Ana SayfaTeknolojiDiscord Profil Resmi Büyütme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Discord Profil Resmi Büyütme [Resimli Anlatım]

Discord Profil Resmi Büyütme yöntemini kullanarak size kimin mesaj gönderdiğini kontrol edebilirsiniz. Veya ilginizi çeken bir fotoğrafa yakından bakmak isteyebilirsiniz. Tüm platformlar, fotoğrafları basitçe genişletmenize izin verir. Ancak, kullanıcıların kendi resimlerini kullanmaları gerekmediğinden kişiyi göremezsiniz. Çoğu durumda, kullanıcıların profil resimlerinde filmlerden veya video oyunlarından karakterler bulunur.

Discord Profil Resmi Büyütme Yöntemleri

Profil fotoğrafını büyütmek için herhangi bir ek yazılım indirmenize gerek yoktur. Ayrıca Discord dışında başka bir web sitesiyle etkileşim kurmanız gerekmez. Discord’u bir bilgisayarda kullanırsanız işiniz daha kolay olacaktır. Mobil cihazlarda işler biraz daha zorlaşıyor.

Çeşitli programlar veya yazılımlar nedeniyle Discord hesap bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Ayrıca profil fotoğrafınızı büyütmek için herhangi bir kişisel bilgi vermenize gerek yoktur. Bu, hesap bilgilerinizi korurken diğer kişinin kim olduğunu daha net görmenizi sağlar.

Discord Profil Fotoğrafı büyütmek için kurulmuş botlar da vardır. Bu botları da deneyebilirsiniz. Bizim yöntemimizde ise hiçbir bota ihtiyaç duymayacaksınız.

Discord Profil Resmi Büyütme Ne İşe Yarar?

Discord Profil Resmi Büyütme tekniği ile arzu ettiğiniz kişinin fotoğrafını daha net görebilirsiniz. Bir profil fotoğrafını büyütmek için birkaç işlem yapmanız gerekir. Çeşitli Discord botları ekleyebilir ve hatta kendi profil resimlerinizi büyütebilirsiniz.

Bir bilgisayara erişiminiz varsa, görüntüyü daha kısa sürede genişletebilirsiniz. Bir mobil cihazda yapmak istiyorsanız, tarayıcı aracılığıyla Discord’a giriş yaptıktan sonra “Masaüstü sitesi” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Ardından, sanki bir bilgisayardaymış gibi aşağıda listelenen prosedürleri gerçekleştirin.

Daha Fazla Oku: Discord Sohbet Sunucuları [Türkçe]

Discord Profil Resmi Büyütme İşlemleri

Discord Profil Resmi Büyütme
 • Öncelikle Discordu açıyoruz.
 • Profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişinin sayfasına gidin
 • Ardından “CTRL + SHIFT + I” klavye kısayollarını kullanın. (Chrome’da F12’yi de kullanabilirsiniz.)
 • Ardından açılan sağ taraftaki pencerenin sol üst kısmındaki imleç simgesine tıklayın.
 • Simgeyi görmüyorsanız “CTRL + SHIFT + C” kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.
 • İmleç ile büyütmek istediğiniz kişinin profil fotoğrafına tıklayın.
 • Tıkladığınız zaman sağ tarafta bir bölgenin arkası gri olacak, hemen onun altında img başlıklı yerde resmin URL’sini bulabilirsiniz.
  • URL şu tarz olacak: ”https://cdn.discordapp.com/avatars/341301..webp?.size=128
 • Size yazısından sonra genelde 128 yazar. Sizin ise linkte değişiklik yapmanız gerekecek. 128‘i 2048 yaptığınız takdirde resim büyüyecektir.
 • Değişiklik yaptığınız URL’yi herhangi bir tarayıcıya kopyalayıp yapıştırarak resme gidebilirsiniz.
Discord Profil Resmi Büyütme