Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Birlikte Reels İzleme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Birlikte Reels İzleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın her geçen gün gelişmesi ile birçok kullanıcı Instagram Birlikte Reels İzleme özelliğinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Siz de bu konuyu merak ediyorsanız eğer sitemizde yer alan bilgileri kullanarak aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz. Sonrasında da sevdiğiniz kişiler ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Reels özelliği Instagram’ın en çok sevilen özelliklerinden birisidir. Siz de bu özelliği seviyorsanız eğer sevdiğiniz kişiler ile birlikte izleyerek daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu özelliği birçok kullanıcı henüz bilmese de her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. O halde siz de Instagram Birlikte Reels İzleme özelliğinin nasıl aktif edildiğini merak ediyorsanız gelin birlikte görelim.

Instagram Birlikte Reels İzleme

Bu özelliği aktif etmeniz için görüntülü arama yapmanız gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü bu özellik görüntülü arama ekranında aktif olmaktadır. Orada yer alan eklentiler ile birlikte izleme özelliği kullanılabilmektedir.

  • Öncelikle karşıdaki kişiyi görüntülü aramalısınız. Bunun için kişinin sohbetine girip sağ en üstte yer alan video butonuna basmalısınız.
  • Sonrasında karşı taraf görüntülü aramayı kabul ettikten sonra sayfanın en alt kısmında yer alan resim video butonuna basmalısınız.
  • Bu ekranda karşınıza kategoriler gelecektir. (Beğendiklerin, Kaydedilenler, Reels vs.)
  • Bu aşamada size uyan kategoriyi seçip izlemek istediklerinizi ya da gönderileri açabilirsiniz. Böylece karşı tarafta da sizin ekranda da açılan paylaşım gözükecektir.
  • Karşı taraf ile olan iletişimin kopmaması adına ise ekranın alt kısmında karşılıklı görüntüler yer alacaktır. Böylece karşı tarafın mimiklerini takip etmeniz mümkün olacaktır.

Yukarıda yer alan adımları uygularsanız eğer siz de Instagram Birlikte Reels İzleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bir kere kullandıktan sonra ne kadar da eğlenceli bir özellik olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Sonrasında da çok vakit kaybetmemeye dikkat etmelisiniz.

instagram birlikte reels izleme

Instagram Birlikte Reels Nasıl İzlenir?

Instagram Reels izlerken eğlencenin doyasıya olması adına arkadaşlarınız ile birlikte izleme özelliği sunulmuştur. Bu özelliğin birden çok kişi ile beraber Reels izleyebilir sonrasında da yorumlayabilirsiniz. Birlikte gülebilir, doyasıya eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Tüm bu anları edinmek için görüntülü arama yapmalı ve eklemek istediğiniz kişileri sohbete eklemelisiniz.

Sadece oda sahibi değil, tüm katılımcılar reels açma imkanı bulunmaktadır. Sırası ile herkes istediği reelsi görüntülü arama odasındaki kişilere izletebilir. Sonrasında da kimin en komik videoyu açtığını seçebilirsiniz. Instagram tarafından sunulan bu özelliği her geçen gün daha da geliştirmekte ve farklı farklı yenilikler eklemektedir.

Instagram Video İndirme IPhone Nasıl Yapılır yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.