Paylaş
İçindekiler

KYK Yurt Başvurusu 2021 | AÇIKLANDI

Üniversite tercihlerinin açıklanmasıyla KYK Yurt Başvurusu 2021 en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. İl dışında okul kazanan öğrenciler pandeminin de belirsizliği ile birlikte yurtta kalmayı tercih ediyor. Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de okulların olası bir kapanmaya gitmesi durumunda Kredi Yurtlar Kurumunun öğrencilerden ücret talep etmemesi. Eve çıkan öğrenciler okullar kapanmaya gitse dahi kirayı ödemeye devam edeceğinden yüksek kira masrafları insanları caydırıyor. Gelin lafı uzatmadan KYK Yurt Başvurusu 2021 yazımıza geçelim.

KYK Yurt Başvurusu 2021

Daha Fazla Oku : Av Yasağı Ne Zaman Bitiyor 2021?

KYK Yurt Başvurusu 2021 | AÇIKLANDI

Kyk yurt başvuruları için müjdeli haber geldi. Yurtlara başvurular başladı. 12 Eylül saat 23:59 a kadar e devlet üzerinden başvuru yapabileceksiniz.

KYK Yurt Başvuruları 2021 | AÇIKLANDI

Geçen sene 2021 dönemi için kayıt yaptıran öğrenciler biraz daha rahat diyebiliriz. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler merakla 2021-2022 sezonunun tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Kredi Yurtlar Kurumunun yeni sezon için başvuruları almaya başladı 12 Eylüle saat 23:59 a kadar e devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır | 2021

Herhangi bir üniversite programına ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumunun yurt kısmından faydalanabiliyor. Bunun için e-devlet üzerinden online başvuru yaparak sonuçların açıklanmasını Kredi Yurtlar Kurumunun sitesinden takip etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda gsb.gov.tr üzerinden başvuru yapabilirsiniz

Sonuçların açıklandığı link değişmezse sonuc.gsb.gov.tr olarak hizmet veriyor. Buradan kontrol ettiğinizde asil talihli olarak adınızın çıkması durumunda altta sıraladığımız belgeleri edinip ilgili kuruma kayıt yaptırmaya gitmeniz gerekiyor. KYK Yurt Başvurusu 2021 sonucunda yanınızda götürmeniz gereken belgelerin listesine geçelim;

  • Öncelik Belgesi ; eğer öncelik belgeniz varsa mutlaka gerekli kurumlardan doğrulaması yapılıp kayıttan sonra 7 gün içinde kuruma ibraz edilmesi gerekiyor.
  • Şehit eşi ve çocukları, şehidin çocuğu yoksa bekar kardeşleri, gazi çocukları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gerekli belgeyi yanlarında götürmeliler.
  • %40 üzerinde engeli olan bireylerin engelli olduğunu beyan eden belgeyi yanında götürmesi gerekiyor.
  • Lise ve dengi eğitimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan öğrencilerin oradan alacakları belgeyi yanında götürmesi gerekiyor.
  • Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar ilgili belgeyi yanlarında götürmeli.
  • Bakanlık tarafından yurtlarda barınmada öncelikli olacak milli sporcu belgesine sahip sporcular Gençlik ve Spor Bakanlığı veya Spor Genel Müdürlüğünden belge alarak bunu yanlarında götürmeli.
  • Gönüllü güvenlik korucusu olarak çalışan, çalışırken vefat eden veya emekliye ayrılanların çocukları valilikten alınacak belgeyi yanlarında götürmeli.
  • Kayıt olacak öğrenci 18 yaşından küçükse kayıt olduğu tarihte velileri tarafından imzalanacak Veli/Vasi izin belgesini yanında götürmeli.

KYK Yurt Başvurusu 2021 yazımızın sonuna geldik. Yeni bilgiler için sitemizi takipte kalın 🙂

İlginizi Çekebilir