Ana SayfaOyunCS GOCSGO Viewmodel Kodları Ne İşe Yarar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

CSGO Viewmodel Kodları Ne İşe Yarar?

Çokça oynanan CSGO viewmodel kodları birçok konuda yarar sağlar. Öncelikli olarak görüntü açısından farklılıklar isteyenler için önerilmekle beraber tarz değişikliği getirir. Kolayca yapılabilecek ayarlamalar sayesinde görüntüde farklılık olur. Silahı tutma şeklinden görüş açısına kadar ayarlamalar için bu kodların kullanımı gerekir. Ancak elbette ki her oyuncu, bu değişiklikleri talep etmeyebilir. Bazen oyunun klasik şeklinin kalması da bir tercihtir. Ayrıca görünürlük değişimleri istenmeyebilir. Yine de eğer çok daha iyi bir görünürlükte oyunu oynamak istiyorsanız bu kodlar tam size göre.

CSGO Viewmodel Kodları Nereye Eklenir?

Silahın daha az yer kaplamasını sağlayan CSGO viewmodel kodları bu sayede iyi bir oyun deneyimi sunar. Oynarken görüş açısı kaybolmaz ve hedefleri daha iyi görürsünüz. Var olan kodların aktarımı ise config dosyasına kopyalanmasıyla gerçekleşir. Bunun haricinde autoexec.cfg içine dosyanın kopyalanmasıyla da iyi bir görünüm kalitesinden yararlanmak mümkündür. Peki, bu kodlar neler sağlar?

İlginizi Çekebilir: CS GO Jump Throw Kodu – Alt

CSGO Viewmodel Kodları Kullanımları

Eğer sol elle oynanıyorsa oyun, cl_rightand kodunu 0 ile değiştirmek gerekir. Var olan eksen üzerindeki model konumlarının değiştirilmesi de söz konusudur. X eksenindeki model konumun görüntülenmesi viewmodel_offset_x ile olur. Buradaki değeri -2 yaparak tabanca ekranın ortasına gelir. Böylelikle görüş açısında farklılık sağlanır. Yine aynı şekilde y ve z eksenlerdeki model konumlarının görüntülenmesi de aynı kodla yapılır.

Görüş alanı ayarlama için ise viewmodel_fov kodu kullanımı vardır. Ayrıca cl_bobamt_lat ile yana doğru hareket miktarı viewmodel çalışmasında görülür. Yukarı aşağı hareket miktarında ise cl_bobamt_vert kodu kullanımı söz konusudur. Hızlı yükselme frekansı için cl_bobcycle kullanılır.

Daha Fazla Oku: CS GO Başlatma Seçenekleri 2022 – FPS ARTTIRMA

Karakter kullanımında kolların ileri doğru uzatılması da avantajlar getiren bir başka durumdur. Bununla birlikte oyun içi geçerli olan CSGO viewmodel kodları her seferinde tekrar yapılır. Çünkü oyunun yeniden başlamasıyla sıfırlanma gerçekleşir. Ancak bunun önlenmesi adına viewmodel_presetpos “0” host_writeconfig kodu autoexec dosyasına eklemeniz yeterli olur.