Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Hikaye Neye Göre Sıralanıyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Hikaye Neye Göre Sıralanıyor?

En büyük sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram’da akla gelen ilk sorulardan bir tanesi İnstagram hikaye neye göre sıralanıyor sorusu olacaktır. Paylaşılan hikayeler 24 saat profilimizde gösterilir ve kullanıcılar tarafından ana sayfanın en üst kısmında karşımıza çıkmaktadır. Ana sayfanın en üst kısmında hikayeler belli başlı algoritmalara göre sıralanmaktadır.

Kullanıcılar tarafından bu algoritmalar merak edilmekte ve neye göre sıralandığı sıklıkla araştırılmaktadır. İnstagram hikaye neye göre sıralanıyor sorusunun resmi bir açıklaması olmasa da bazı kullanıcılar tarafından mantıklı hipotezler üretilmiştir. Ancak üretilen bu tezler resmi olarak onaylanmamış ve sadece birer tahmin olarak piyasada yer almaktadır. Sorumuzun cevabını sizlerle merak ediyorsanız gelin birlikte görelim.

İnstagram Hikaye Neye Göre Sıralanıyor?

İnstagram hikaye neye göre sıralanıyor sorusunun yanıtı net olarak bilinmemektedir. Ancak yaklaşık olarak neye göre sıralandığı az çok tahmin edilmektedir.

  • İnstagram hikayelerinin sıralanmasında etkileşimde olduğunuz hesapların öne çıktığı düşünülmektedir. DM üzerinden en çok konuştuğunuz ,en çok mesajlaştığınız kişilerin hikayeleri ana sayfanızda ilk sıralarda yer alacaktır.
  • Kişisel hesapların hikayeleri büyük sayfaların hikayelerine oranla daha önce karşımıza çıkacaktır.
  • Sessize aldığınız hesapların hikayeleri en sonlarda yer alacaktır. Bu kişilerin profil resimleri hikaye alanında daha saydam gözükmektedir. Takip ettiğiniz kişilerin hikayelerinden rahatsız oluyorsanız eğer hesabı sessize alabilirsiniz.
  • İlginizi çekebilecek hikayelerin ön planda olması sağlanmaktadır. Neyin ilginizi çekeceği ise İnstagram algoritmaları tarafından belirlenmiştir. Ancak ne yazık ki bu konuda herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Yukarıda yer alan maddeler sayesinde Sizler de İnstagram hikaye neye göre sıralanıyor sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Söylediğimiz gibi bu adımlar birer tahmin olarak bulunmaktadır. Ne yazık ki İnstagram tarafından herhangi bir açıklamada bulunulmamıştır. Ayrıca bu algoritmalar zaman zaman değişiklik gösterebilir.

İnstagram politikaları sebebi ile bu sıralamanın neye göre belirlendiğini hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Eğer ki sizler de İnstagram hikayelerinin algoritmalarından memnun kalmadıysanız ve ön plana çıkan hikayelerin sonlarda olmasını istiyorsanız kişiyi sessize alabilirsiniz. İnstagram hikayeleri sessize alma nasıl yapılır gelin birlikte görelim.

İnstagram Hikayeleri Sessize Alma

İnstagram’da görmek istemediğiniz kişilerin hikayelerini sessize almak istiyorsanız Aşağıda yer alan adımlar uygulayabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde sessize aldığınız kişilerin hikayeleri ana sayfanızda en sonda yer alacaktır. Hikaye kısmında daha soluk bir şekilde gözükecek olup görmek istediğinizde en sona giderek bakmanız gerekir.

  • Hikayelerinden sıkıldığınız kişinin hikayesine tıklamalısınız.
  • Sağ üstte yer alan 3 noktaya basmalısınız.
  • Karşınıza gelen seçenekler arasından sessize al butonuna tıklamalısınız.
  • Bu adamın ardından kişiyi sessize alınacak ve hikayeleri ana sayfanızda en sonda gözükecektir.

Yukarıda yer alan adımlar ile sizler de istediğiniz kişinin İnstagram hikayelerini sessize alabilirsiniz. Sessize aldığınız hesapları daha sonradan tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca sadece hikayeleri değil gönderileri de sessize almanız mümkündür. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “İnstagram DM Sorunu Nasıl Çözülür?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.