Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram DM Sorunu Nasıl Çözülür?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram DM Sorunu Nasıl Çözülür?

Zaman zaman İnstagram’da karşımıza çıkan hatalardan biri İnstagram DM sorunu nasıl çözülür sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Başkaları ile mesajlaşamamak çok can sıkıcı bir durum haline gelebilir. Bu yüzden bu hata ile karşılaşan kişiler hızlı bir şekilde sorunun çözülmesini istemektedir. Sizler de bu hatayı yaşıyorsanız bu yazımız sayesinde çözüme kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu sorun bazı durumlarda gerçekleşebilir. Bizim öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını bulmak ve ona göre hareket etmemiz gerekmektedir. Genellikle sorun sunucular tarafından kaynaklansa da bazen sorun cihazınızdan da kaynaklanabilir. Bu yazımızda sizlere tüm olasılıkları gözden geçirerek sorunun çözülmesini sağlamaya çalışacağız

İnstagram DM Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram DM sorunu nasıl çözülür sorusunu sizler de soruyorsanız aşağıdaki maddelere göz atarak sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmelisiniz. Sorunun tespiti çözüm için büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde okumalı ve sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmelisiniz.

  • Sorun bazen sunucu kaynaklı olabilmektedir. Bunun için Twitter gündemine bakmanız yeterli olacaktır. Çünkü sosyal medya platformlarındaki çökmeler hızlı bir şekilde Twitter gündemine yansıyabilmektedir.
  • Uygulamanın ön belleğinde sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarla da karşılaşınca izlenmesi gereken adımlar yer almaktadır.
  • Internet problemi yaşıyor olabilirsiniz.
  • Bu sorun herkeste bulunmayabilir. Yine de kısım kısım insanlar bu sorun ile karşılaşabilmektedirler. Bazen en yakınınızdaki kişinin bile bu sorunu yaşamama ihtimali bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere sorun birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Peki o halde İnstagram DM sorunu nasıl çözülür gelin birlikte görelim.

İnstagram DM Sorunu Çözümü

İnstagram DM sorunu nasıl çözülür sorusunun yanıtı net olarak bilinmese de izleyebileceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları uyguladığınızda sorunun çözülme ihtimali bulunmaktadır. Ancak genellikle sorun sunucu kanatlı olduğundan beklemenin de faydası olabilir. Yine de işinizi garantiye almak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

  • Cihazın ayarlarının uygulamalar kısmına gelerek İnstagram uygulamasını seçip önbelleği temizleyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde İnstagram DM sorunu çözülebilir.
  • Ön belleği silmek yeterli gelmediyse eğer uygulamayı silip tekrardan yüklemenin de faydası olacaktır. Bu adımın da işe yaramaması sonucu sorunun sizden kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz.
  • İnternet problemi yaşıyorsanız eğer ağ bağlantınızı değiştirerek yeni bir ağ üzerinden sorunun hala devam edip etmediğini deneyebilirsiniz. Mobil veri kullanıyorsanız Eğer telefonunuza uçak moduna alarak farklı bir ip adresine geçiş sağlayabilirsiniz. Wi-fi üzerinde ise bu durum ağ sağlayıcınızı yeniden başlatarak çözülebilmektedir.
  • Yukarıda yer alan maddeler işe yaramadıysa eğer tek çare beklemektir. Bazen bu süre saatlerce olsa da bazen 2-3 günü bulabilmektedir. Sizler de en iyisi beklemelisiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde Sizler de İnstagram DM sorunu nasıl çözülür sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Sorunun yakınlarınızda da olup olmadığını kontrol ederek sorunun sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “İnstagram Arka Plan Siyah Oldu Ne Yapmalıyım?” adlı makalemize göz atabilirsiniz.