Ana SayfaOyunCS GOCS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır?

CS GO’da bazen takım yüzünden maçtan çıkmak isteriz. CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır sorusu o zaman akla gelir. Ama biz bilmediğimiz için o cümleyi kullanırız “Kick me please”. Genellikle bu durum olduğunda takım oyuncu kaybetmemek için oylama başlatmaz ve kendimiz kickletmek için elimizden geleni yaparız, bunu yapmak yerine şimdi vereceğimiz adımları kullanarak CSGO’da kendiniz için atma oylaması başlatabilirsiniz. Öncelikle Konsolu açmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: CS GO Bunny Açma Kodu – Bunny Hızlandırma Kodu

CS GO Konsol Nasıl Açılır?

CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır sorusundan önce halletmemiz gereken bir şey daha var. Eğer konsolunuz açıksa bu maddeyi geçebilirsiniz. Oyunda konsolu açmak çok basit fakat genelde yeri karmaşık bir yerdedir, aşağıdaki adımları takip ederek konsolu açabilirsiniz.

  • Yapmamız gereken ilk şey oyun ara yüzünden ”Ayarlar” sekmesini bulup tıklamak.
  • Daha sonra Ayarlar sekmesinin içinde bulunan ”Oyun” sekmesine gidiyoruz.
  • Geliştirici konsolunu aktif et yazan kısmı ”Evet” yapıyoruz.
  • Konsolu böylece açmış olduk. Şimdi klavyelerde genelde ”ESC” tuşunun altında bulunan aşağıda gösterdiğimiz tuşa basıyoruz ve konsolumuz açılmıştır.
CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır?

CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır?

CS GO oyununda çileden çıktınız veya deli gibi pinge karşı oynuyorsnuz veya hile açan bir rakibiniz mi var. Alt + F4 yapmak sizi ceza ile karşı karşıya bırakacaktır. O yüzden en mantıklısı kendinizi Kicklemek. Peki, CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Aşağıya devam edin ve çok basit cevabını okuyun. CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır?

CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır
  • Öncelikle konsolu açıp “status” yazıyoruz.
  • Bunu yazdıktan sonra serverde oynayanların isimleri ve bir kod göreceksiniz.
  • O listeden kendi isminizi bulun ve yanınızdaki kodu kopyalayın.
  • O kodu kopyaladıktan sonra konsola callvote kick yazıyoruz ve yanına kendi numaranızı yazıp gönderiyoruz. Misal ” callvote kick 12 10 “
  • Atılmanız için oylamayı başlattınız. Umarım atılırsınız 🙂
CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır

CS GO Kendini Kicklemenin Avantajları

Kendi kendine oy vermenin ana avantajı, sıradan veya rekabetçi bir CS:GO oyununu yarıda bırakmaya zorlamanız durumunda dağıtılan geçici bekleme sürelerinden kaçınabilmenizdir. Bunun dezavantajı, takım arkadaşlarınızı oy kullanmaya ikna etmeniz gerekebileceği ve nihai kararın onların ellerinde kalacağıdır. Ancak doğrudan oyundan çıkarsanız, başka bir oyuncuya bağlı kalmadan kendiniz yapabilirsiniz.

İkinci neden ‘Güven Faktörü’dür, bu görünmez derecelendirme oyunlarınızın kalitesini belirler ve CS:GO’yu ‘Güvenilir Mod’da oynamaya uygun olup olmadığınıza karar verir. Uzun vadede CS:GO oyunlarınızın kalitesini etkileyebileceğinden bunu sürdürmek oldukça önemlidir, bu nedenle oy atılması her gün oyunu kendi başınıza zorla bırakmaktan daha iyidir.

Umarım CS GO Kendini Kickleme Nasıl Yapılır rehberi size yardımcı olur. Ancak şunu unutmayın ki, her maç daha kötüye gider gitmez oylamaya başlamanızı istemeyiz. Valve’in bu seçeneği doğrudan oyunculara sunmamasının bir nedeni var. Bu nedenle, gerçekten korkunç veya toksik takım arkadaşlarınız olduğu zamanlar için bu özelliği akıllıca kullanın ve diğerlerinin çoğunu oynamaya çalışın.

Daha Fazlası İçin: CS GO Sekmeme Kodu – Sekme Engelleme Hilesi