Ana SayfaOyunOyun Reklamları Nasıl Kapatılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Oyun Reklamları Nasıl Kapatılır?

Hiç kimse reklamlardan hoşlanmaz fakat oyun sektöründe bu durum maalesef çok yaygın. Oyun Reklamları Nasıl Kapatılır diye serzenişte bulunmanız gayet normal. Ancak reklamlar gelirini reklamlardan sağlayan geliştiriciler için gereklidir. Mobil oyun oynarken sürekli olarak oyuna müdahale eden ve oyunu kesintiye uğratan reklamlar bazen sıkıcı hale gelebiliyor. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak reklamları büyük oranda engelleyebilirsiniz.

Oyun İçi Reklamlar Nasıl Kapatılır?

Mobil oyunlarda her zaman var olan reklamların tümü internete dayalıdır. Reklamların görüntülenebilmesi için cep telefonunda internetin açık olması gerekir. Wifi ve mobil veriyi aynı anda kapatırsanız oyun oynarken rahatsız olmazsınız, böylece reklam görmezsiniz.

Aynısı Android modelleri ve iPhone modelleri için de geçerlidir. Ama bu süreç internetsiz oyunlar için çözüm oluşturuyor. İnternet üzerinden oynanan oyunlarda internet kapalı olduğu için oyun açılmayacaktır. Gelin diğer yöntemlerle Oyun Reklamları Nasıl Kapatılır öğrenelim.

Daha Fazla Oku: Steam En İyi Ücretsiz Oyunlar [Güncel]

Oyun Reklamları Nasıl Engellenir?

İkinci bir yöntem ise telefonunuzdaki uçak modunu açmaktır. Mobil oyunlarda reklamları kaldırmak için telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, çoğu banner reklam kaybolacak ve video reklamlar yüklenemeyecektir.

  • Ancak, reklamın yerine bir takım boşluklar görebilirsiniz. Fakat bu reklam seyretmek, görmek kadar zahmetli değildir.
  • Başka bir yöntem ise telefonunuzdaki uçak modunu aktifleştirmektir.
  • Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, iPhone veya Android’de uçak modunun nasıl kullanılacağına bakabilirsiniz.
  • Tabii ki, oyun internet bağlantısı olmadan oynanmadıkça bu işe yaramaz.

Birçok popüler oyun, oyunu başlatmak için bir bağlantı da gerektirir. Dolayısıyla bu oyunlarda uçak moduna geçerseniz oyuna giriş dahi yapamayacaksınız. Ancak, bulmaca çözme veya platform oyunları gibi çevrimdışı mobil oyunları seviyorsanız, bu harika strateji işe yarayacaktır. Reklamsız deneyime ek olarak, uçak modunda oyun oynamanın bir başka avantajı da pil ömründen tasarruf sağlamasıdır.

Telefonunuz şebekeye bağlı olmadığı için fazla pil tüketmez. Reklamları görüntülemek ve yüklemek için veri kullanmaz. Fakat telefonunuz uçak modunda iken aramalar telefona düşmeyecektir. Bu yüzden oyun oynadıktan sonra uçak modunu kapatmayı unutmayın.

Online Oyun Reklamları Nasıl Kapatılır?

Bahsettiğimiz gibi internet bağlantısını kapatmak her oyunda çalışmıyor. Ancak, uçak moduna ek olarak, mobil oyunlarda reklamları kapatmanın başka yolları da var.

  • Reklamları kaldırmak için oyunda uygulama içi satın alma olup olmadığını kontrol edin.
  • Birçok oyun, reklamları kalıcı olarak kaldırmanıza izin veren ödeme planları sunar.

Sık oynadığınız oyunlarda can sıkıcı reklamlar görmek istemiyorsanız cüzi bir ücret ödemenizde fayda var. Oyun bu seçeneği sağlamıyorsa, doğrudan geliştiriciyle iletişime geçebilir ve eklemesini isteyebilirsiniz.

Geliştiricinin web sitesini ve e-posta adresini Google Play veya App Store oyun sayfasında bulabilirsiniz. Tabii ki her geliştiriciden cevap gelmeyebilir, fakat bu muhakkak denemeye değer. Oyun Reklamları Nasıl Kapatılır sorusuna net bir cevap olduğunu düşünüyoruz.

VPN ile Oyun İçi Reklam Engelleme

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, telefonunuzdaki VPN bazen mobil reklamları gizleyebilir ancak bunun garantisi yoktur. Uçak modu, VPN veya uygulama içi satın alma yoluyla oyun içi reklamları devre dışı bırakamıyorsanız, reklamları veya ücretli abonelikleri olmayan birçok harika oyun da bulunmaktadır.

Oyun Reklamları Nasıl Kapatılır yazımızı bu kısımla sonlanıdırıyoruz.