Ana SayfaKripto ParaBinance'in Türkiye Kripto Piyasası Hakkındaki Önerileri ve Prensipler
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance’in Türkiye Kripto Piyasası Hakkındaki Önerileri ve Prensipler

Bildiğimiz üzere TBMM ve kripto piyasasınde önde gelen isimler uzun zamandır Türkiye’de kritpo paralar ve borsalar ile ilgili gelecek düzenlemeyi çalışıyor. Binance’de tam bu çalışamaların sürdüğü bir dönemde önemli bir prensipler ve öneri listesi açıkladı. Kripto dünyasını yakından ilgilendiren bu listeyi biz de sizlerle paylaşmak istedik.

Kripto varlık piyasası büyümeye ve dünya çapında popülerlik kazanmaya devam ediyor. Türkiye, dünyanın en büyük pazarlarından biri olarak kripto dünyasını şekillendiren ülkelerin başında geliyor.

Binance Önerileri ve Prensipleri

Binance takımı halihazırda var olan bu talepten yararlanmak için, Türkiye’nin kripto varlık piyasası, inovasyonu engellemeden, kripto ve blockchain teknolojilerine zarar vermeden veya kullanıcıları tehlikeye atmadan düzenlenmesi gerektiğini savunuyor. Sonuç olarak, Türkiye sadece yeni bir finansal dönemin habercisi olmakla kalmayacak, aynı zamanda bu yeni teknolojinin getireceği potansiyel istihdam, getiri ve büyümeden de yararlanacaktır tezini savunuyor.

Binance, dünya çapında bir pazar lideri olmanın yanı sıra kripto varlık düzenleyici bir öncü olmayı hedefliyor. Bu sunum kapsamında hazırlanacak yönetmelikte hem kullanıcıları hem de sektörü en iyi şekilde koruyacağına inandığımız önerileri, sektördeki uzmanlığımızdan yola çıkarak bir araya getiren Binance, bu önerileri şu tweeti ile paylaştı.

Daha Fazla Oku: DCA Nedir? Binance Yinelenen Alım

https://twitter.com/BinanceTR/status/1517466357985652737

Aşağıda sizler için 13 öneri listesini paylaşacağız, bu önerileri daha ayrıntılı bir şekilde incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz;

Binance 13 Öneri Listesi

 1. “Kripto Varlık” Tanımının Net Olarak Oluşturulması
 2. Stabil Coin’lerin Düzenlenmesi
 3. NFT’lerin Kripto Varlıklardan Ayrı Değerlendirilmesi
 4. Staking’e Olanak Sağlanması
 5. Kullanıcılara Doğrudan Erişim Sunulması
 6. Global Havuzlara İzin Verilmesi
 7. Listeleme ve Listeden Kaldırma Süreçlerinde Net Kriterlerin Belirlenmesi
 8. Yeterli Araştırma Kapasitesine Sahip Borsaların Kendi Listelemelerine Karar Verebilmesi
 9. Borsalar, Kullanıcıları Korumak için Bir Fona Sahip Olmalıdır
 10. Kripto Varlık Saklama Hizmetlerinin Düzenlenmesi
 11. Uygulanacak Düzenlemelerin Prensip Temelli Olması
 12. Yüksek Güvenlik Standartlarının Zorunlu Tutulması
 13. Kripto Transferlerinin Doğası Gereği Sınırlanmaması

Türkiye ve Dünyada kripto borsaları arasında lider olan Binance’in bu açıklamaları gerçekten dikkate alınmalı ve üzerinde düşünülmelidir. Eğer siz hala bu kripto devi platformda üyelik açmadıysanız bu linkten Binance kayıt olabilirsiniz.