlara ait bilgisayarlardan oluşur. Madenciler olarak bilinirler. Daha fazla bitcoin kazanmak için BTC işlemlerini onaylarlar.

Bitcoin ödülü olmadan, insanların blok zincirine katılması olası değildir. iExec RLC belirteci benzer şekilde çalışır. RLC, “birçok bilgisayarda çalışır” anlamına gelir.

RLC Coin Nedir RLC Coin Yorum
RLC Coin Nedir RLC Coin Yorum

Anlamından da anlaşılacağı gibi, ağın çalışması için bu makinelere gerçekten ihtiyacı var. Bu bilgisayarlar iki türe ayrılır: sağlayıcılar ve geliştiriciler. RLC Coin Nedir anlamak için aşağıyı okuyun:

 • Sağlayıcılar – iExec bulutunun bilgi işlem gücü onlardan gelir. Bu kişileri iExec Marketplace’te bulabilirsiniz. Tekliflerini ve fiyatlarını yayınlayacaklar. Daha sonra insanlar dapp’leri için ihtiyaç duyduklarını seçebilirler.
 • Geliştiriciler – Onlar ağın önemli bir parçası. Bu kişiler, farklı alanlarda faydalı olan çeşitli dapp’lerle iExec’i değerli kılmaktadır. Tüm blok zincirleri, gerçek dünyada ne kadar yararlı olduklarına bağlı olarak değere sahiptir.

RLC Coin Madenciliği

Kripto ağlarının madencileri ödüllendirdiğinden bahsetmiştik. Benzer şekilde, sağlayıcılar ve geliştiriciler çabaları için RLC coinleri kazanır. Bunun nedeni, her ikisinin de önceden RLC coinlerini stake etmesi gerektiğidir.

Gerekli araçlara ve fonlara sahip olan herkes sağlayıcı olabilir. RLC Coin Nedir nasıl kazılır ilgileniyorsanız, iExec RLC sağlayıcıları için gereksinimler şunlardır:

 • ETH & RLC – Bunları dijital bir cüzdanda saklamanız gerekecek. Ardından, RLC coinlerini iExec hesabınıza yatırmanız gerekir.
 • Üst Düzey PC – En az 2 CPU’ya sahip olmalıdır. Tabii ki, daha güçlü bir makineye sahip olmak en iyisidir. Bu, daha fazla bilgi işlem gücü sağlamanıza olanak tanır. Buna karşılık, hizmetleriniz için daha yüksek ücret alabilirsiniz.
 • Virtual machine – Bu iExec bağlantısından indirebilirsiniz. Ardından, iExec Workerpool sayfasına gidin ve bir çalışan havuzu seçin.

Çalışmalarda harika bir dapp’iniz varsa, onu bir iExec RLC geliştiricisi olarak başlatabilirsiniz. RLC Coin Nedir öğrendikten sonra geliştirici olmak için önce üç gereksinimi karşılamanız gerekir:

 • RLC belirteçlerini ve iExec teknoloji yığınını kullandıysanız bu yardımcı olacaktır.
 • Projeniz başkasının kodunu kullanmamalıdır.
 • Tüm belgeleri ve kaynakları göndermelisiniz.

iExec ekibi çalışmanızı onaylarsa, ağa katılmanıza izin verir. Ayrıca, RLC coinleri olarak ödenen bir hibe alacaksınız. Projeye bağlı olarak 7.000 ila 200.000 $ kazanabilirsiniz!

RLC Coin Yorumları

RLC Coin Nedir sorusunu cevapladık, RLC Coin yorumlarına bakalım. RLC coinları, belirgin ortaklıkları nedeniyle umut vericidir. Popüler teknoloji firmalarıyla projeleri var. İşte bazı örnekler:

 • IBM – En büyük Amerikan teknoloji şirketlerinden biri, SGX teknolojisini yapmak için iExec RLC ile çalıştı. Uygulamalar oluşturmak için bir platform olarak tasarlandı.
 • Google Cloud – iExec RLC, gizlilik koruması elde etmek için bu şirketle ortaklık kurdu.
 • Alibaba Cloud – Büyük Çin e-ticaret markası, Şifreli bilgi işlemi için iExec ve Intel ile çalıştı.
 • Nvidia – Bir PC oyuncusuysanız, muhtemelen bu şirketten bir grafik kartı kullanıyorsunuzdur. Nvidia’s Inception’ı oluşturmak için iExec RLC ile entegrasyon.

RLC Coin Yorum kısmını anlamak için aşağıdaki grafiği incelemenizi tavsiye ederiz.

RLC Coin Canlı Grafik

RLC Coin Tahminler

Yine de kripto piyasası trendlerinden etkileniyor. Ne yazık ki, bu yılın başlarında Bitcoin çöküşünü bir başkasıyla takip ediyor. BTC’nin fiyatı, yazı yazılırken 29.000 dolara düştü.

Ayrıca, benzer kriptolarla rekabetle karşı karşıya. Siacoin, Golem ve SONM ayrıca bilgi işlem gücü sağlar. Onlar da RLC coinlerinden daha ucuz.

RLC fiyatı, yazı yazılırken 2,10 ABD dolarıdır. Kripto listesinde #143. RLC’nin piyasa değeri 166.719.236,75$ ve işlem hacmi yaklaşık 10.866.207,69$’dır.

RLC ile ilgileniyorsanız, piyasanın daha da düşmesini beklemek isteyebilirsiniz. Kripto fiyatları önümüzdeki haftalarda daha da düşebilir. Şimdi satın alırsanız, önemli ölçüde değer kaybedebilirler.

RLC Coin Sonuç

Lütfen yatırımlarınızı harcamadan önce kendiniz araştırın. Bu makale, izleyicileri RLC coin ve kullanımları hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Diğer kriptolar portföyünüze daha iyi uyabilir. Örneğin, Filecoin (FIL) benzer şekilde çalışır, ancak daha popülerdir. Bilgi işlem gücü yerine bulut depolama sunar.

Dahası, daha geleneksel varlık sınıflarını keşfetmek isteyebilirsiniz. Örneğin, sabit gelir istiyorsanız tahvil fonları ve para piyasası fonları iyidir.

RLC Coin Nedir?

RLC coinleri, iExec blok zincirinin yerel kripto para birimidir. RLC sağlayıcıları ve geliştiricileri için bir teşvik görevi görür.

RLC Coin İyi Bir Yatırım mı?

Büyük teknoloji şirketleriyle olan ortaklıkları nedeniyle uzun vadeli büyüme görebilir. Ancak, devam eden kripto piyasası çöküşü bunu geciktirebilir.

Nasıl RLC Coini alabilirim?

Çeşitli kripto değişim platformlarından RLC coinleri satın alabilirsiniz. Binance üzerinden RLC Coin satın alabilirsiniz, Bu linkten kayıt olabilirsiniz. RLC Coin Nedir sorusunu cevapladığımız, RLC Coin Yorumları yaptığımız yazımız sona eriyor. Yatırım Tavsiyesi Değildir.