Ana SayfaOyunPUBGPUBG Ücretsiz Mi Oluyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Ücretsiz Mi Oluyor? [Sonunda]

PUBG Mobile ücretsiz olarak sürüldükten sonra milyonlar tarafından oynanmaya başladı. Peki PUBG? PUBG Ücretsiz Mi Oluyor sorusunu soranların sorma nedeni ise belli. Krafton’un yaptığı açıklama. Belki de PUBG Mobile’deki başarısını PC platformuna da taşımak isteyen şirket bilgisayar için üretilmiş ilk modülünü de ücretsiz hale getirmek istiyor. Bu şekilde oyuncu kitlesini arttırıp kazancına kazanç katmayı planlıyor.

PUBG Ücretsiz Mi Oluyor

Krafton’a göre PUBG: Battlegrounds, Ocak ayında oynaması ücretsiz bir modele geçecek. 9 Aralık’ta yayıncı, The Game Awards 2021‘de bir kerelik, yinelenmeyen bir yükseltme için ödeme yapan oyuncuların ek maç seçeneklerine ve özel oyun içi güzelliklere erişeceğini belirten haberi duyurdu. Buna ek olarak, Krafton, oyuncular için bir ön kayıt teklifinin yanı sıra bir “arkadaş tanıtın” etkinliği ve bir “PUBG oyun stilim” anketinin yanı sıra, her ikisi de ücretsiz oyun başladığında fayda sağlayacak bir etkinlik duyurdu. PUBG Ücretsiz Mi Oluyor sorusu da burada çözüldü.

PUBG Ücretsiz Mi Oluyor
PUBG Ücretsiz Mi Oluyor

Şuan premium bir oyun olan PUBG, Krafton’a göre 12 Ocak’ta tüm kullanıcılar için ücretsiz oynanacak. Oyunu indirmek ve oynamak ücretsiz olsa da, Krafton belirli ürünler ve oyun modları için ücret alacaktır. Battlegrounds Plus, oyunculara özel oyun içi ödüllerin yanı sıra dereceli ve özel maç modlarına erişim sağlayacak. Ücretsiz sürümün yükseltme fiyatı olarak 12,99 $ konuşuluyor. Türkiye’de daha ucuz olabilir.

İlginizi Çekebilir: PUBG Metro Royale Ne Zaman Gelecek? PUBG Modları Aralık 2021

PUBG Parayla Alanlara Ne Olacak?

Bu arada yayıncı, oyunu daha önce satın almış olanlara Battlegrounds Plus’ın yanı sıra oyun içi teşvikler içeren bir PUBG Özel Hatıra Paketi sağlayacak. Oyun, PC (Steam), PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X ve Xbox One’da oynaması ücretsiz bir sürümde erişilebilir olacak. 12 Ocak’ta son tarih yaklaşırken, Krafton, oyuncuların oyun içi ödüller kazanabilecekleri üç promosyon etkinliği planladı.

PUBG Promosyon Ödülleri

PUBG Ücretsiz Mi Oluyor sorusunun yanında etkinlikte neler geliyor sorusu da önemli. Açılış etkinliğine katılmak için, katılımcıların bir Highside Slick Sırt Çantası, Highside Slick Top ve iki yedi günlük Preset Slot Kuponu almak için Krafton ID’lerini oyun platformlarına 12 Ocak’a kadar bağlamaları gerekiyor. Bu arada, oyuncular 12 Ocak’tan önce bir Highside Slick Miğfer, Demir G-Coin Kutusu ve bir Bonus Ödül kazanmaları için üç arkadaşını davet edebilirler. Son etkinlik olan “Benim PUBG Oyun Tarzım“, oyuncuları ödüllendiren bir sınavdır. a PUBG: Battlegrounds spreyi ve 10 Kaçak Kuponu.

Battle royale oyunları, PUBG’nin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana popüler hale geldi ve oyun PC’de başarılı oldu ve oyunun mobil versiyonu, bir yıl sonra ücretsiz oynanabilir bir modelle geldi. Beş yıl sonra Krafton, oyunun 14 milyar saatten fazla oynandığını açıkladı. Bu arada Epic Games’in Fortnite, Call of Duty: Warzone (Call of Duty: Mobile ile birlikte) ve Garena Free Fire gibi rakipler de son birkaç yılda popülaritesini artırdı.

Daha Fazla Oku: PUBG New State Promosyon Kodu

Battle Royale Tarihçesi

Battle Royale oyunları, 2017‘de PUBG’nin piyasaya sürülmesiyle popülaritesini artırdı. Oyun PC’de bir hit oldu ve bir yıl sonra, oynaması ücretsiz bir mobil sürüm yayınlandı. Krafton’a göre oyun son beş yılda 14 milyar saatin üzerinde oynandı. Bu arada Epic Games’in Fortnite, Call of Duty: Warzone (Call of Duty: Mobile ile birlikte) ve Garena Free Fire gibi rakiplerin popülaritesi son yıllarda arttı.

PUBG Ücretsiz Mi Oluyor makalesi ”evet” cevabıyla noktalanıyor 🙂