Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Feedback Required Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Feedback Required Hatası [Çözümü]

Instagram kullanıcıları zaman zaman bir yorum veya fotoğraf yazısı yayınlamaya çalıştıklarında Instagram Feedback Required Hatası aldıklarını bildiriyorlar. Yorumla ilgili olan hata, mesaj içeriğinizde bir şeylerin yanlış olabileceğini gösteriyor. İleride benzer hataları çözmek ve önlemek için Instagram’ın yorumlar ve altyazılarla ilgili politikası hakkında bilgi edinin. Kurallar karmaşık değil.

Instagram Feedback Required Hatası Nedenleri

Instagram Feedback Required Hatası alanlar aşağıdaki nedenlerden herhangi biri yüzünden bu hatayı alıyor olabilir.

 • Instagram Sunucusu hatası (Instagram’a Bağlanılamadı)
 • Hedeflenen hesap hatası
 • Aktiviteleri çok hızlı yapmak
 • Yasaklı Hedeflenen Hashtag’ler
 • Spam içerikli yorumlar yayınlamak

İhlal Edilen Yönergeler

Instagram kullanıcıları, spam’i önlemek için tasarlanmış birkaç yönergeye uymalıdır. Bir fotoğraf, 30’dan fazla hashtag ve bir yorum, en fazla beş bahsetme içerebilir. Yorumlar – yalnızca emoji içeren mesajlar dahil – birden çok kez yapılamaz ve belirtilmemiş belirli kelimeler ve ifadeler kullanılamaz. Bir hata mesajı aldığınızda, başlığınızı gözden geçirin veya bu yönergelere göre yorum yapın; yeniden göndermeye çalışmadan önce gerektiği gibi gözden geçirin.

Hatalı Uygulama

Instagram uygulamanız eski olabilir. En azından Android cihazlar Instagram 1.0.5 sürümünü ve Apple cihazları Instagram 2.4 sürümünü çalıştırıyor olmalıdır. Uygulamanın “Profil” sekmesine, ardından “Dişli” simgesine ve Destek bölümünün altındaki “Bu Sürüm Hakkında”ya dokunarak Instagram sürümünüzü öğrenin.

Güncel değilse, mevcut uygulamanızı silin ve yeni bir kopya indirin. İsterseniz, bozuk bir uygulamayı dışlamak için mevcut uygulamanızı yine de değiştirin. Instagram kimlik bilgilerinizle yeni uygulamada oturum açın.

Daha Fazla Oku: İnstagram Hikaye Müzik Önerileri

Düzensiz Cihaz

Instagram Feedback Required Hatasını alıyorsanız, yeni bir başlangıç ​​yapmak için, özellikle de üzerinden bir süre geçmişse, cihazınızı kapatıp tekrar açın. Daha sonra Instagram uygulamasıyla ilgili hala sorun yaşıyorsanız, Instagram Feedback Required Hatası ile ilgili bir hata raporu gönderin.

Instagram Feedback Required Hatası
Instagram Feedback Required Hatası

Instagram Feedback Required Hatası Çözümü

 1. Aktiviteyi devre dışı bırakın. İlk adım, bu hatayı neyin tetiklediğini, belirli bir aracı çalıştırdığınızda mı yoksa tüm etkinliklerinizde mi gerçekleştiğini belirlemek olacaktır.
  • Örneğin, hatayı yalnızca otomatik beğenme veya otomatik yorum gibi belirli bir işlevi çalıştırdığınızda görebilirsiniz. Bu arada, otomatik takip ve takibi bırakma gibi diğer işlevler hala mükemmel bir şekilde çalışıyor.
  • Bu durumda yapmanız gereken, diğer işlevler çalışırken belirli etkinlikleri 24 saat duraklatmak olacaktır.
 2. Tüm hesap etkinliklerini duraklatın. Sosyal Medyalarınızı otomatikleştirmede herhangi bir işlevi gerçekleştirirken bu hatayla karşılaşırsanız, tüm hesabın herhangi bir görevi gerçekleştirmesini 24 saat boyunca durdurmanız gerekir. Ayrıca bu süre zarfında Instagram resmi mobil uygulamasında herhangi bir işlem yapmamanız tavsiye edilir.
 3. Aktivite Hızını Azaltın. 2. adımdaki duraklama süresi sonunda sona erdiğinde, daha düşük hızda yeni aktiviteler oluşturmalısınız. Kampanyalarınızı yüksek hızda çalıştırıyorsanız, ondan önceki bir hıza geçin (Orta gibi).
  • Faaliyetlerinizi bu azaltılmış hız ile en az bir hafta çalıştırın.
 4. Birden çok görevi çalıştırmaktan kaçının. Daha güvenli olmak için, önceki birkaç gün boyunca tek bir aktivite yapılması ve sonraki birkaç hafta boyunca asla ikiden fazla aktivite yapılmaması önerilir.
  • Ve birden fazla etkinliği birleştirirken, aynı anda otomatik takip + otomatik takipten çıkmadan daima kaçının. Bu, hesabınız için riskli olabilir. Bu iki etkinliğin yanı sıra diğer iki etkinliği birleştirebilirsiniz.
 5. Her zaman aktivite günlüğünüzü okuyun. Her aktivite için günlük sayfasının amacı, bu günlükleri takip ettiğinizde hesabınızın bu görevleri nasıl yerine getirdiğini size bildirmektir, işlerin yolunda gitmediğini anlayabilirsiniz. Ve çok fazla hata oluşturan herhangi bir etkinliği kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram Feedback Required Hatası Çözümlerini konuştuğumuz yazımız burada sonlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hikaye Yüklenemedi Hatası (Kesin Çözüm)