Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Hesabı Nasıl Silinir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram insanlar tarafından çok kullanılan bir site olmuştur. Bazı kullanıcılar ise sıkılmaya başlamış ve İnstagram hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını aramaya başlamıştır. İnstagram biraz karmaşık ayarlar sekmesine sahiptir. Peki İnstagram hesabı nasıl silinir bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.

Instagram hesabınızı silmeden öncetüm fotoğraflarınız yedeklemek isteyebilirsiniz. O yüzden silmeden önce aktaracağınız tüm fotoğrafları bilgisayarınıza aktarın.

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabını silmek için aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Instagram hesap silme bağlantısı: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İkinci adımda açılan linkte , eğer oturumunuz açık değilse, önce oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar yukarıdaki bağlantıya gidin.Sonrasında “Hesabını neden siliyorsun?” bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz yer açılacak.

Bu bölümde önce şifrenizi yazmanız, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan ikona tıklamanız gerekiyor. Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Ancak unutmayın ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanamayacaksınız.

İnstagram hesabı nasıl silinir

Daha fazlası için: İnstagram aktiflik kapatma (2021)

İnstagram Nedir?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine izin verir. Medyalar filtrelerle, hashtag’ler ve coğrafi etiketleme ile düzenlenebilir. Gönderiler herkese açık olarak veya önceden onaylanmış takipçilerle paylaşılabilir.