Ana SayfaDizi-FilmKış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak? (2022)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak? (2022)

Ülkemizde taht Oyunları olarak bilinen Game of Thrones Kış Rüzgarları Ne zaman Çıkacak diye merak edildiğinin farkındayız. 2022 yılında kendi üreticisinin kaleminden beklenilen Buz ve Ateşin Şarkısı kitabı aradan 4 yıl geçmesine rağmen hala tamamlanmaması sebebiyle Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak sorusunu soranların da sayısı arttı.

George RR Martin tarafından kaleme alınan Kış Rüzgarları’nın son kitabı hakkında yazar en son 2020 yılında açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamasında pandemi sürecinin ve sürekli olarak kapalı olmanın yaratıcılığı üzerinde büyük etkileri olduğunu ve bölümlerin hızlı bir şekilde yazıldığı bilgisini paylaşmıştı. Yine aynı açıklamasında Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak sorusuna net bir cevap vermemiş ve sayfaların yazılmasının kitabın hemen yayınlanacağı anlamına gelmediğini belirtmişti.

Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak?

Aradan 2 yıl geçmesine rağmen yazar herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bunun yerine üzerinde çalıştığı diğer projeler hakkında sevenlerini bildirdi. Neyse ki yazar geçtiğimiz günlerde Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak sorusunu yakından ilgilendiren bir paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımında serinin en uzun kitabını yazdığını ve bu sebeple de yayıncının kitabı ikiye bölmeyi önerdiğini söyledi. Şimdilik 1500 sayfa olarak planladığı kitabın daha da uzun olabileceğinin sinyallerini de paylaştı. Bunların yanında yazar kitabı bitirdikten sonra düzenlemeler yapacağını da ekledi.

Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak

Kış Rüzgarları Son Açıklama

Bir 2019 gönderisinde Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan bahsedildi. Yazar George R. R. Martin, WordCon’un gerçekleşmesinin planlandığı Temmuz 2020’ye kadar Kış Rüzgarları tamamlamamışsa, takipçilerine onu Beyaz Ada’daki bir kulübeye kilitleme yetkisi verdi. Devam eden salgın nedeniyle Yeni Zelanda’daki yüz yüze etkinliğin ertelenmesiyle, altıncı Buz ve Ateşin Şarkısı kitabını bitirmeye yakın olduğuna dair hiçbir işaret göstermeyen Martin, bu sonuçtan kaçınmış gibi görünüyordu.

Martin, Mart 2022’de başka bir güncelleme daha yaptı ve 2021’in 2020 kadar verimli olmamasına rağmen hala Kış Rüzgarları üzerinde çalıştığını doğruladı. Yazar, Buz ve Ateşin Şarkısı dünyasının The Winds of Winter’ın ötesinde geliştiğini belirtti. Kış Rüzgarları. Bu doğru olsa da, özellikle taraftarlar için umut verici değil.

Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak

Tanınmış yazarlar için bile, kitap tamamlanmak üzereyken bile kapsamlı bir yayın zaman dilimi öngörmek zordur. Belge gönderildikten sonra düzenlemeler kesinlikle gerekli olacaktır. Ancak metin resmi olarak bittiğinde, kitabın raflarımıza ulaşması için gün saymaya başlayabiliriz.

Kış Rüzgarları Çıkacak Mı?

Söylentiler son zamanlarda internette çok dolaşıyor ve yazarın Kış Rüzgarları’nın yayın tarihini Kasım 2023′te açıkladığını iddia etti. Ancak Martin’in web sitesi böyle bir ihlalden söz etmiyor ve bunu yapan yetkili bir kaynak yok. Yazar, yeni bir yayın tarihi hakkında kamuya açıklama yaptıysa, bunu özel olarak yapmış olmalıdır.

Daha Fazla Oku: Balkan Ninnisi Ne Zaman Başlayacak?