Ana SayfaKripto ParaDCA Nedir? Binance Yinelenen Alım
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

DCA Nedir? Binance Yinelenen Alım

DCA Denilen kavram yatırımcı için olmazsa olmaz ve bilinmesi gereken bir kavramdır. DCA Nedir diye soranlara ve Binance Yinelenen Alım hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için en gerekli bilgileri içeren kısa ve öz bir rehber hazırladık. Dolar-maliyet ortalaması (DCA), bir yatırımcının riski azaltmak ve mal varlığını daha stabil hale getirmek için, almak istediğiniz toplam miktarı emirler vererek aşağıya doğru periyodik bir şekilde böldüğü bir yatırım yapma tarzıdır. Alımlar, varlığın fiyatından bağımsız olarak yapılır. Bu alımlar ise düzenli aralıklarla gerçekleştirilir.

Peki bu DCA ne işe yarar diye soruyorsanız asıl işe yaradığı kısım ise işimizi çok kolaylaştırmasıdır. Bir kripto paranın veya hissenin ne zaman en düşün ne zaman zirve fiyatlarda olduğuna karar vermeye çalışmaksızın, DCA sayesinde çıkardığımız ortalama maliyet ile riski az, eforu az ve karı çok bir yatırım yapmamıza olanak sağlar.

Binance Yinelenen Alım Nedir?

Dürtüsel olarak kripto satın almak zor bir iştir. Göstergeleri okumak ve teknik olarak aramaları cevaplamak da kolay değil. Bununla birlikte, RBP’lerin anlaşılması daha basit ve yürütülmesi daha da kolaydır.

Benzer şekilde Yinelenen Alımlarda, piyasada mevcut olduğunda belirli bir fiyattan bir kripto varlığın bazı birimlerinin satın alınması için belirli bir miktar tahsis edebilirsiniz. Bu, sermayenizi tekdüze bir şekilde tahsis etmenize ve daha uzun bir süre boyunca daha iyi bir ortalama fiyat elde etmenize olanak tanır.

Yinelenen Satın Alma, kullanıcıların kripto satın almayı otomatikleştirmesine olanak tanır. Kullanıcıların satın almak istedikleri kripto para birimini, satın almak istedikleri miktarı ve ne sıklıkla satın almak istediklerini seçmelerine olanak tanıyan bir dolar-maliyet ortalaması (DCA) yatırım stratejisidir.

  • Visa/Mastercard ile planlı kripto para alımları yaparak kripto para portföylerinin ortalama dolar maliyeti yöntemi ile yapılandırılmasını sağlar.
  • BTC ve favori kripto para birimlerindeki alım işlemlerini haftalık, iki haftada bir veya aylık olarak otomatikleştirir.
  • Yinelenen alım planları kolayca değiştirilebilir, duraklatılabilir ve iptal edilebilir.
  • Ayrıntılı bilgi için Binance Blog üzerinden rehberi inceleyebilirsiniz.

DCA stratejisi için Neden Yinelenen Alım kullanılır?

  1. Kullanışlı, Esnek ve Kolaydır.
  2. Riskinizi Azaltır
  3. İstikrarlı Portföy Büyümesi Sağlar
  4. Disiplinli Birikimler Oluşturur
  5. Piyasayı Ayırdığınız Vakti Azaltır

1- Kullanışlı, Esnek ve Kolaydır.

Yinelenen Alım hem büyük hem de küçük ölçekli yatırımcılar tarafından kullanılabilir. Bu anlamda daha çok kişinin erişimine açıktır. Yatırım yapmak için yalnızca sınırlı miktarda paranız varsa, bunları değerlendirmek için harika bir seçenektir. Tahsis aşamalı olduğu için tek seferde büyük miktarda para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

2- Riskinizi Azaltır

Yinelenen Alımlar kripto oynaklığına karşı bir koruma olabilir. Evet, her zaman en düşük fiyatları alamayabilirsiniz, ancak ortalama satın alma fiyatının istenen basketbol sahasında olması bekleniyor. Uzun vadeli Yinelenen Alımlar, düzensiz piyasa davranışını düzeltmenize yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, Yinelenen Alımlar sabit, otomatik satın alımlara da izin verir ve bu da anlık kararları ve büyük kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını ortadan kaldırır.

3- İstikrarlı Portföy Büyümesi Sağlar

Kripto pazarındaki balinalar, en sağlam destek ve direnç seviyelerini bile aşarak kripto pazarını kolayca manipüle edebilir. Yinelenen Alımlar, satın alma döngüleri belirledikleri için bu tür kısa vadeli balina istilalarından etkilenmez.

4- Disiplinli Birikimler Oluşturur

Kripto piyasalarına aşina olan herkes, HODLing’in (varlıklarınızı elinde tutmak ve açgözlülük veya panikten alışveriş yapmamak için) bu alandaki tüccarlar için en iyi stratejilerden biri olduğunu bilir. Dolayısıyla, Yinelenen Alımların diğer HODLing stratejileriyle aynı ışıkta görülebileceğini bilmek güven verici.

Yinelenen Alımların uzun vadeli maruziyetinin size kısa vadeli alım ve satımlara göre bir avantaj sağlaması beklenir çünkü fiyatların alımlar arasında en iyi ortalaması alınır.

5- Piyasayı Ayırdığınız Vakti Azaltır

Yinelenen Alımlarla, grafik çizme, trend çizgileri bulma, destek ve direnç bölgelerini belirleme ve bir değer satın alma bölgesi bulmak için doğru momentum ve oynaklık göstergelerini zorlama konusunda endişelenmenize gerek yok. En umut verici varlıkları belirlemek için hala bazı temel analizler yapmanız gerekecek olsa da, en iyi giriş ve çıkış noktalarını bulmak için herhangi bir karmaşık teknik çalışma yapmanız gerekmeyecek.

Daha Fazla Oku: Binance Bitcoin Butonu Nedir?

Binance Yinelenen Alım Karlı Mıdır?

Yinelenen Alım karlılığı, yatırım stratejinizin ne olduğuna bağlıdır. Daha fazla otomatik alım satım çözümü arıyorsanız, Binance Yinelenen Alım sizin için uygun olmayabilir, tabii ki kendi alım satım botunuz ve Binance hesabınıza bağlı bir stratejiye dayalı alım satım yapan stratejiniz yoksa. Binance Yinelenen Satın Alma, gerçekten yalnızca otomatikleştirilmiş bir satın alma işlevidir, böylece daha sık kripto para birimi satın almayı planlıyorsanız, kripto para birimi satın almak istediğiniz her seferde manuel olarak yatırım sürecinden geçmek zorunda kalmazsınız.

Binance Yinelenen Satın Alma ile hedef, kârlılık değil, daha basit bir satın alma sürecidir. Kripto para biriminin geçmişteki uzun vadeli fiyat eğilimi devam ederse, Binance’in tekrar eden alımları orta ve uzun vadede kar elde etmenin basit bir yolu olabilir.

Binance Yinelenen Alım Nasıl Yapılır?

Yinelenen satın alımlarınızı ayarlamak için Binance uygulamasını veya web sitelerini kullanabilirsiniz. Önce web sitelerinde herhangi bir kripto para birimi için Yinelenen Alımı nasıl oluşturabileceğinize bir göz atalım.

Öncelikle bir Binance hesabınız olması gerektiğini unutmayın.

1) Hesabınıza giriş yapın veya bir hesap oluşturun

Başlamak için ilk adım Binance ile bir hesap oluşturmaktır. Zaten bir hesabınız varsa, hesabınıza giriş yapın ve 2. adıma geçin.

Binance hesabınız yoksa, bir hesap için kaydolun. Bu link üzerinden kayıt olursanız daha az komisyon ödeyeceğinizi unutmayın. Kayıt olduktan sonra Binance üzerinden kripto para satın almadan önce hesabınız için kimlik doğrulamasını tamamlamanız gerekebilir. Doğrulandıktan sonra, yinelenen satın alma işleminizi ayarlamak için bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2) Kripto para birimi satın alın

Tarayıcıda Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Kripto Satın Al sekmesine gidin ve açılır menüden Kredi/Banka Kartı’nı seçin. Ardından, kripto para birimi satın alma ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekran size satın alma için kullanmak istediğiniz fiat para birimi ve satın almak istediğiniz kripto para birimi olan iki ana alanı gösterecektir.

Bu iki alanın altında, bu satın alma işlemini yinelenen bir satın alma yapma seçeneği göreceksiniz. Bu seçenek etkinleştirilmemişse, seçeneğin yanında bulunan Etkinleştir kelimesiyle belirtilir, ardından Etkinleştir metnine tıklayın. Bu metin şimdi Devre Dışı Bırak olarak değiştirilmelidir. Yinelenen satın alma seçeneğinin etkinleştirildiğini bu şekilde bilirsiniz. Devam düğmesine tıklamadan önce, Yinelenen Satın Al metnine tıklayın ve bir sonraki adıma geçin.

3) Yinelenen Alım İşleminizi Yapılandırın

Yinelenen Satın Al metnine tıkladığınızda, yinelenen satın alma işleminizi yapılandırmak için yeni bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda, kripto para birimini günlük, haftalık, iki haftada bir veya aylık olarak satın almak isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekecektir. Ayrıca satın almaların hangi saat ve gün yapılmasını istediğinizi de belirleyebilirsiniz. Yinelenen satın alma işleminiz için gerekli alanları yapılandırdıktan sonra Tamam’a tıklayın.

4) Satın Almak için Kullanmak İstediğiniz Kartı Seçin

3. adımı tamamladıktan sonra 2. adımda gösterilen ekrana geri döneceksiniz. Devam’a tıklamadan önce, satın alma için kullanmak istediğiniz itibari para miktarını girmeniz gerekecektir. Buraya girdiğiniz tutarın her yinelenen satın alma işlemi için kullanılacağını unutmamak önemlidir. Bittiğinde, Devam’ı tıklayın.

Şimdi, mevcut ve tekrarlayan satın alımlar için kullanmak istediğiniz ödeme seçeneğini seçeceğiniz bir ekran sunulacak. Başka bir kart kullanmak istiyorsanız veya Binance hesabınıza bağlı herhangi bir kartınız yoksa, Kartı değiştir’e tıklayarak kolayca bir kartı değiştirebilir veya ekleyebilirsiniz. Binance hesabınıza en fazla 5 kart bağlayabilirsiniz. Binance hesabınıza bağlı 5 kartınız varsa, yeni bir kart eklemek için mevcut bir kartı silmeniz gerekir. Silinen kartla yinelenen bir satın alma kurulumunuz varsa, yinelenen satın alma işleminin başarısız olacağını unutmayın.

Tamamlandığında, Devam’ı tıklayın. Artık yinelenen satın alma ayarlarınızı inceleyebilirsiniz. Yinelenen satın alımınızın ayarlarını onaylamak için bir dakikanız olacak, aksi takdirde Yenile’yi tıklamanız gerekecek. Bunun nedeni, yinelenen satın alma işleminin o andaki fiyatı temel almasıdır. Bu nedenle, dakika sona ererse, kripto para biriminin fiyatı farklı olacaktır.

Yinelenen satın alma ayarlarından memnunsanız, Onayla’yı tıklayın ve sonraki adıma geçin.

5) Siparişinizin İşlenmesini Bekleyin

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra siparişiniz Binance ekibi tarafından işleme alınacaktır. Geçmişi Görüntüle’ye tıklayarak siparişinizin durumunu kontrol edebilir veya siparişinizin işlenip işlenmediğini görmek için Yenile’ye tıklayabilirsiniz. Siparişinizin başarılı bir şekilde işlenip işlenmediği veya başarısız olduğu konusunda bilgilendirileceksiniz. Herhangi bir nedenle başarısız olursa, yinelenen satın almayı iptal etmek için Yeni Teklifi Kabul Et veya Ödemeyi İptal Et’i tıklayabilirsiniz. Yeni fiyat teklifi, tekrarlayan satınalma siparişinin ilk kez oluşturulduğu andaki fiyattan daha yüksek veya daha düşük olabilen yeni bir yenilenmiş fiyata sahip olacaktır.

Artık Binance’de tekrar eden bir satın alma işlemini başarıyla oluşturdunuz!