Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Filtreleri Çalışmıyor (iPhone, Android)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Filtreleri Çalışmıyor (iPhone, Android)

2010 yılından bu yana en sevilen sosyal medya mecralarından birisi olan Instagram’da sorunlar ile karşılaşmak mümkün oluyor. İnstagram filtreleri çalışmıyor u sorunlardan birisi olmaktadır. Instagram’ın en sık kullanılan özelliklerinin başında gelen filtreler bazı zamanlarda sihirli bir şekilde ortadan kaybolabiliyor. İşte bu zamanlarda İnstagram filtreleri çalışmıyor sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz. Sizlere sunabileceğimiz bu yöntemler ile hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

İnstagram Filtreleri Çalışmıyor Çözüm (Android)

Tam etkiyi elde etmek için Android kullanıcıları, İnstagram’da “Ayarlar -> Uygulamalar” ve “Zorla Durdur” seçeneğine gitmelidir. Bu, programı tamamen yeniden başlatacak ve gözden kaçırmış olabileceğiniz sorunları çözecektir.

Telefonun Hafızasını Temizlemek

Eğer sizler de en sık kullandığınız yüz filtrelerinizi görüntüleyemiyor iseniz o zaman İnstagram filtreleri çalışmıyor probleminin ilk çözümü için telefonunuzun hafızasını temizlemelisiniz. Bu temizlik aşamasında telefonunuzun galerisinde bulunan fotoğrafların yanı sıra uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları da silmeniz gerekmektedir. Hatta arka planda çalışmaya devam eden uygulamaları da kapatmanız gerekmektedir. Bu temizlik aşamasında atlamamanız gereken bir diğer konu ise telefonunuzun RAM’ini de temizlemek olmaktadır.

Pek çok kullanıcının İnstagram filtreleri çalışmıyor problemini çözmek için bu kadarı yeterli olmaktadır. Telefonunuzun hafızasını temizletilmedikten sonra Instagram uygulamasını yeniden başlatarak bir düzelme olup olmadığına bakabilirsiniz.

Uygulamayı Yeniden Başlatmak

Instagram filtreleri çalışmıyor problemini en kısa zamanda çözmek istiyorsanız o zaman telefonunuzda derin bir temizliğe girişmeden önce uygulamayı kapatıp yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Snapchat En İyi Filtreler

Telefonu Yeniden Başlatmak

Yukarıda belirttiğimiz İnstagram filtreleri görünmüyor problemi çözüm yollarını denediniz ancak hala bir sonuç alamadınız ise o zaman uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem telefonunuzu yeniden başlatmak olacaktır. Bu seçenek ayrıca telefonunuzdaki birçok sistem sorununun çözülmesini de sağlayabilmektedir.

Uygulama Önbelleğinin Temizlenmesi

İnstagram filtreleri çalışmıyor problemi için sunulan bir diğer çözüm yolu ise uygulamanın ön belleğinin temizlenmesidir. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmında yer alan uygulamalar başlığına girmeniz ve daha sonrasında Instagram uygulamasını seçmeniz gerekmektedir. Açılan ekranda yer alan ön belleği temizle butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Güncellemeleri Yapmak

Instagram’da karşılaşılan problemlerin önemli bir kısmı Instagram uygulamanızın güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple İnstagram filtreleri çalışmıyor problemi ile karşılaştığınızda da uygulama marketinizden Instagram uygulamanızın güncel olup olmadığına bakabilirsiniz.

Instagram’ı Yeniden Yüklemek

Eğer İnstagram filtreleri görünmüyor probleminin çözümü için yukarıda önerdiğimiz çözüm yollarını denediniz ancak bir sonuç alamadınız ise o zaman Instagram uygulamasını silip yeniden yüklemeyi denemelisiniz.