Ana SayfaKripto ParaBinance Gizemli Kutu Nedir? Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance Gizemli Kutu Nedir? Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır?

Binance gizemli kutuları, Binance NFT Exchange gibi NFT borsalarında edinilebilir. Peki Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır? Gizemli kutuyu dilediğiniz zaman açabilir veya açmadan kârlı bir şekilde satabilirsiniz. Gizemli kutu, rastgele benzersiz bir ürün içeren bir kutudur. Alıcılar, kutuyu açana kadar kutunun içinde ne olduğunu bilmeseler bile belirli bir miktar ödemeye hazırlar.

Ne aldıkları hakkında hiçbir fikirleri olmayan birinin neden böyle bir ürünü satın alacağını sorgulayabilirsiniz. Tıpkı bir hediye almayı umdukları gibi, düşük bir fiyata olağanüstü veya nadir şeyler elde etmeyi umuyorlar. Her yaştan alıcı, beklenti ve meraktan etkilenir.

Ayrıca gizemli kutuları, popüler bir çocukluk zevki olan sürpriz çikolatalı yumurtaların daha sofistike bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Tipik olarak, bu çikolata yumurtalarının içindeki plastik bir kapsül içinde bir oyuncak veya başka bir sürpriz bulunur. Açana kadar ne alacağınız hakkında hiçbir fikriniz yok.

Binance Gizemli Kutusu Nedir?

Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır

2021’in başlarında NFT piyasası patlaması sırasında, gizemli kutu çılgınlığı kripto para birimi endüstrisine yayıldı. Alıcıları şaşırtmak için, birçok şirket artık çeşitli nadir NFT’ler içeren sınırlı sayıda gizemli kutular sağlıyor. Yandaki fotoğraftan gizemli kutu alabilirsiniz.

Şu anda piyasada binlerce Binance gizemli kutu serisi bulunmaktadır. Bir koleksiyondan gizemli bir kutu satın aldığınızda, ne alabileceğiniz hakkında bir fikir edinmek için kutu açıklamasını okuyabilirsiniz. Ayrıca, bazı durumlarda her tür NFT’yi edinme şansını da kontrol edebileceksiniz.

Binance NFT Sayfası

Binance gizemli kutularındaki sanat eserleri, içindeki tek şey değil. Axie Infinity, DeHero ve Metamon, oyunculara gizemli kutularda sıra dışı oyun içi hediyeler veren üç blok zinciri oyunudur. Karakterler, sanal bölgeler, görünümler ve diğer öğeler kıt NFT varlıklarına örnektir. Gelin bakalım, Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır?

Her şekilde, kutunun içindeki NFT sizi şaşırtabilir. Daha yaygın NFT’ler ilk satıştan hemen sonra değer kaybedebilirken, yaygın olmayan NFT’ler talep olduğu sürece fiyat etiketinden çok daha büyük bir değere sahip olabilir.

Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır
Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır

Beeple’ın “Everydays: The First 5,000 Days” adlı eseri, Kasım 2021 itibariyle dünyanın en pahalı NFT’sidir. 2007’den beri NFT, her gün çekilen 5.000 fotoğraftan oluşan bir kolaj olmuştur. Christie’s’de 69.3 milyon dolardan fazla satılarak NFT ekosistemi için yeni bir zirve noktası oldu.

İlginizi Çekebilir: Binance PRO Nasıl Geçilir?

Binance Gizemli Kutuyu Nereden Alabilirim?

Piyasada çeşitli NFT pazarlarından satın alabileceğiniz binlerce NFT koleksiyonu bulunmaktadır. Binance NFT Marketplace, OpenSea, Rarible ve SuperRare gibi en iyi NFT pazar yerleri, yeni NFT serileri son derece hızlı bir şekilde piyasaya sürüldüğü için yeni gizemli kutular bulmak için en iyi sitelerdir.

Binance Gizemli Kutu Linki

Binance üzerinden yukarıdaki linkte bulunan Gizemli Kutu sayfasından bu kutulardan alabilirsiniz.

Bazı NFT platformları, düzenli olarak gizemli kutular sağlamak için tanınmış markalarla ortaktır. Örneğin Vogue Singapur, dünyanın dört bir yanından gün doğumlarını betimleyen sanat eserlerinin yer aldığı Binance gizemli kutularını tanıttı. Hangi Binance gizemli kutularının mevcut olduğunu öğrenmek için Twitter ve Telegram’da Binance’i takip edin.
Bir NFT sürpriz kutusu satın almak için bir Binance hesabına ihtiyacınız olacak.

Yeni bir hesap açmanıza gerek kalmadan Binance gizemli kutuları satın alabilirsiniz. Peki Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır biliyor musunuz? Yazımızda anlatacağız.

Binance Gizemli Kutu Nasıl Satın Alınır?

Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır
Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır
 1. Binance NFT Marketplace’e gidin ve hesabınıza giriş yapın. Binance hesabınız yoksa, bir tane oluşturmak için bu linke tıklayın. (Binance TR için Bu Link)
 2. Üst gezinme çubuğundaki [Gizemli Kutular]’a tıklayın. Ardından aşağı kaydırın ve Mystery Box Market’e gitmek için [Daha Fazlasını Keşfet]’e tıklayın.
 3. Beğendiğiniz açılmamış Binance gizemli kutularını bulmak için [Açılmamış] filtresini seçin.
 4. Burada açıklama, fiyat, son kullanma tarihi ve diğer bilgiler dahil olmak üzere Binance gizemli kutusu hakkında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.
 5. Örneğin, NFT nadirlik sıralamasını, yani kutudan “süper süper nadir” bir NFT alma olasılığını kontrol etmek için [Seri Bilgileri]’ne tıklayabilirsiniz.
 6. Gizemli kutuyu satın almak için [Hemen Al]’a tıklayın. Sipariş ayrıntılarını içeren bir açılır pencere görünmelidir. Satın alma işleminizi tamamlamak için [Onayla]’ya tıklayın.
Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır
Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır

Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır?

Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır
Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır
 1. Ürün sayfasına gitmek için gizemli kutuya tıklayın.
 2. Ardından, açmak için [Göstermek için tıklayın]’a tıklayın.
 3. Açılır pencerede [Kutuyu Aç]’a tıklayın.
 4. Ardından NFT resmini göreceksiniz. [Koleksiyon] – [Gizemli Kutular]’ınızda saklanacaktır.
Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır

Binance Gizemli Kutu Nasıl Açılır ile ilgili makalemiz burada sonlanmaktadır. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.

NFT gizemli kutularını açılmamış olarak satabilir ya da kutulardan çıkan NFT’leri Binance NFT Pazarı’nda satmayı tercih edebilirsiniz. 

Binance NFT’de bir Gizemli Kutu nasıl satılır?

 1. Gizemli kutunun sayfasındaki “NFT’yi Listele” tuşuna tıklayın.
 2. Bastıktan sonra Listeleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu kısımda iki satış yöntemi var. Açık arttırma için “En Yüksek Teklif“‘i seçin. Burada açık arttırma başlangıç fiyatını “Minimum Teklif” alanına girebilirsiniz. Direk satmak istserseniz ise “Hemen Alım Fiyatı” da ekleyebilirsiniz. Açık arttırmaya hiç girmek istemezseniz sadece “Sabit Fiyat“‘ı seçin.
 3. Bu işlemden sonra, NFT’yi ne kadara satmak istediğinizi belirtebileceğiniz “Fiyat” bölümünü göreceksiniz. Ödeme olarak ETH, BNB veya BUSD cinsinden seçin yapabilrisniz.
 4. Daha sonra, satış işleminiz için bir bitiş tarihi seçin. Seçeceğiniz tarih, listeleme zamanından 12 saat – 7 gün sonrası aralığında olabilir. Sonra ise yapmanız gereken “Gönder“‘e tıklamak.

Binance IGO Nedir?

İlk Oyun Teklifleri veya IGO’lar, yalnızca Binance NFT’de erişilebilen üst düzey oyun projelerinden NFT varlıklarıdır. Açık artırmalar, sabit fiyatlı açık artırmalar ve gizemli kutular, varlıkları başlatmak için seçeneklerdir.
Tüm düşürme malzemeleri, erken erişim geçişleri, silahlar ve teçhizat, özel Binance estetiği ve görünümleri gibi oyun içi varlıkları ve çok daha fazlasını içerecek!

Bir IGO koleksiyonu başlatmakla ilgileniyorsanız lütfen başvuru formunu doldurun. Teklifiniz onaylanırsa Binance NFT ekibi onu inceleyecek ve size bildirecektir. Lütfen diğer sorularınızı IGO@binance.com adresine e-posta ile gönderin.