Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Doğum Günü Ekleme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Doğum Günü Ekleme

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile birlikte hesap sahiplerinin Instagram Doğum Günü Eklemesi zorunlu hale geldi. Çünkü İnstagram kurallarına göre 13 yaşın altındakilerin Instagram hesabı açmalarına izin verilmemektedir. Bu kuralın uygulanabilmesi için de kullanıcıların İnstagram doğum günü ekleme zorunluluğu getirildi. Doğum günü bilgilerini girmeyen kullanıcıların ise hesaplarının kilitleneceği bilgisi paylaşıldı.

Instagram Doğum Günü Ekleme ve Güncelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram’ın getirmiş olduğu kurallar nedeniyle Instagram doğum günü ekleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle ilk seçeneğiniz Facebook hesabınızı kullanmak olabilir. Eğer Instagram hesabınızı Facebook hesabınıza bağladıysanız, Facebook’ta yer alan doğum günü bilgileriniz otomatik olarak Instagram hesabınızda da görülecektir. Eğer Facebook hesabınızda doğum tarihi bilgileriniz yoksa burada bilgileri girip Instagram hesabınızda da görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook hesabınız yoksa o zaman Instagram doğum günü ekleme işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak Instagram sayfanızın sağ alt kısmında kalan profil resminiz dokunarak profil sayfanıza ulaşın.
  • Sonra profil düzenle bölümünü tıklayarak oradan kişisel ayarlar alanına girin.
  • Kişisel ayarlar bölümünde yer alan doğum günü satırına doğum günü bilgilerinizi girin ve son olarak kaydedin.
  • Eğer Facebook hesabınızda da doğum gününüzü güncellemek isterseniz bu noktada Facebook’ta güncelle seçeneğine de dokunmanın gerekir.

İnstagram Nedir?

Instagram’ın birincil odak noktası fotoğrafçılık ve sanat eserleri gibi görsel olarak hoş görüntülerdir. İnsanlar metin mesajları yayınlar, ancak bunlar çoğunlukla resim yazısı veya resim biçimindedir. Herkese açık veya özel bir hesaba sahip olma seçeneğiniz vardır. Özellikle dünya çapında bir topluluğun parçası olmak veya bir sanatçı olarak tanınmak istiyorsanız, geniş bir takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsanız, herkese açık bir hesap kullanmanız önerilir.

Daha Fazla Oku: İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum