Ana SayfaHaberKYK Yurt Başvurusu Neden Yapamıyorum? | 2021 Güncel
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

KYK Yurt Başvurusu Neden Yapamıyorum? | 2021 Güncel

Kyk yurt başvuruları başladıktan sonra öğrencilerin en çok sorduğu sorulardan biri haline gelen KYK yurt başvurusu neden yapamıyorum sorusunu sizler için cevaplıyoruz buyurun yazımıza geçelim.

Daha Fazla Oku : KYK Yurt Başvurusu 2021 | AÇIKLANDI

KYK Yurt Başvurusu Neden Yapamıyorum?

Hepinizin bildiği üzere 2021-2022 sezonu KYK yurt başvuruları 6 Eylül itibari ile başladı başladı 12 Eylül 23:59 a kadar kayıt işlemi devam edecek. Fakat haberin gelmesiyle kayıt ekranına hücum eden öğrencileri büyük bir şok bekliyor.

Bu sene ilk defa tercih yapıp üniversiteye yerleşmiş olan ve online kayıt yaptıran öğrencilerin YÖKSİS üzerinde onaylanmış bir öğrencilik kaydı bulunmadığından sistem KYK yurt başvurusu ekranında hata meydana geliyor. Paniğe kapılmaya gerek yok. Online kayıtlar 8 Eylülde son bulacak en kötü senaryoyu düşünürsek 8 ine kadar kaydınız sisteme işlenmiş olur ve başvuru için erişim iznine sahip olursunuz. Eğer okula gidip kayıt yaptırdıysanız öğrenci işleri ile iletişime geçip kaydın ne zaman onaylanacağını oradan öğrenebilirsiniz.

Yurt Başvurusu Neden Yapamıyorum?

KYK Yurt Başvurusu Neden Yapamıyorum? Kayıt süresince aksaklıkların olması çok normal çünkü resmi olarak üniversitelere yeni kayıt 10 Eylül itibari ile hem online hem fiziksel olarak sonlanmış olacak. Öğrencilerin kayıt işlemleri bittikten sonra Eylül 12 nin gece yarısına kadar açıklanan sürede başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruyu ilk saat yapmakla son saat yapmak arasında bir fark bulunmuyor. Sistemde hala düzelme olmazsa Kredi Yurtlar Kurumu başvuru tarihlerinde oynama yaparak mağduriyeti giderecektir.

Umarız hepiniz için sağlıklı bir dönem olur aklınıza takılan soruları yorumlardan bize iletebilirsiniz.