Ana SayfaHaberbeIN Sports Sözleşmesi Ne Zaman Bitiyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

beIN Sports Sözleşmesi Ne Zaman Bitiyor?

beIN SPORTS ile henüz anlaşma sağlanamadı! beIN SPORTS sözleşmesi ne zaman bitiyor? Kulüpler Birliği’nin nasıl bir tutum sergilemektedir? Şu anki  yayıncı kuruluşu olan beIN SPORTS ile 2021-2022 sezonu sonunda yayın ihalesi sona erecek. Bu konuda Kulüpler Birliği’nin beIN SPORTS ile yollarını ayırmak istemediğini ancak geçen süre içerisinde anlaşma zemini oluşturulamadığı iddia edilmektedir.

Yayın kuruluşu olan beIN SPORTS’un tavsiye edilen rakamları kabul etmediği ve Türkiye pazarından çekilmesi gündeme geldiği öne sürüldü.

Yayın İhalesine Alternatif Şirketler Girebilir.

Yayın ihalesinde hangi şirketler girebilir? beIN SPORTS sözleşmesi ne zaman bitiyor? beIN SPORTS ile henüz anlaşma sağlanamamışken, TRT, SARAN GROUP, Acunmedya gibi denk şirketlerin de ihaleye katılabileceği iddia ediliyor.

Pazarın Hak Etmediği Teklifi Yapmıştı

Yayıncı kuruluşların sunulan birinci tekliflerini TFF ve Kulüpler Birliği onay vermemişti. beIN SPORTS sözleşmesi ne zaman bitiyor? Tüm paketleri kapsayan hakları için iki kuruluş tekliflerini sunmuştu. beIN Sports ve Saran Medya’nın sunmuş olduğu teklif rakamları beklentilerin oldukça altında kaldı. beIN SPORTS için Türk futbolundan geri adım; ihaleye girilecek son tarih 14 Şubat 2022 olarak TFF tarafından belirlendi.

beIN Sports Sözleşmesi Ne Zaman Bitiyor

Beş yıllık bir süre için sunulmuş olan en yüksek teklif yıllık olarak iki milyar Türk Lirası olmuştur. Yakın olarak 152 milyon Dolar’a tekabül etmekte olan bu rakam %10 oranında artabilecektir. Sunulan ilk açık teklif yıllık 2 milyar 500 milyon Türk Lirası olacaktı; fakat ilerleyen süreçte bu rakam 2 milyar TL’ye kadar geriye alındı.

beIN Sports Tarafından Açıklama Yapıldı!

Kamuoyunun da konuya hakim olduğu üzere, her paket için sürekli olarak en fazla teklifi sunan yayıncı kuruluşu olduk. Çeşitli paketlerde tek teklif veren yayıncı kuruluşu olarak, kulüplere garanti kazanç taahhüt eden açık tekliflerimiz, ikinci sırada yer alan tekliflerin iki katından bile fazlaydı. İhale süreci işlerken kamuoyunun karşısında yapılan bazı açıklamaların tersine, Türk futboluna her zaman hak ettiği değeri verdik, tüm taraflara saygı duyduk ve iyi niyetimizi asla eksik etmedik.

Tüm olanların yanı sıra, yirmi yıldan fazla süredir Türkiye’de Spor yayıncılığında yer alan Digiturk’ün sunmuş olduğu teklif, tamamıyla operasyonel taraftan kanıtlanmış gerçeklere dayanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Futbol Oyunu UFL

Türkiye Futbol Federasyonu’nun  kapalı zarf usulüyle sunulan teklifleri kamuoyuna aktarılmasıyla birlikte, biz de ticari menfaatlerimizi ve üyelerimizin çıkarları üzerine hareket edeceğimizi bildirmek isteriz. beIN Sports Sözleşmesi Ne Zaman Bitiyor yazımız burada son buluyor.