Ana SayfaKripto ParaBinance Stop Loss Koyma (Mobil ve PC)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance Stop Loss Koyma (Mobil ve PC)

Stop-loss emri, belirli bir madeni paranın belirli bir fiyata ulaştığında satılması emridir. Binance Stop Loss Koyma emrinin arkasındaki amaç, bir yatırımcının kaybının çok büyük hale gelmesini sınırlamaktır. Hedeflenen fiyat noktanızın altındaki herhangi bir fiyatta tetiklenen zararı durdur emrinin aksine emrin gerçekten ne zaman tetiklendiğine dair bir fiyat limiti olduğundan, zararı durdur emrinden farklı olan bir stop-limit emri de vardır.

Binance Stop Loss Koyma Avantajları

Binance Stop Loss Koyma gerçekten büyük avantajlarından bazıları, kullanımının tamamen ücretsiz olması, zararı durdurma emri oluşturmanın hiçbir maliyeti olmaması ve ücretlerinizi/komisyonlarınızı yalnızca sipariş tamamlandığında ödemenizdir. Gerçekleşmemiş kazançları kilitlemek için kullanılabilir.

Gerçekleşmemiş kazançlar“, varlığınızın değerinin arttığı ancak henüz kâr için satılmadığı zamandır. Aynı zamanda, bazı insanlar portföylerine bağlanabileceği için duygularınızı bir hisse senedinden veya madeni paradan çıkarmanıza izin verdiği için ticarette bir disiplin görevi görür. Aynı zamanda gönül rahatlığı sağlar ve konumunuzu sürekli olarak izlemek zorunda kalmazsınız.

Daha Fazla Oku: Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır?

Binance Stop Loss Koyma Nasıl Yapılır? (PC için)

Daha önce belirtildiği gibi, Binance Stop Loss Koyma ile stop-limit emri arasında bir fark vardır. İki emir arasındaki fark, stop limitinin satılacak belirli bir fiyatının olmasıdır. Stop-limit emri, Binance’in stop-loss emirleri vermek için kullandığı yöntemdir. Öyleyse, Binance’de potansiyel kayıpları en aza indirebilecek bir stop-limit emri örneği gösterelim.

Örneğin, yeni satın alacağınız coin LINK ve güncel fiyatın $11,1602 civarında bir destek seviyesine ulaşmak üzere olduğuna inanıyoruz ve fiyatın $11,5883 fiyatına çıkacağına inanıyoruz.

  • Aşama 1 Binance’in market sekmesine girmeniz gerekiyor. Stop-limit sırasına koyma seçeneğine sahip olmak için klasik veya gelişmiş seçeneklerinden birini seçtiğinizden emin olun.
  • Aşama 2 Şimdi sağdaki sat sekmesine gidin ve stoplimit’i tıklayın.
    • Bu sekmeyi hazır hale getirdikten sonra, eğer fiyatlar izin vermek istediğinizden daha fazla düşerse, LINK satmak istediğiniz fiyatları girebilirsiniz. O halde bu örnekte kullanacağımız fiyatları girelim.
  • Aşama 3 Stop fiyatı için, daha önce de belirttiğimiz gibi 11.1602$ ile gidiyoruz çünkü bunun potansiyel bir destek seviyesi olabileceğine ve bunu aşması halinde fiyatın çok daha fazla düşebileceğine inanıyoruz. Ve stop-limit fiyatı için stop fiyatımızın hemen altında olan 11.10$ seviyesine koyacağız.
    • Bu, LINK’in fiyatı 11.1602$’lık stop fiyatına ulaşırsa, emir defterine 11.10$’lık bir limit emri konulacağı anlamına gelir. Bunun çok faydalı olmasının nedeni, fiyat satış fiyatınızın altına düşmeden önce siparişinizin zamanında verildiğinden emin olmanızı sağlamasıdır.
  • Aşama 4 LINK pozisyonunuzu satmak istediğiniz kadar koyun ve ardından büyük kırmızı “LINK Sat” düğmesine basın. İşleminizi onaylayın.
    • Siparişiniz, işleminizle ilgili tüm bilgileri görebileceğiniz “Açık Emirler” sekmesinde yer alacaktır.
Binance Stop Loss Koyma

İlginizi Çekebilir: Binance Para Birimi Değiştirme

Binance Stop Loss Koyma (Mobil için)

Öncelikle uygulamayı açarak trade kısmına giriş yapıyoruz.

Örneğin bir coinin son işlem gören fiyatı 18.4 USDT ve direnç 18.30 USDT civarında. Fiyat dirence ulaştıktan sonra fiyatın yükseleceğini düşünüyorsanız, 18.32 USDT fiyatından otomatik olarak daha fazla coin almak için Stop-Limit emri verebilirsiniz. Bu sayede fiyatın hedef fiyatınıza ulaşmasını bekleyen piyasa hareketlerini sürekli izlemek zorunda kalmayacaksınız.

Bunu gerçekleştirmek için trade sayfasında “StopLimitemrini seçin, ardından stop fiyatını 18.30 USDT ve limit fiyatını 18.32 USDT olarak belirleyin. Ardından da al kısmına tıklayarak siparişinizi tamamlayabilir ve Binance Stop Loss Koyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Stop Loss Koyma

Binance Stop Loss Koyma rehberimiz burada son buluyor. Bu link üzerinden Binace’e üye olabilirsiniz. (Binance TR’ye üye olmak isterseniz bu linki kullanın)