Ana SayfaOyunPUBGPUBG Ne Zaman Çıktı?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Ne Zaman Çıktı?

PlayerUnknow’s Battlegrounds ya da bilinen diğer adıyla PUBG Ne zaman çıktı? PUBG, hayatta kalma kategorisinde yer alan çok oyunculu bir video oyunudur. Bluehole tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyunda oyuncuların temel amacı harita üzerinde gittikçe daralan güvenli alanda bulunmak ve ölmeden oyunu tamamlayan son oyuncu olabilmektir.

Sürükleyici ve aynı zamanda eğlenceli bir formata sahip olan PUBG, son dönemin en popüler ve en çok oynanan oyunları arasında gösterilmektedir. Piyasaya çıktığı ilk günden bu yana oyunseverler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen oyun kısa süre içerisinde zirvedeki yerini almayı başarmıştır.

PUBG Ne Zaman Çıktı?

Oyunun popülerleşmesi ve ilgiyle takip edilmesinin ardından PUBG ne zaman çıktı sorusu oyuncular tarafından merak edilen bir konu olmuştur. Oyun Bluehole tarafından ilk olarak Steam erken erişim ile 23 Mart 2017 tarihinde Microsoft Windows için çıkış yapmıştır.

İlk çıkışının ardından büyük ilgi gören oyunun ilk ana sürümü 20 Aralık 2017 tarihinde erken erişimden çıkarılarak Windows platformunda yayınlanmıştır. Oyun dünyasına hızlı bir giriş yapan Pubg, benzer oyunların mobile versiyonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte PUBG de mobile oyun çıkarmaya karar vermiştir.

Daha Fazla Oku: PUBG Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor?

PUBG Mobile Ne Zaman Çıktı?

9 Şubat 2018 tarihinde Pubg Mobile olarak mobile versiyondaki ilk çıkışını Çin’de yapmıştır. Aradan geçen on günlük bir zamanın ardından IOS ve Android platformlarında 19 Şubat 2018’de ücretsiz olarak yayınlanmıştır. Farklı platformlar için farklı çıkış tarihleri bulunan oyunla ilgili PUBG ne zaman çıktı sorusunun görüldüğü gibi birden çok cevabı bulunmaktadır.