Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Gözden Geçir Özelliği
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Gözden Geçir Özelliği

İnstagram gözden geçir özelliği son zamanlarda gündem olan konulardan birisidir. Siz de bu konu hakkında merak sahibi iseniz doğru yere geldiniz. Bu yazımızda sizlere gözden geçir özelliği hakkında detaylıca bilgi vereceğiz. Ne gibi durumlarda ortaya çıktığını, bu özellikten nasıl kurtulunabileceği hakkında detayları sunacağız. Gelin o halde yazımıza geçelim.

İnstagram gözden geçir özelliği geçtiğimiz hafta kullanıma sunulmuştur. Bu özellik sayesinde çok fazla kişiye istek atan hesaplarda dolandırıcı olma olasılığı göz önünde bulundurulmuş olup takip isteğini onaylama esnasında gözden geçir butonu sizi karşılamaktadır.

Bu sebepten ötürü de birçok kişiye takip isteği atan hesaplar ifşa oluyor diyebiliriz. Sizlere gelen bu isteklerden doğru kişileri ayırt etmeniz daha kolay olacaktır. Detaylıca anlatmak gerekirse de gelin şöyle bahsedelim.

İnstagram Gözden Geçir Özelliği

İnstagram gözden geçir özelliği birçok kişinin işine gelse de aynı zamanda birçok kişiyi de mağdur etti diyebiliriz. Çünkü aktif olarak birçok kişiye DM atan kişiler aniden bu özellik ile karşılaşınca dolandırıcı ya da benzeri bir kişiliğe büründü diyebiliriz.

Aynı zamanda Twitter’da ise gündem kızlara istek atan erkeklerde bu ibarenin sıklıkla çıktığı yönündeydi. Bu sebepten ötürü de birçok kişi yakın erkek arkadaşını takipten çıkarıp tekrardan ekleyerek bu ibarenin çıkıp çıkmadığını test etmektedir.

Sizler de İnstagram gözden geçir özelliği nasıl çalışıyor diye merak ediyorsanız şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Sürekli olarak birçok kişiye istek atmak.
  • Aynı günde çok sayıda istek göndermek.
  • Birçok kişiye DM atmak.
  • Birçok kişiyi takipten çıkarmak, engellemek vb.

Bu maddelerde yer alan en önemli özellik ilk iki maddedir. Böylelikle sizler de birçok kişiye istek atmamalı ve bu dolandırıcı ibaresine sahip olmamalısınız. Peki diyelim ki bu ibare sizde çıkıyor, ne yapmalıyız? Gelin birlikte görelim.

İnstagram Gözden Geçir Özelliği

İnstagram Gözden Geçir Özelliği Kaldırma

İnstagram gözden geçir özelliği kaldırma mümkün müdür henüz bilinmese de zaman içerisinde bu ibareden kurtulmak için yapabileceğiniz birkaç adım var diyebiliriz. Aşağıda yer alan maddelere bakarak sizler de bu adımları uygulayabilirsiniz.

  • Uzun bir süre kimseye istek atmamalısınız.
  • Takip etmediğiniz kişilere mesaj göndermemelisiniz.
  • Art arda olacak şekilde eş zamanlı olarak takip isteği yollamamalısınız.
  • Profil resminizi sıklıkla değiştirmemelisiniz.
  • Kullanıcı adınızı sıklıkla değiştirmemelisiniz.

Bu adımlara dikkat ederek hesabınızı kullanmaya devam ederseniz eğer bir süre sonra hesabınızda gözüken gözden geçir ibaresi kalkabilir. Eğer ki bir süre beklemek istemiyorsanız yeni bir hesap açabilirsiniz. Ancak yeni hesabınızda da birçok kişiye aniden istek atmamalısınız. Aksi takdirde tekrardan bu ibare ile karşılaşmanız çok olağan olacaktır.

Instagram Biyografimi Değiştiremiyorum Hatası hakkında yazılan yazımızı incelemek isterseniz sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.