Ana SayfaKripto Paraİnternet Computer Coin Nedir? İnternet Computer Coin Yorum
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnternet Computer Coin Nedir? İnternet Computer Coin Yorum

İnternet Computer Coin Nedir sorusunun cevabı ve İnternet Computer Coin Yorumları yazımızda en kaliteli perdeden yer alacak. İnternet Computer Coin (ICP), dünya çapındaki bağımsız veri merkezlerinin bir araya gelmesine izin veren ve mevcut merkezi internet bulut sağlayıcılarına merkezi olmayan bir alternatif sunan bir dizi protokoldür. ICP belirteci yönetişim için (sahipler ağın geleceğine oy verebilir), ağ katılımcılarını iyi davranışlar için ödüllendirmek için kullanılır ve işlem yapmak için ücret ödemek için kullanılır.

İnternet Computer Coin Nedir? Cevabı biraz uzun. Kripto para alanındaki birçok proje gibi, İnternet Computer Coin Protokolü (veya ICP), bir dijital para biçiminden çok daha fazlasıdır. Aslında, Coinbase gibi borsalar aracılığıyla satın alınabilen ve alınıp satılabilen ICP coini, çok daha büyük bir fikrin sadece bir parçasıdır.

ICP’nin temel fikri, dünyanın her yerindeki bağımsız veri merkezlerinin en çok güç sağlayan bulut hizmetlerine (Amazon Web Services ve Google Cloud gibi şirketlerden) bir alternatif oluşturmak için bir araya gelebileceği yeni bir tür merkezi olmayan internet ve küresel bilgi işlem sistemi oluşturmaktır. mevcut internetin. ICP’nin planı, protokolün dünya çapında milyonlarca bilgisayarda çalışmasını sağlamaktır.

İnternet Computer Coin Nedir?

İnternet Computer Coin geliştiricileri, ortaya çıkan ağın merkezi alternatiflere göre bazı önemli avantajlara sahip olduğunu söylüyor. Birincisi, açık standartlar aracılığıyla çalışır ve büyük bir bulut bilişim sağlayıcısı kendi hizmetleriyle rekabet eden ürünlere ev sahipliği yaptığında ortaya çıkabilecek çıkar çatışmalarını önler.

Başlangıçta DFINITY olarak adlandırılan ICP’nin küresel ve dağıtılmış veri merkezleri ağı, DNS (web tarayıcıları ve akıllı telefonlar aracılığıyla kullandığınız alan adı sistemi) gibi geleneksel İnternet standartları aracılığıyla erişilebilen tüm uygulamaları çalıştırabilir.

Daha Fazlası İçin: Pond Coin Nedir? Pond Coin Yorum

İnternet Computer Coin Nedir sorusunun en net cevabu burası. İnternet Computer Coin belirtecinin birkaç önemli kullanımı vardır: bir yönetişim belirteci olarak hareket eder (sahiplerin ICP protokolünün gelecekteki geliştirilmesinde söz sahibi olmaları karşılığında ICP’lerinin bir kısmını ağa “kilitlemelerine” izin verir), tarafından ödüllendirilir. iyi davranış için katılan veri merkezleri ve ağdaki işlem ücretlerini ödemek için kullanılır.

İnternet Computer Coin Nasıl Çalışır?

İnternet bugün oldukça merkezileşmiştir. Web’deki popüler uygulamalar genellikle kapalı kaynaklıdır, tescillidir ve büyük teknoloji firmalarının sahip olduğu bir avuç veri merkezinde barındırılır. Ve kritik bir veri merkezi başarısız olursa, web’in büyük alanları da onunla birlikte kapanabilir. Bir diğer önemli endişe (özellikle gizlilik savunucuları için), merkezi, kurumsal web hizmetleri sağlayıcılarının uygulamaları sansürleme veya platformdan çıkarma becerisine sahip olmasıdır.

İnternet Computer Coin , geliştiricilerin uygulamaları daha merkezi olmayan bir şekilde oluşturabilmeleri, barındırabilmeleri ve sunabilmeleri için temel bir alternatif sunmaya çalışır – web sitelerinin doğrudan genel internete dağıtılmasına izin verir. Ayrıca, İnternet Computer Coin açık kaynak ve şeffaf yazılım geliştirmeyi teşvik edecektir.

İnternet Computer Coin Nedir İnternet Computer Coin Yorum
İnternet Computer Coin Nedir İnternet Computer Coin Yorum

İnternet Computer Coin Nedirin cevabı MIT Technology Review’in İnternet Computer Coin profilinde açıklandığı gibi: “Örneğin, yazılımın Google Cloud’daki özel bir sunucuda çalışmak yerine, dünyanın dört bir yanındaki bağımsız veri merkezlerinin sahip olduğu sunucular arasında hareket eden sabit bir fiziksel adresi olmazdı.”

İnternet Computer Coin Mekanizma

ICP’yi kriptoyu işlem gücüne dönüştürmenin bir yolu olarak düşünmenin bir yolu, ağ, bir geliştiricinin projesinin gerektirdiği bilgi işlem gücü miktarına dayalı bir ücret belirleyecektir. Ücret ödendiği sürece, web sitesi halka açık internet üzerinde çalışacaktır.

Teoride, İnternet Computer Coin’inde her türlü uygulama oluşturulabilir ve çalıştırılabilir – LinkedIn ve TikTok’a benzer sosyal ağlardan, bugün bildiğiniz tüm tanıdık uygulamalara benzer yazılımlara ve henüz tasarlanmayan yeni uygulama türlerine kadar. ICP geliştiricileri, bir gösteri olarak, “merkezi olmayan TikTok” olarak tanımladıkları CanCan için açık kaynak kodu yayınladılar.

İnternet Computer Coin Riskleri?

İnternet Computer Coine katılım, geleneksel blok zinciri projelerinden daha sağlam donanım gerektirebilir ve potansiyel katılımcı sayısını sınırlayarak ademi merkeziyetçilik anlayışını potansiyel olarak tehdit edebilir. Donanım gereksinimleri çok büyükse, yalnızca büyük ve iyi sermayeli oyuncular veri merkezleri kurup katılabilecektir.

Ayrıca, gerçekten merkezi olmayan bir ağda, kötü niyetli içeriğe ev sahipliği yapmaktan kim sorumlu tutulabilir? Bugün interneti işleten şirketler, bir dereceye kadar ölçülülük uyguluyorlar, ancak işin kötü yanı, herhangi bir zamanda herhangi birini keyfi olarak platformdan kaldırabilmeleridir. İdeal olarak, İnternet Computer Coin (ve diğer kripto protokolleri), merkezi olmayan yönetişimin bu zor soruları hafifletmesine izin veren çözümler yaratabilir.

İnternet Computer Coin, İnterneti yeniden icat etmeyi amaçlayan tek protokol değildir. Diğer potansiyel rakipler arasında IPFS/Filecoin ve MIT’s Solid (web öncüsü Tim BernersLee tarafından oluşturulmuştur) bulunmaktadır.

İnternet Computer Coin’i Kim Geliştirdi?

İnternet Computer Coin, DFINITY Vakfı tarafından inşa edilmiştir ve 2016 yılında Dominic Williams adlı bir geliştirici tarafından başlatılmıştır. DFINITY Vakfı, İnternet Computer Coin’i araştırmaya ve geliştirmeye kendini adamış, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. İnternet Coin Nedir diye soruyorsanız cevabını muhtemelen almışsınızdır. Bu coin yıllarca süren araştırmalardan sonra, resmi olarak Mayıs 2021’de başlatılmıştır. Dünyanın her yerinden araştırmacılar, yaklaşık 100.000 akademik atıf ve 200 patente sahip kriptograflar da dahil olmak üzere, vakıfların çalışmalarına katkıda bulunuyor.

İnternet Computer Coin Yorumları

İnternet Computer Coin Yorumları belirtiyor ki coin hala ilk günlerinde, ancak kripto para piyasasında güçlü bir çıkış yaptı. Analist Mikhail Karkhalev, İnternet Computer Coin’in gelecekteki beklentileri hakkında yorumda bulundu:

“İnternet Computer Coin oldukça iddialı bir proje ve başka bir Ethereum katili. Kendini bu şekilde konumlandırmaya değer olup olmadığını söylemek zor, çünkü Ethereum ve ICP’nin kesinlikle farklı amaç ve hedefleri var – Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak ve geliştirmek için küresel bir bilgisayar olarak hareket ederken, İnternet Computer Coin aslında merkezi olmayan bir İnternet gibi davranıyor, bu kulağa hoş geliyor. daha ilginç ve büyük ölçekli”.

Karkhalev, “Projenin iddialı planları, önde gelen fonlardan yapılan 100 milyon dolardan fazla yatırımla destekleniyor, bu belki de bir avantaj çünkü risk sermayedarları, geleneksel BT’den daha titiz ve derinlemesine bir durum tespiti sonrasında kripto para birimi start-up’larına yatırım yapıyor” diye ekliyor. . “Ve eğer bir ICP fon bulmayı başarırsa, bu, projenin arkasında gerçekten güçlü bir ekip olduğu ve tam ölçekli çalışmaların yapıldığı anlamına gelir”.

Bu arada analist, aşırı hırslı hedeflerin her zaman iyi bir şey olmadığını ve başarıyı garanti etmediğini vurguladı ve İnternet Computer Coin Yorumlarına şunları ekledi:

Said Karkhalev: “Vakaların %99’unda, bu Ethereum katilleri veya karmaşık teknoloji projeleri, hedefe yaklaşmadan kendi hırslarında boğuldu. Internet Computer’ın kripto endüstrisi için çok iddialı ve hatta devrim niteliğinde planları var ve deneyimli yatırımcılardan fon aldı, ancak plan yapmak bir şey, bir iş kurmak başka bir şey. Proje dikkate değer, ancak kilometre taşlarına ve yol haritasındaki uygulamalarına daha fazla dikkat etmeliyiz.”

İnternet Computer Coin Nedir İnternet Computer Coin Yorum
İnternet Computer Coin Nedir İnternet Computer Coin Yorum

Bu arada, yazının yazıldığı tarihte (9 Kasım 2021), algoritma tabanlı tahmin hizmetleri, 20212025 uzun vadeli ICP fiyat tahminleri hakkında karışık görüşler sundu. İnternet Computer Coin Yorumları analist sitelerle devam ediyor.

Wallet Investor, İnternet Computer Coin’in “kötü” uzun vadeli bir yatırım olarak gördü. 2022‘nin sonuna kadar 5.001 dolarlık bir fiyat hedefi verdi ve 2025in sonunda 7.894 dolara ulaşabileceğine inanıyordu.

Digital Coin, İnternet Computer Coin fiyat hareketinde daha iyimser bir görüş paylaştı. ICP fiyatının 2021 sonunda 72.38 dolara ulaşabileceğini, 2022‘de 81.42 dolara yükselebileceğini, 2025’te 140.07 dolara yükselebileceğini ve 2028‘de 204.71 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

İnternet Computer Coin Canlı Grafik

İnternet Computer Coin Nedir’in cevabını aradığımız ve İnternet Computer Coin Yorumlarını paylaştığımız makalemiz burada sonlanıyor. İnternet Computer Coin satın almak isterseniz aşağıdan Binance’e kayıt olabilirsiniz.

https://www.binance.com/tr

Yatırım Tavsiyesi Değildir.