Ana SayfaOyunPUBG Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor?

Yeni sezon için geri sayım yaklaşırken PUBG Rank ne zaman sıfırlanıyor merakı giderek arttı. Rütbe sıfırlama hemen herkesi etkileyecek olup Taç ya da Elmas seviyelerinde olmanın da önemli kalmıyor. Sezonu sonu için rütbe düşüşü kesin olurken oyuncu kitlesi de her geçen gün artıyor. Piyasaya çıktığı ilk günden beri bu durum değişmezken rütbe sistem farklılıkları da mevcut.

Söz konusu rütbe sistemi ise devamlı olarak rekabetin çok daha üst noktada yaşanmasını beraberinde getiriyor. Oyunun vereceği zevkin artması da yine bu rütbe sisteminin getirileri arasındadır.

Var olan puanlar ise o sezon için geçerli olur. Sonrasında sıfırlama olduğu için rütbe düşüşleri de gerçekleşir. Farklı rank sistem bölümleri bulunan oyunda oyuncuların hangi taktikleri kullanacağı da farklılık kazanır. Peki, PUBG rank ne zaman sıfırlanıyor?

PUBG Rank Sıralama Ödülleri

Rekabetçi olan oyun için maçlarla oyuncuların puan sıralamaları belli olur. Rank sıralaması birçok kazanımı da sağlar. Bundan dolayı her zaman için rakiplerle olan mücadele kıyasıya sürer.

Oyunun kazanılması ve çok iyi taktiklerle yüksek performanslar gösterilmesi de Pubg Rank için değerlidir. Sonrasında oyun içi başarılarla oluşan sıralamaya göre de bir kademe puanı alınır. Puanlara göre ödüller verilirken bu sıralama puanları sezonlarda yeniden hesaplanır.

Daha Fazla Oku: PUBG KD Nedir?

PUBG Rank Değerleri Sıfırlama

Baktığımızda Bronz ile sıralama değerleri başlatılır. Bunun için 1200 ile 1699 puan aralığı gerekli olurken daha üstünde Gümüş sıra elde edilir. 2199 üstüne çıkması durumunda ise Altın rütbesine sahip olur oyuncu. 2700 ile 3199 puan aralığında Platin rütbesi var olurken PUBG rank ne zaman sıfırlanıyor sorusu da önem kazanıyor.

Pubg Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor

Çünkü var olan sıfırlama yeni sezon öncesinde gerçekleşir. Yani PUBG Rankları 19 Ocak 2022 tarihinde sıfırlanacak. Bu durum oyuncunun rütbe kaybı yaşamasını da ortaya çıkarır. Elmas ve sonrasındaki 3700 üst puan Taç rütbesi en iyi odak noktalarıdır. İlk 500 oyuncu AS rütbesi alırken günlük olarak 00.00 olduğunda sıralama sıfırlanır. Fatih rütbesi özelinde de yine günlük sıralama sıfırlanmaktadır.