Ana SayfaKripto ParaBinance Stake Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance Stake Nedir?

Binance stake nedir? Staking ne anlama gelmektedir? Son zamanlarda sıklıkla sorulmaya başlayan sorular arasındadır. Kripto para birimlerini engellemek için özel bir cep telefonu veya bilgisayar cüzdanı gereklidir. Staking konsepti, Proof of Stake (POS) mekanizması kullanılarak kripto para birimlerine getirilen bir konsepttir.

Çalışmasına en büyük katkı, büyük miktarda bilgi işlem gücünü boşa harcamamasıdır. Sutting ayrıca dolaşımdaki kripto para birimlerinin miktarını sınırlayarak arz ve talebi dengelemeye yardımcı olur.

Staking kripto zincirinizde ne kadar az paranız varsa, fiyatın yükselme olasılığı o kadar artar. Başka bir deyişle, ne kadar çok kripto para kullanılırsa, fiyatın düşme olasılığı o kadar azalır.

Proof Of Stake Nedir?

Binance stake nedir? Sorusunu cevaplamak için proof of stake kavramını da bilmek gerekmektedir. Proof of Stake, temel olarak cüzdanınızdaki kripto para birimleri oranında kripto para madenciliğine izin veren bir sistemdir.

Proof of Stake sistemi, madencilerin cüzdanlarındaki kripto para birimi miktarına bağlı olarak az ya da çok işlem yapmalarına olanak tanır. Proof of Stake, Proof of Work madenciliği yöntemine alternatif olarak oluşturuldu. Proof of work madenciliği, güç tüketimi yüksek olduğunda özel madencilik cihazları kullanılarak gerçekleştirilir. Kar elde etmek için büyük ölçekli ekipmana ve yüksek elektriğe ihtiyacınız var.

Daha Fazla Oku: Binance Smart Chain Nedir?

Binance Stake Nedir

Binance Stake Nedir

Staking, kripto para zincirlerinin yürütülmesine yardımcı olmak için kripto para birimlerini harcamadan veya aktarmadan bir süre cüzdanınızda kilitlemeyi içerir. Kilitlemiş olduğunuz bu kripto paralardan, kilitlemiş olduğunuz süre boyunca belirli bir oranda kripto para kazanıyorsunuz.

Staking Ödülleri Nasıl Hesaplanır?

Binance stake nedir? Sorusunun cevabını bulduğunuz yazımızda staking ödülleri nasıl hesaplanır da önemli bir yer tutmaktadır. Proof of Stake’de madenciliğin kazanan yüzdesi, madenciliği yapılan kripto para birimine bağlıdır. Temel olarak, cüzdanınız ne kadar dengeli olursa, o kadar fazla gelir elde edersiniz.

Öte yandan, bazı kripto para birimleri, enflasyonu önlemek ve kripto para birimini dolaşımda tutmak için, hisse ispatı içeren bir madencilik işlemine belirli bir miktardan fazla kripto para tahsis edemez.