Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Takip Etmeyenleri Bulma 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Takip Etmeyenleri Bulma 2023

İnstagram takip etmeyenleri bulma, instagram kullanan birçok kişinin araştırdığı konular içerisinde yer alır. Takip ettikleri kişilerin kendilerini takip edip etmediğini kolayca anlayabilsek de bunu toplu ve hızlı bir şekilde yapmak için Instagram bizlere kolay bir yol sunmamıştır. İnstagram takip etmeyenleri bulmak için ise birçok metot ortaya çıkmıştır.

3.parti yazılımlar kullanılabilirken kendi başınıza da bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Ancak 3.parti yazılımlar hesap güvenliğinizi riske attığı gibi hesabınıza farklı yerden oturum açılmasından kaynaklı şüpheli işlem olarak gözüküp hesabınızı bloke edebilir.  Bunun için en güvenli yol kendiniz kontrol etmenizdir.

Şifresiz İnstagram Takip Etmeyenleri Bulma

İnstagram takip etmeyenleri bulmak isteyen kişiler hesabını başka platformlar ile paylaşmak istememektedir. Çünkü hesabının çalınmasını riske atamazlar. Excel programını kullanarak İnstagram takip etmeyenleri bulma hem güvenli hem de kolay bir yöntemdir. Şifrenizi herhangi bir platform ile paylaşmanıza gerek kalmadan İnstagram takip etmeyenleri bulma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Instagram’ın verdiği verileri kullanmanız gerekecektir. Gelin sizlerle adım adım Instagram takip etmeyenleri bulma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirelim.

Excel ile İnstagram Takip Etmeyenleri Bulma

İnstagram takip etmeyenleri bulmak için güvenli olması sebebiyle sıklıkla kullanılan yöntem Excel programından faydalanmaktır. En doğru şekilde yapabilmek için aşağıdaki maddeleri adım adım gerçekleştirmeniz yeterlidir.

  • Instagram’ın bizlere sunduğu “Verilerine Eriş” bölmesinden seni takip eden ve senin takip ettiğin kişilere ulaşman gerekiyor. Bunun için sana verdiğimiz linkten faydalanabilirsin.
  • Linke tıkladıktan sonra Instagram hesabın ile oturum açman gerekecektir. Instagram’ın kendi web sitesi olduğu için güvenebilirsin.
  • Oturum açıktan sonra Bağlantılar adı altında “Seni takip eden hesaplar” ve “Takip ettiğin hesaplar” kısmından hesapların kullanıcı adına erişmen gerekiyor. Bu sayfa kullanıcı adlarını kolay bir şekilde kopyalayabilmeni sağlıyor.
  • Kopyaladıktan sonra Bilgisayarın üzerinden bir adet Excel dosyası oluşturman gerekiyor.
  • Excel dosyasını oluşturduktan sonra açıp ilk sütuna takip ettiğin hesapları, ikinci sütuna ise seni takip eden hesapları yapıştırman gerekiyor. Sırası önemli değil tam tersi de olabilir.
  • Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce tüm verileri seçmiş olman gerekiyor. Bunun için Ctrl+A komutunu kullanabilirsin.
  • Bu işlemi de yaptıktan sonra üst kısımda “Giriş” sekmesi altında “Koşullu Biçimlendirme” butonunu göreceksin. Oraya bastıktan sonra “Hücre vurgulama Kuralları” sekmesine tıklamalısın.
  • Açılan yan sekmede ise “Yinelenen değerler” bölmesine tıklaman gerekiyor.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra kırmızı değerler her iki sütunda da olan değerler anlamına geliyor. Kırmızı olmamış değerleri tespit ederek sadece senin takip ettiğin ya da sadece seni takip eden hesapları ayırt edebilirsin.

Bu adımların ardından artık siz de Instagram takip etmeyenleri bulma işlemini başarılı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “İnstagram Ana Sayfa Gelmiyor Hatası Çözümü” adlı makalemizi okuyarak konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.