Ana SayfaKripto ParaDogecoin Ne Zaman Çıktı?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Dogecoin Ne Zaman Çıktı?

Son dönemlerde kripto para borsası bilinirliğini arttırdı ve pek çok yatırımcıyı kendisine çekmeyi başardı. Dogecoin Ne Zaman Çıktı sorularının artmasının nedeni de tabiki popülerlği. Piyasada yer alan popüler coinler hakkında merak edilenler ise her geçen gün çoğaldı. Yatırımcıların büyük bir ilgiyle takip ettiği Dogecoin ise bunlardan birisi.

Özellikle Elon Musk’ın gündeme getirdiği bu kripto para hakkında Dogecoin ne zaman çıktı sorusu ise sıklıkla gündeme geliyor. Gelin hep birlikte önce Dogecoin nedir daha sonra da Dogecoin ne zaman çıktı sorularına bir açıklık getirelim.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, Billy Markus ve Jackson Palmer isimli iki yazılım mühendisi tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir kripto paradır. Bitcoin’den daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşma hedefiyle ortaya atılan bu para birimi resmi olarak ilk kez 6 Aralık 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Piyasaya çıkmasının ardından büyük bir ilgiyle karşılaşan Dogecoin, hızlı bir şekilde kendi internet topluluğunu oluşturmayı başarmıştır. Tanıtılmasını takip eden 30 gün içerisinde resmi internet sitesi yaklaşık olarak bir milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Daha Fazla Oku: Arpa Coin Ne Zaman Çıktı? Arpa Chain Nedir?

Dogecoin Ne Zaman Çıktı?

19 Aralık 2013’de beklenenin üzerinde değer artışı yaşayan Dogecoin, günümüzde halen büyük ilgiyle takip edilen kripto paralar arasında yerini almaktadır.

Dogecoin’in bu kadar popülerleşmesinin ardından Dogecoin ne zaman çıktı sorusu yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan birini oluşturmuştur. 2021 yılının Ocak ayında Reddit kullanıcılarının ilgisiyle birlikte tekrardan yüksek bir değer artışına ulaşan Dogecoin, piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana zirvedeki yerini korumaktadır.

Dogecoin Canlı Grafik

Eğer Dogecoin almak isterseniz bu linkten Binance üyeliği oluşturabilirsiniz.