Ana SayfaHaberMerkür Retrosu Ne Zaman Bitiyor? | 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Merkür Retrosu Ne Zaman Bitiyor? | 2023

Astrolojiye giriş 101 diye ders açsak galiba en çok sorulan soru Merkür Retrosu ne zaman bitiyor olurdu. İlgisi olan olmayan herkes duyunca neymiş acaba bu diyor adının cazibesinden mi desek ne desek bilemedik. Ama sizler için bu sorunun cevabını veriyor olacağız.

Merkür Retrosu Nedir?

Merkür Retrosu nedir sorusunu anlamak için Retro köküne inmek lazım, kelime anlamı gerileme olarak açıklanıyor. Bir gezegen nasıl geriler diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Aslında gerileme yok yörüngesinde yavaşladığı için dünyadan bakılınca geri gidiyormuş gibi görülüyor.

Astroloji ile ilgilenen insanlar bu olayın insanlar üzerinde iki ilişkilerde sorunlara yol açtığını söylüyorlar. Merkür iletişim, seyahat, elektronik eşyalar, eğitim hatta karar mekanizmasını kapsayan bir enerjiye sahip olduğundan Merkür Retrosunun bu konularda etkili olacağı yorumu yapılıyor.

Merkür Retrosu Ne Zaman Bitiyor

Daha Fazla Oku : İnstagram Facebook Whatsapp Çöktü Mü | AÇIKLAMA GELDİ!

Merkür Retrosu Ne Zaman Bitiyor?

Açıklamayı da yaptığımıza göre Merkür Retrosu ne zaman bitiyor sorusunun cevabına geçebiliriz. Yılda iki kez gerçekleşen Merkürün gerileme hareketi tahminlere göre 19 Ekim tarihinde son bulacak. 27 Eylül de başlayan gerileme hareketi 17 Ekim 19 Ekim arası durağan seyredecek. Eğer üzerinizde etkileri olacağını düşünüyorsanız 19 Ekim in geçmesini bekleyebilirsiniz.